Wpis z mikrobloga

  • 0
@k0j0tek no głównie schodzę tak, żeby zostawało na 300km i leje, fakt raz się zdarzyło, że olałem i mi zabrakło bo nie chciało mi się tankować XD a miałem taki okres że jak już zbliżało się blisko pół baku to lałem. Obecnie mam pół baku po tym tankowaniu, a zbiornik 52l
  • Odpowiedz
@daaniel121: Czy jest jakiś sens takiego tankowania? Pytam serio. Bo jak dla mnie to z paliwa wytrąca się woda. Jeśli od długiego okresu masz te same paliwo (dolewasz tylko za 50 ziko) to to również nie jest najlepsze dla samochodu. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zacznij tankować do pełna i wszystko spalać.
  • Odpowiedz
@k0j0tek: Bzdura , woda skrapla się ponad paliwem. Im mniej paliwa w baku tym więcej wody skrapla sie na zimnym baku i tym więcej wody masz w paliwie. Paliwo nie jest zasysane z samego dna i warto czasami w starym samochodzie dolać nieco etanolu (spirytus-denaturat) by ten odwodnił bak a w zimie zapobiegał zamarzaniu w przewodach.
@330CiA: @daaniel121:
  • Odpowiedz
@Rak777: Przeczytaj to co napisałem. Potem jeszcze raz przeczytaj co Ty napisałeś. Następnie zastanów się czy słowo „bzdura” na początku wywodu jest uzasadnione.
Sprawdź też jak działa pompa paliwa i skąd pobiera paliwo (wystarczy że zdasz się na logikę i podstawy fizyki).
  • Odpowiedz