Wpis z mikrobloga

Ja pierrrdolę, stare pokolenie to pokolenie niewolników. Jestem obecnie na drugim roku studiów, mam teraz mniej zajęć i za rok mam zamiar ułożyć sobie plan, żeby móc pracować na pełen etat. Zacząłem szukać pracy, w tym tygodniu byłem na 6 rozmowach. Moje oczekiwania finansowe to 3500 zł netto (zważywszy na fakt, że mam status studenta i chciałem umowę zlecenie to nie jest dużo). Na każdej rozmowie jak doszło do warunków finansowcach to słyszałem: "ojoj to za dużo, na razie możemy zaproponować 2000 netto", raz tylko udało mi się podbić do 2300 ( ͡° ͜ʖ ͡°). No to nic, wstawałem i wychodziłem, nie będę sobie garba dorabiać za ochłapy.

Dzisiaj dzwoni do mnie matka i pyta się czy znalazłem już pracę. Opowiedziałem jej w skrócie to co już napisałem wyżej. "Hurr durr w pierwszej pracy wynagrodzenie się nie liczy, jak złapiesz doświadczanie to wtedy będziesz mógł poprosić (!!) o podwyżkę." Pożegnałem się i rozłączyłem. 10 minut później dzwoni do mnie babcia XD. Płaczliwym tonem błaga mnie, żebym wrócił się do tych firm i poprosił o przyjęcie do pracy XDD i jeszcze dodała, że nawet za darmo powinienem przez jakiś czas popracować i jeszcze szefa po rękach całować (to jest cytat) XDDDDDDDDDDD Żyć się odechciewa.

#praca #pracbaza #feels #polska #bekazpodludzi #zarobki #gospodarka #zalesie #gorzkiezale
rhyta77 - Ja pierrrdolę, stare pokolenie to pokolenie niewolników. Jestem obecnie na ...

źródło: comment_yS1bX0jjD27B48SRbo30mSYZYThNFaMn.jpg

Pobierz
  • 192
  • Odpowiedz
@mirasKo-Kalwario: Standarowy schemat, świeża zielonka zaczyna narzekać na dziewczynę/pracę/rodziców prezentując jakiś skrajny pogląd (p. ultrakatolicyzm i wstrzemięźliwość seksualną), a wykopki szaleją i nic im w głowach nie dzwoni.
  • Odpowiedz
Wszyscy tak kpią z OPa, że pomimo braku wiedzy i doświadczenia chce 3500 a prawda jest taka że jest to do zrobienia jeżeli zaaplikuje do dobrej firmy. Ludzi na rynku którzy znają angielski nie jest dużo jakby się mogło wydawać. To że tłuką ten angielski od podstawówki nie znaczy że każdy kto sie go uczył umie sie nim swobodnie komunikować. Do tego język niemiecki którego pewnie umie jeszcze mniej osób. Pamiętam na
  • Odpowiedz
@Majku_: Ale tu juz bez problemu januszexy są w stanie płacić tyle za prostą robotę i wlasnie dzięki takiemu podejściu jak OP zaczną, bo małolaty już za miskę ryżu nie bedą #!$%@?ć.
  • Odpowiedz
@fajq: dokładnie, moim zdaniem trafione w 100%
dla takiej firmy może być ważne to, żeby pracownik był ambitny i pozwalał czerpać na nim zyski długofalowo, więc nawet na początku przepłacając można mieć kogoś dobrego... nie ukrywajmy idąc za grosze pracownik będzie olewał pracę, jak dostanie więcej będzie to wykonywał lepiej i z zadowoleniem
  • Odpowiedz
@KsiadzMichal XDDDD niestety w Poznaniu zarobki to #!$%@? parodia XD za pół roku #!$%@? stąd do miasta 13k a tam robota za 4k na łape na start, tutaj to można co najwyżej muchę w kiblu ubić. To miasto jest #!$%@? xd
  • Odpowiedz
@rhyta77: Uwielbiam wykop za to, że jednego dnia krzyk, że hur dur zarabiam 15k, za mniej niż 10k się nie ruszę z domu, a następnego okazuje się, że 3,5k do ręki na start to ROSZCZENIA MILENIALSÓW XD. A to nadal o pól tysiąca mniej niż emerytura mojej matki która ma średnie wykształcenie, zna tylko polski i całe życie przepracowała w miasteczku o populacji 60k mieszkańców. Serio, może w jakimś Pścimiu
  • Odpowiedz
  • 2
@Shanny to w tym przypadku raczej nie dobrze świadczy o osobie i o firmie. Skoro ekspert w danej dziedzinie zarabia takie pieniądze. Ale nie mówimy tutaj o kilku osobowej firmie tylko o dość dużej korporacji?
  • Odpowiedz
  • 1
@bartez_94 trzeba mieć szacunek do wykonywanej pracy. Jeżeli sam widzę, że dzięki mojej pracy firma dobrze funkcjonuje to dlaczego nie miałby iść po podwyżkę. No chyba, że się jakaś osoba boi o czymkolwiek rozmawiać z kierownictwem a firma sama z siebie nie daje podwyżki :|
  • Odpowiedz
@rhyta77 trochę na pokrzepienie serc ci napisze, szukaj pracy sprzedawaj się tanio ale w bardzo dobrych miejscach jeśli miejsce jest #!$%@? zawsze winduj stawke. W słabych firmach będziesz musiał często wyczekać na 'swoja' kolej a to nie na tym polega rozwój zawodowy. Ważne żeby zyskiwać dużo doświadczenia od nieglupich ludzi z doświadczeniem. Przykład z korpo od 4 miesięcy dwóch architektów probówkę opracować jakieś demo przykładowe tak by jakiś projekt mógł to
  • Odpowiedz