Wpis z mikrobloga

Kobiety w Polsce:
- Stanowią większość populacji
- nie są prawnie dyskryminowane, a nawet mają przywileje (brak możliwości powszechnego poboru, niższy wiek emerytalny)
- ustawodawca i UE dbają o to, żeby likwidować przemoc wobec kobiet i wszystkie przejawy ich dyskryminacji
- Wiele grup nawołuje, żeby wprowadzić przywileje dla kobiet w postaci parytetów i dodatkowych punktów

Mężczyźni w Polsce:
- stanowią mniejszość populacji
- są prawnie dyskryminowani (wyższy wiek emerytalny i możliwość wysłania na wojnę siłą, w ramach poboru)
- nikogo nie obchodzi walka z systemową przemocą wobec mężczyzn i z ich dyskryminowaniem
- parytety i dodatkowe punkty dla kobiet będą dyskryminacją mężczyzn i pogorszą ich sytuację w pracy i edukacji

Jedna z tych grup nazywana jest "dyskryminowaną mniejszością" a druga "opresyjną większością".

Zgadnijcie, która jest która ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#heheszki #takaprawda #rozowepaski #niebieskiepaski #feminizm
L.....i - Kobiety w Polsce:
- Stanowią większość populacji
- nie są prawnie dyskrym...

źródło: comment_OXYiWQhdNkMpKjrP23QGlTlGvbE0Otyr.jpg

Pobierz
  • 86
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@oiio: teraz ty napisałeś białorycerzowy komentarz. Nigdzie nie stwierdziłem, ze kobiety nie mogłyby być w tym miejscu w którym są obecnie mężczyźni. Oczywiście ze by mogły! Chodzi o to, ze społeczeństwo nie wymaga od kobiet tego czego wymaga od facetów, to jest fakt. Jest świetnie jeśli kobieta dobrze zarabia, jest zaradna i w ogole, ale nikt jej nie skreśli jeśli tego nie ma. Wiele kobiet uważa ze jest ok, gdy
  • Odpowiedz
@dunkey: Gdybym chciał uprawiać jakąkolwiek krucjatę, czy białorycerzenie to mój pierwszy komentarz nie byłby obroną mężczyzn. Staram się być po prostu obiektywny i rozumieć problemu obu stron. Twoje zarzuty są bezpodstawne.

Szkoda tylko, że nie bardzo wiem co ci odpisać, bo ten komentarz w całości przeczy poprzedniemu. Jedynie mogę odnośnie tego "za każdym mężczyzną" - to powiedzonko i komunał, użyłem go celowo i tak jak żadne przysłowie nie jest dosłownie
  • Odpowiedz
@oiio: po prostu nie zrozumiałeś mojego komentarza bo obruszyłes się jakbym obrażał wszystkie kobiety, choć od samego początku pisałem o tym jakie wymagania stawia nam społeczeństwo i z czego nas rozlicza. Nie ma tu żadnej choragiewki, ale skoro nie czaisz tego, to faktycznie dyskusja nie ma sensu
  • Odpowiedz
@oiio: nie wiem co mam co tłumaczyć :) w moim komentarzu zgodziłem się z tobą i dodałem tylko, ze z faktu tej dyskryminacji i różnych wymagań płynie coś, na czym, moim zdaniem, faceci korzystają. Jest takie powiedzenie, ze trudne czasy kształtują wartościowych ludzi. Jeśli od facetów wymaga się więcej, jeśli traktuje się och bardziej surowo, jeśli piętnuje się u nich znacznie więcej słabości, to jasne jest ze efektem będzie większa
  • Odpowiedz
@dunkey: Zgodzę się, że w przeszłości mogło to dobrze wpływać na genetyczne zasoby ludzkości, bo słabsze jednostki odpadały. Dziś niestety nie możemy tak na to patrzeć, bo ta presja niewiele zmienia. Chorzy, słabsi, gorsi - również się rozmnażają i będą, także niewiele to zmieni w kontekście całości. Dziś dzięki powszechnemu dostępowi do wiedzy tak czy owak będą dziesiątki milionów ludzi rozwijających cywilizację ze zwykłej chęci i ciekawości i nie jest
  • Odpowiedz
Czytam Twoje posty, bo często jesteś na głównej. Masz rację, jak byłeś młody piłeś zdecydowanie za dużo, mocno wpłynęło Ci to na psychikę


@Bounty:

Dobrze, że chociaż czytać umiesz, bo argumentację masz denną i bezwartościową z merytorycznego punktu widzenia.

Argumentum ad personam
  • Odpowiedz
Mężczyźni w zachodniej Europie od dawna są bardziej dyskryminowani i to są fakty, podparte statystykami, konkretnymi przykładami, które są oparte na obiektywnych przesłankach, a nie na widzimisię neomarksistowskich ideologów. Wszelkie obszary dyskryminacji kobiet nie są ich prawną dyskryminacją i ze względu na biologiczne różnice płciowe nie zostaną nigdy zatarte np. średnia różnica płac (średnia, ponieważ kobiety biorąc urlop macierzyński pracują mniej od mężczyzn, logicznie więc zarabiają mniej). Problemem jest prawna dyskryminacja która
  • Odpowiedz
@50HerbatGreya:

aha, kobieta może sie hajtać od 16rż a mężczyzna od 18

Do tego w więzieniu może się kąpać dwa razy częściej :)

3. Skazany korzysta co najmniej raz w tygodniu z ciepłej kąpieli. Skazany zatrudniony przy pracach brudzących korzysta z odpowiednio częstszych kąpieli. Kąpiel skazanego chorego odbywa się według wskazań lekarza.

4. Skazana kobieta korzysta co najmniej raz dziennie z ciepłej wody i dwa razy w tygodniu z ciepłej
  • Odpowiedz