Wpis z mikrobloga

Skoro uszkodzenie mózgu doprowadza so utraty pamięci czy nawet świadomości "za życia" to czego katolicy oczekują po całym jego wymarciu?

Że niby cała nasza świadomość i wiedza znajduje się w sercu i po śmierci odlatuje do dziadkach na chmurkach?

To nie ma sensu. Ludzie wymyslili sobie różne bóstwa ponieważ nie potrafią pogodzić sie z tym, że są zwykłym makroelemencikiem w ukladance jaką jest wszechświat. Dlatego muszą nadawać swojemu życiu sens i oszukiwać
  • Odpowiedz
@dendrofag a co jeśli ten bóg cię ukarze za to że w niego wierzysz a da nagrodę że to jesz lody truskawkowe? Czemu zakładasz że dostaniesz nagrodę że w coś wierzysz?
  • Odpowiedz
@lakukaracza_ Po raz pierwszy zrobiło mi się ciebie autentyczne szkoda. Jesteś aktywnym użytkownikiem i często wpadam na twoje wpisy i szczerze ich nie lubię. Dlaczego? Bo na równi nie znoszę fundamentalizmu religijnego i ateizmu. Od lat zmagam się z pełzająca depresją której sedno opiera się o sens bytu i ateizm mnie mierzi odbiera mi nadzieję, źle funkcjonuje myśląc o nicości. Rozumiem że do białej gorączki doprawdza cię nasz polski katotaliban z
  • Odpowiedz
@dzibril: A gdzie ja wypowiadam się w imieniu innych ateuszy? Większość z nich to i tak #!$%@? co się boją urazić czyjeś uczucia mówiąc prawdę w oczy. Całe te środowisko jest do zaorania imo
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: jak jestes polakiem i cos #!$%@? za granica to psujesz renome calemu narodowi
jak jestes ateista i wyzywasz/wypowiadasz sie w #!$%@? agresywnie to tez psujesz renome ateuszom

nie powinnismy tolerowac #!$%@? sie ustawodawcow w nasze zycia, ale nie musimy kazac innym #!$%@? do kosciola bac do buzi hostie, wyluzuj troche m8 xd
  • Odpowiedz
@dzibril: Wszytko co piszę spada jedynie na moje barki. Nie musisz się ze mną identyfikować tylko dlatego, że oboje nie wierzymy. Już dawno przestałem głaskach po głowie katoli bo szkoda mi czasu na poważne metafizyczne dyskusje z kimś kto nie wie co to jest logika.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: men, po prostu szkoda mi ludzi, ktorzy wydaja sie byc rozsadni, a potem #!$%@? cala machine emocjonalna i zloszcza sie na ludzi w necie.

jestes spoko typkiem i po prostu nie chce, zebys zezwierzecal sie dla bydla, ktore i tak nie zrozumie przekazu, a agresja tym bardziej w tym przeszkodzi
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Ja wierzę, że zostanę przeniesiony do miejsca w którym nie ma materii ani czasu, i nie obowiązują tam prawa obecnego widzialnego wszechświata, i nie mam zamiaru nikogo nawracać. Co więcej ja już tam raz byłem, i SPOTKAŁEM Boga. Wg. mnie z takim podejściem, nawet jakbyś robił w życiu codziennie ulubione rzeczy, wygrał życie na najlepsze sposoby i nie zmarnował ani minuty, nadal pozostałbyś nieszczęśliwy bo życie bez wiary jest
  • Odpowiedz
@dzibril: Może to trochę terapia? A może mam po prostu gdzieś opinię o mnie? Chyba jednak najbardziej bym chciał by ktoś się minutę zastanowił nad sensem swojej wiary, kontrowersyjny styl ułatwia zasięgi :)

@akap_chad: Tylko po to te wpisy powstają :)
  • Odpowiedz