Wpis z mikrobloga

Siema Mirki. Szukam dla siebie auta do 30-35tys.

W skrócie:

-Nie duże, może być sportowe/kompakt, może być 4osobowe. Jestem kawaler więc luz ;D
-130km to myślę takie minimum. 1.6-2.0 silnik.
-Raczej benzyna gdyż nie robię jakichś dużych dystansów(do pracy, na zakupy, rzadko gdzieś dalej. Więc częściej dystanse 10-25km niż 25<x. 12-18tys rocznie)
-Klimatyzacja
-Spalanie spoko by było nie przekraczające 11l. Chociaż myślę że da radę coś do 9L.

Oczywiście jakieś wszelkie pierdólki jak podgrzewane siedzenie, ledowe światła z chęcią bym przygarnął.

Bardzo jestem napalony na wv scirocco 2.0 w benzynie. Co myślicie?

Z góry dziękuję za pomoc :)

#auto #samochod #pomoc #motoryzacja #autozakupowapomylka #opel #seat #renault #kia #hyundai #toyota #skoda #vw #volkswagen
  • 43
@ibeafraidi: Scirocco fajne, ale będziesz musiał się najpierw doktoryzować, czy silnik nie należy do tych co żłopią olej w nadmiernych ilościach (felerne TFSI). Ja zarzucam inny pomysł: Mitsubishi Lancer. W Twoim budżecie spokojnie znajdziesz młode autko, nawet z polskiego salonu z sensowną historią serwisową. Auto skała, niezniszczalne. Benzyna 1.6 117KM bardzo ekonomiczna (średnio 6-8 litrów/100km) ale średnio dynamiczna. Jest jescze wersja 1.8 143KM ale spalanie znacznie skacze (tutaj już od 7
silnik 1.6 thp jest wątpliwy, trzeba by poszukac info, czy rozwiązali problemy, które tam były (to konstrukcja bmw w sumie, co wiele mówi o jakości ich produktów)


@budus2: Peugeot poprawił błędy BMW ale tylko w wersjach 270KM (czy ile tam miała ta najmocniejsza), czyli jedynie RCZ-R. W ogóle zresztą nie jest to co prawda taka tragedia jak TFSI ale ja i tak odpuściłem RCZ-ta przez to.