Wpis z mikrobloga

Kobiety w Polsce:
- Stanowią większość populacji
- nie są prawnie dyskryminowane, a nawet mają przywileje (brak możliwości powszechnego poboru, niższy wiek emerytalny)
- ustawodawca i UE dbają o to, żeby likwidować przemoc wobec kobiet i wszystkie przejawy ich dyskryminacji
- Wiele grup nawołuje, żeby wprowadzić przywileje dla kobiet w postaci parytetów i dodatkowych punktów

Mężczyźni w Polsce:
- stanowią mniejszość populacji
- są prawnie dyskryminowani (wyższy wiek emerytalny i możliwość wysłania na wojnę siłą, w ramach poboru)
- nikogo nie obchodzi walka z systemową przemocą wobec mężczyzn i z ich dyskryminowaniem
- parytety i dodatkowe punkty dla kobiet będą dyskryminacją mężczyzn i pogorszą ich sytuację w pracy i edukacji

Jedna z tych grup nazywana jest "dyskryminowaną mniejszością" a druga "opresyjną większością".

Zgadnijcie, która jest która ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#heheszki #takaprawda #rozowepaski #niebieskiepaski #feminizm
L.....i - Kobiety w Polsce:
- Stanowią większość populacji
- nie są prawnie dyskrym...

źródło: comment_OXYiWQhdNkMpKjrP23QGlTlGvbE0Otyr.jpg

Pobierz
  • 86
@Lawrence_z_Arabii: W Polsce dla mężczyzn najgorsze jest ciśnienie wywierane przez społeczeństwo. Mężczyzna chodzący do psychologa to wariat, który nie radzi sobie z życiem. W ogóle jakakolwiek pomoc jest odbierana jako słabość tej ponoć silniejszej płci. Kobieta ma takie naturalne wsparcie otoczenia, większość jest zainteresowana pomocą, "szkoda mi jej, taka biedna". Podobnie mężczyzna bez osiągnięć jest powszechnie i w zupełności bez skrępowania traktowany jak śmieć, podczas gdy o kobietach w tym kraju
Bo ze względu na dłuższą długość życia kobiet i tak kobiety były w korzystniejszej sytuacji.


@Lawrence_z_Arabii: spodziewana długość życia praktycznie nie istnieje w dyskusji o równouprawnieniu. Jest też bardzo niepraktycznym kryterium:
- trudno przewidzieć je dla każdej osoby
- trudno wyznaczyć właściwy poziom rozdrobnienia (czy osoby mieszkające w smogu mają mieć niższy wiek emerytalny?)
No i biologia nie jest czymś, na co ma się bezpośredni wpływ - gdyby każdy mógł wydłużyć
Teraz ktoś pomyśli, że to co napisałem jest jakąś mizoginią,


@oiio: Jak ktoś tak pomyśli, to musi być upośledzony. No ale nie zdziwiłbym się bo sporo upośledzonych jednostek tu jest.

Chodzi o to, żeby w takich sytuacjach nie rozróżniać płci


Według feministek popełniłbyś zbrodnię, gdybyś traktował ludzi tak samo, niezależnie od płci, bo same w każdym aspekcie płcie rozróżniają i dyskutują tylko o problemach kobiet.

Ostatnio w USA była debata na
spodziewana długość życia praktycznie nie istnieje w dyskusji o równouprawnieniu. Jest też bardzo niepraktycznym kryterium:

- trudno przewidzieć je dla każdej osoby

- trudno wyznaczyć właściwy poziom rozdrobnienia (czy osoby mieszkające w smogu mają mieć niższy wiek emerytalny?)


@tyrald: prywatne firmy ubezpieczeniowe jakoś to potrafią i o ile nie mają odgórnego nakazu, to stosują różne składki ubezpieczeniowe dla różnych osób, tak aby było to opłacalne.

No i biologia nie jest czymś,
@oiio: A ja się cieszę, ze faceci są dyskryminowani w ten sposób. Społeczeństwo pcha nas do ciągłej poprawy. Jasne, wiąże się to z większym współczynnikiem depresji, krótszym życiem, mniejszymi przywilejami. Ale to dzięki temu faceci więcej zarabiają, maja szersze horyzonty, rządzą krajem. Jesteśmy rozliczani ciagle z tego ile zarabiamy, czy jesteśmy zaradni, czy mamy wiedzę o świecie(żaden facet w towarzystwie innych facetow nie wyróżni się tym ze ma ładne paznokcie albo
A ja się cieszę, ze faceci są dyskryminowani w ten sposób. Społeczeństwo pcha nas do ciągłej poprawy.


@dunkey: Syndrom niewolnika ci się chyba załączył.

Ale to dzięki temu faceci więcej zarabiają, maja szersze horyzonty, rządzą krajem.


Tak i teraz dąży się do tego, żeby to ukrócić, sprawiając, że kobiety będą mogły się dalej nie starać, a będą miały takie same zarobki, horyzonty i będą rządzić krajem.

Przejcież już teraz jest pełno
L.....i - > A ja się cieszę, ze faceci są dyskryminowani w ten sposób. Społeczeństwo ...

źródło: comment_U2AIUIh0XYvihf6Uhmpn9JcYNzNMhQgX.jpg

Pobierz
A ja się cieszę, ze faceci są dyskryminowani w ten sposób. Społeczeństwo pcha nas do ciągłej poprawy. Jasne, wiąże się to z większym współczynnikiem depresji, krótszym życiem, mniejszymi przywilejami. Ale to dzięki temu faceci więcej zarabiają, maja szersze horyzonty, rządzą krajem. Jesteśmy rozliczani ciagle z tego ile zarabiamy, czy jesteśmy zaradni, czy mamy wiedzę o świecie(żaden facet w towarzystwie innych facetow nie wyróżni się tym ze ma ładne paznokcie albo urodził mu