Wpis z mikrobloga

Ja pierrrdolę, stare pokolenie to pokolenie niewolników. Jestem obecnie na drugim roku studiów, mam teraz mniej zajęć i za rok mam zamiar ułożyć sobie plan, żeby móc pracować na pełen etat. Zacząłem szukać pracy, w tym tygodniu byłem na 6 rozmowach. Moje oczekiwania finansowe to 3500 zł netto (zważywszy na fakt, że mam status studenta i chciałem umowę zlecenie to nie jest dużo). Na każdej rozmowie jak doszło do warunków finansowcach to słyszałem: "ojoj to za dużo, na razie możemy zaproponować 2000 netto", raz tylko udało mi się podbić do 2300 ( ͡° ͜ʖ ͡°). No to nic, wstawałem i wychodziłem, nie będę sobie garba dorabiać za ochłapy.

Dzisiaj dzwoni do mnie matka i pyta się czy znalazłem już pracę. Opowiedziałem jej w skrócie to co już napisałem wyżej. "Hurr durr w pierwszej pracy wynagrodzenie się nie liczy, jak złapiesz doświadczanie to wtedy będziesz mógł poprosić (!!) o podwyżkę." Pożegnałem się i rozłączyłem. 10 minut później dzwoni do mnie babcia XD. Płaczliwym tonem błaga mnie, żebym wrócił się do tych firm i poprosił o przyjęcie do pracy XDD i jeszcze dodała, że nawet za darmo powinienem przez jakiś czas popracować i jeszcze szefa po rękach całować (to jest cytat) XDDDDDDDDDDD Żyć się odechciewa.

#praca #pracbaza #feels #polska #bekazpodludzi #zarobki #gospodarka #zalesie #gorzkiezale
Pobierz
źródło: comment_yS1bX0jjD27B48SRbo30mSYZYThNFaMn.jpg
  • 192
@krystiandwukropekv: ale ja mu nie bronię zarabiać nawet 10k na rękę tylko cały czas piszę :

Pensja 3500 PLN to koszt pracodawcy (umowa o dzieło) 4089 PLN i minimalnie tyle gość MUSI zarobić swoją pracą w miesiąc żeby pracodawcy jego zatrudnienie się opłacało.
Znajomość samego angielskiego czy niemieckiego to zdecydowanie za mało na dzisiejszym rynku pracy, żeby takie pieniądze otrzymać, bo prawie każdy studenciak języki ogarnia.

BTW... do tej pory nie
@Samol94: bo on nie ma papierów na wózki tylko angielski i niemiecki xD ... ustalmy branżę w jakiej @rhyta77: szuka roboty...
Mój znajomy zatrudnia chłopaczków po podstawówce umiejących układać glazurę i terakotę za 6k na rękę, a jak okazują się wybitni i widać że żyją tą robotą to potrafią z nadgodzinami i 10k wyciągnąć w miesiąc.

Zakładam że @rhyta77: chce te 3500 dostawać za samo, czasem punktualne pojawienie się
@RobertKowalski: Wiesz, zgadzam sie po części. Żeby dostać na start 3.5k+ trzeba coś umieć, albo mieć szczęście. Podam na swoim przykładzie, ja nic nie umiem, ale to tak dosłownie nic. Nie mam żadnego "twardego" skilla, obsługa komputera ogranicza się do włączenia YT i zainstalowania gierki. Excela i Worda to umiem głównie odpalić, a jak coś więcej to szukam pomocy w necie. Zarabiałem 4k na rękę, a ostatnio dostałem 500zl (brutto niestety
@rhyta77: Oj chłopaku szalejesz. Angielski i niemiecki ok, jeżeli znasz perfect to znaczy albo jesteś native speakerem albo studiujesz lub uczysz się w tym języku od kilku lat. Jeżeli natomiast jak większość polaków, uczysz się języków w szkole od kilku, kilkunastu lat plus może jakieś prywatne lekcje to tobie WYDAJE SIĘ że znasz język obcy. Sam szukam teraz kogoś do porgramowania na kilka miesięcy, bardzo chętnie dam 9k netto tylko angielski
@RobertKowalski: >znam angielski i niemiecki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

hahahahahah...#!$%@?&a... zalałem się piwerkiem... na obecnym rynku pracy to tak jak byś się reklamował tym że #!$%@?&a umiesz czytać

no ustawiłeś na równi znajomość tych dwóch języków z tym, że ktoś potrafi czytać (po polsku jak się domyślam). A wracając do tego języka to nie trzeba aż tak ekstremalnie szukać jak kancelaria. Ale np. zwykła firma, która zajmuje