Wpis z mikrobloga

@lakukaracza_: Dyskutować odnośnie wiary i istnienia czy nie - nie będę, bo każda taka dyskusja nie ma prawa być dyskusją merytoryczną. Jak ateista nie przekona wierzącego tak wierzący nie przekona ateisty, bo obydwa kierunki opierają się na zupełnie innej filozofii myślenia.

Oczywiście istnieją bardzo solidne przesłanki ku temu, by twierdzić że Boga nie ma - można pisać na potęgę, kiedyś uderzenie pioruna oznaczało, że Thor walił młotem o kowadło bo się
  • Odpowiedz
@Francisco_dAnconia rozmowa ta pozostanie merytoryczna o tyle o ile drugi rozmówca da wiarę merytorycznosci wypowiedziom katolika po teologii, tj kierunku z wielu aspektów bardzo kuriozalnym i opisującym naturę istnienia wszechświata na podstawie ingerencji wyższych bóstw, co dla mnie jest na przykład niezłą komedią. Ale to tylko moje skromne zdanie. Ty masz swoje i tego się trzymajmy ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
kretynie nie możesz narzucać ludzia swojego głupiego światopoglądu, zrozum to każdy ma wolną wolę, robi co chce


@mateusz-zahorski: Bait? To katole przecież narzucają mi jak mam żyć. Zakaz handlu, ograniczenie in vitro, tabletka dzień po na receptę, religia w szkołach itd.

Jak zarzutka to dobra bo odpisałem.
  • Odpowiedz
przenieś się do innego kraju jak Ci nie pasuje tutejsze prawo.


@wdvefbrgn: Jestem obywatelem Polski i mam prawo czuć się w tym kraju tak dobrze jak katole. Mam to zapisane w konstytucji! Jak ci nie pasuje spadaj do raju.
  • Odpowiedz
Od lat zmagam się z pełzająca depresją której sedno opiera się o sens bytu i ateizm mnie mierzi odbiera mi nadzieję, źle funkcjonuje myśląc o nicości


@Zdzichu9: To zacznij o niej myśleć pozytywnie.
  • Odpowiedz
Po śmierci jest to samo co przed narodzinami, czy podczas spania bez snów. NICOŚĆ! Pogódźcie się z tym w końcu.

@lakukaracza_: obiektywnie rzecz ujmując to zarówno Ty jak i Katolicy możecie nie mieć racji, bo w sumie to nikt nie wie co jest po śmierci... Przestańcie już triggerować te wojenki światopoglądowe i dajcie żyć innym
  • Odpowiedz