Wpis z mikrobloga

Kobiety w Polsce:
- Stanowią większość populacji
- nie są prawnie dyskryminowane, a nawet mają przywileje (brak możliwości powszechnego poboru, niższy wiek emerytalny)
- ustawodawca i UE dbają o to, żeby likwidować przemoc wobec kobiet i wszystkie przejawy ich dyskryminacji
- Wiele grup nawołuje, żeby wprowadzić przywileje dla kobiet w postaci parytetów i dodatkowych punktów

Mężczyźni w Polsce:
- stanowią mniejszość populacji
- są prawnie dyskryminowani (wyższy wiek emerytalny i możliwość wysłania na wojnę siłą, w ramach poboru)
- nikogo nie obchodzi walka z systemową przemocą wobec mężczyzn i z ich dyskryminowaniem
- parytety i dodatkowe punkty dla kobiet będą dyskryminacją mężczyzn i pogorszą ich sytuację w pracy i edukacji

Jedna z tych grup nazywana jest "dyskryminowaną mniejszością" a druga "opresyjną większością".

Zgadnijcie, która jest która ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#heheszki #takaprawda #rozowepaski #niebieskiepaski #feminizm
L.....i - Kobiety w Polsce:
- Stanowią większość populacji
- nie są prawnie dyskrym...

źródło: comment_OXYiWQhdNkMpKjrP23QGlTlGvbE0Otyr.jpg

Pobierz
  • 86
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lawrence_z_Arabii: dla mnie najgorszą formą dyskryminacji mężczyzn w obecnych czasach jest pchanie się kobiet do prac w formie parytetów, ale tylko do tej wygodnej roboty. W pracy urzędniczej preferowane są kobiety. Po odkryciu programistycznego El Dorado, do komputerów zaczęły pchać się kobiety, grupy GirlsGoCode itp., warsztaty wyłącznie dla kobiet, przymus zatrudniania kobiet. Oferty pracy typu: zatrudnię KSIĘGOWĄ, nie księgowego. Większość biur rachunkowych to kobiety. Doradcy w bankach, ubezpieczeniach - w
  • Odpowiedz
W ogóle jakakolwiek pomoc jest odbierana jako słabość tej ponoć silniejszej płci. Kobieta ma takie naturalne wsparcie otoczenia, większość jest zainteresowana pomocą, "szkoda mi jej, taka biedna". Podobnie mężczyzna bez osiągnięć jest powszechnie i w zupełności bez skrępowania traktowany jak śmieć, podczas gdy o kobietach w tym kraju nie myśli się w tych kategoriach. Jeśli jest śliczna, to w sumie wystarczy.


@oiio: a kto jest tu winny? Faceci. Bo to
  • Odpowiedz
@KarPaKo: czyli mam nienormalnych znajomych, skoro gdy miałem problemy to nie dość, że nie prestałem ich mieć, to sami mnie namawiali do podjęcia terapii? Jeżeli tracisz znajomych po przyznaniu się, że chodzisz na terapię, to bardzo dobre, nie warto mieć takich ludzi w swoim otoczeniu bo są toksyczni
  • Odpowiedz
Kolejne odkrycie, że mężczyźni mają ciężej. Na wojnie ciebie zabiją, może nawet będą brutalnie się znęcać, a ładna dziewczyna jak będzie grzeczna to dostanie najwyżej seks z kimś kto jej nie pociąga.
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: Czytam Twoje posty, bo często jesteś na głównej. Masz rację, jak byłeś młody piłeś zdecydowanie za dużo, mocno wpłynęło Ci to na psychikę


@Bounty: Kolejny "ynteligent" z cyklu "nie wiem ale sie wypowiem (przy okazji obrazajac oponenta)".
OP moze byc nawet ksiedzem pedofilem alkoholikiem z wyrokiem za rozboje, ale jak to wplywa na fakty? Na badania ktore zostaly niejednokrotnie zrobione przed jego narodzinami? Czyzbys szykowal sie do
  • Odpowiedz
najśmieszniejsze są te wszystkie idiotki, które się pchają w typowo męskie zawody. serio, żadna kobieta nie jest lepszym programistą niż mężczyzna. to są biologiczne uwarunkowania, które w jakiś sposób pchają kobiety do innych zawodów, takich jak pielęgniarki (i w odwrotną stronę, faceci nie mają za dużo empatii, nie nadają się do bycia pielęgniarzami). te wszystkie krzyki o równowadze są turbo zabawne. z tego co pamiętam, na kopalni nie pracuje zbyt wiele kobiet
  • Odpowiedz