Wpis z mikrobloga

Kobiety w Polsce:
- Stanowią większość populacji
- nie są prawnie dyskryminowane, a nawet mają przywileje (brak możliwości powszechnego poboru, niższy wiek emerytalny)
- ustawodawca i UE dbają o to, żeby likwidować przemoc wobec kobiet i wszystkie przejawy ich dyskryminacji
- Wiele grup nawołuje, żeby wprowadzić przywileje dla kobiet w postaci parytetów i dodatkowych punktów

Mężczyźni w Polsce:
- stanowią mniejszość populacji
- są prawnie dyskryminowani (wyższy wiek emerytalny i możliwość wysłania na wojnę siłą, w ramach poboru)
- nikogo nie obchodzi walka z systemową przemocą wobec mężczyzn i z ich dyskryminowaniem
- parytety i dodatkowe punkty dla kobiet będą dyskryminacją mężczyzn i pogorszą ich sytuację w pracy i edukacji

Jedna z tych grup nazywana jest "dyskryminowaną mniejszością" a druga "opresyjną większością".

Zgadnijcie, która jest która ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#heheszki #takaprawda #rozowepaski #niebieskiepaski #feminizm
L.....i - Kobiety w Polsce:
- Stanowią większość populacji
- nie są prawnie dyskrym...

źródło: comment_OXYiWQhdNkMpKjrP23QGlTlGvbE0Otyr.jpg

Pobierz
  • 86
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lawrence_z_Arabii: bo ja wiem, czy daja.. zreszta przy okazji czarnych marszy były też biale i akcja, niestety nie pamiętam nazwy, gdzie kobiety się wypowiadaly, że one nie zgadzają się ze stanowiskiem feministek i zeby je reprezentowaly. Na pewno były wydarzenia na fb,można było jakieś petycje podpisac.
Tyle, ze częściowo związane były z KK, wiec tym bardziej dla ogółu ludzi było to "nieciekawe", zwlaszcza, że zadym takie kobiety nie robią.
  • Odpowiedz
@agaja: No to jak widac zdarza sie to w obie strony. Programu aktywizacji dla facetow nei ma. Nie maja bonusowych punktow na uczelniach, miejsc specjalnie dla nich ani nic takiego. Wiec w jaki sposob kobiety sa tutaj dyskryminowane?
  • Odpowiedz
bo ja wiem, czy daja.. zreszta przy okazji czarnych marszy były też biale i akcja, niestety nie pamiętam nazwy, gdzie kobiety się wypowiadaly, że one nie zgadzają się ze stanowiskiem feministek i zeby je reprezentowaly. Na pewno były wydarzenia na fb,można było jakieś petycje podpisac.


@agaja: To wciąż margines, poza tym takie rzeczy ja oceniam też po zachodzie, który nas wyprzedza w wielu kwestiach i tamte projekty wchodzą u nas
  • Odpowiedz