Wpis z mikrobloga

#wroclaw #oszukujo

Cześć!
Przydarzyła mi się przykra sytuacja i chciałem was trochę ostrzec we #wroclaw .
Znalazłem z dziewczyną fajną ofertę kawalerki na olx.pl. Skontaktowaliśmy się z "właścicielem". Gość powiedział, że to mieszkanie z ogłoszenia już jest zajęte, ale ma jeszcze inne na ulicy Gwieździstej 6. Pojechaliśmy tam od razu, gość pokazał nam mieszkanie powiedział co i jak. Oferta była tak dobra, że się zdecydowaliśmy koszt to 1000 zł kaucja oraz 1300 czynszu w tym wliczone rachunki. Podpisaliśmy umowę. Posługiwał się swoim dowodem, morda się ze zdjęciem zgadzała. Zapłaciliśmy za wszystko dostaliśmy klucze i git, miał się kontaktować następnego dnia bo chciał zabrać jakieś rzeczy z mieszkania do siebie i to tyle. Ja byłem w pracy więc moja dziewczyna miała czekać na jego odpowiedź, okazało się, że ma wyłączony telefon, pojechaliśmy tam jak najszybciej się dało, około godz 19. Zamki w drzwiach zostały zmienione. Popytaliśmy sąsiadów i jeden facet potwierdził, że ktoś ok godziny 15:00 wymieniał zamki bo były dziury w drzwiach. Sprawę zgłosiliśmy na policję, być może nie jesteśmy jedyni.. uważajcie.
  • 167
WIELKI UPDATE
Właśnie wróciłem spod mieszkania
Rozmawiałem z sąsiadami i w tym momencie z tego nieszczęsnego mieszkania zaczyna ktoś wychodzić, myślę wtf.. szczęka mi opadła.Wyszła jakaś kobieta, ona w szoku ja w szoku, opowiedziałem jej sytuacje a ona mówi że ona razem z koleżanką wynajęły ten apartament na dwie noce i dała mi ulotkę od firmy z którą to załatwiła. Ale powiedziała że zadzwoni do faceta z którym to załatwiała bo się
Plus to że gdy oszust odbierał klucze do mieszkania był wcześniej w okolicznym sklepie więc jesteśmy umówieni na rozmowe z kierownikiem na jutro bo może debil płacił kartą .


@mOzdzierz: nagranie z kamery kasuje się po max 30 dniach, tzn nadpisuje się. By je wyrwać to zazwyczaj trzeba z policją a policja i tam ma wszystko w dupie wiec musicie sie spieszyc
@mOzdzierz: przykra sprawa. Ja w tym bloku wynajmuję dwa pokoje i płacę 2500zł z garażem więc 1300zł to podejrzanie niska cena ale kto się mógł spodziewać. Jeżeli koleś był w tym Dino obok i chcecie tam coś załatwić to uzbrojcie się w cierpliwość, bo tam się czas zatrzymał chyba 20 lat temu.
Wołam @julianna_cebulanna bo też tu mieszka i może ją zaintersuje temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mOzdzierz: Chyba za mało kaw dzisiaj wypiłem, albo ta akcja jest tak pokręcona, że nie rozumiem praktycznie nic, kto jest właścicielem i kto jest oszustem i o co w ogóle się rozchodzi xD
Oszustem jest losowy typ, który wynajął na jeden dzień mieszkanie od jakiegoś chłopaka, który mieszkanie pod działalność wynajmuje od właściciela mieszkania? Kontaktowaliście się z właścicielem mieszkania w tej sprawie?
@sizzla: Tak, ogólnie było kilka sygnałów rzeczy które we mnie wzbudziły podejrzenia, niestety nie zaufałem instyktowi który mnie nie mylił ... ale tak jakby wszystko się zgadzało papiery dokumenty były klucze, no co by mogło pójść nie tak ... Dopiero po fakcie się dowiedziałem że można łatwo i szybko sprawdzić kto jest właścicielem mieszkania . No i nawet wcześniej nie słyszałem o takim biznesie wynajmowania apartamentów na 1 noc czy coś
@SKYFander: :D dobrze pojąłeś. Ja nie mam kotaktu do właściciela mieszkania i w zasadzie narazie nie ma potrzeby się z nim kontaktować.. oczywiście kontakt posiada ten chłopak z firmy. Ale jak opowie co się odjaniepawla w jego mieszkaniu to może zaniechać interesów. Po prostu kwestię właściciela zostawiam właścicielowi firmy
@Mu_H @mOzdzierz no powiem Ci że za 1300 zł to już wiadomo, że oszustwo, jeżeli chodzi o mieszkanie w tym bloku. Ja wynajmuję 2 pokoje za niecałe 2300 bez garażu. Mam nadzieję, że znajdziecie tą #!$%@?ę, która Wam hajsy ukradła bezczelnie. Ja załatwiałam mieszkanie przez agencję z kaucją 2000k. Umowa z właścicielem, super gość swoją drogą. W ogóle się nie pojawia w mieszkaniu, bo nie ma w zwyczaju przeszkadzać. Dał nam klucze,
Plus jeszcze jedna tajemnicza rzecz ale może nie ma związku. W dniu kiedy nas oszukano a chłopak z firmy przyjechał na miejsce to na miejscu parkingowym strikte przypisanym do tego miejsca stoi samochód, stoi do dzisiaj tam. Na parkingu podziemnym do którego złodziej dostał pilota, który się nie znalazł w mieszkaniu. Ale to może nie mieć związku
W dniu kiedy nas oszukano a chłopak z firmy przyjechał na miejsce to na miejscu parkingowym strikte przypisanym do tego miejsca stoi samochód, stoi do dzisiaj tam


@mOzdzierz: jak to jest miejsce z tego mieszkania, to na pewno ma związek. Każde mieszkanie ma swoje miejsce przypisane (jedno lub dwa), może być tak, że typ jeszcze wynajął komuś garaż w tym czasie na lewo. Ja bym to zgłosił też na policję albo
@Mu_H: Tak to jest to miejsce, chłopak z firmy zostawił kartkę i martwi się o to samo o czym ty mówisz, dopiero jutro po 12 możemy się kontaktować z kimś na policji u kogo możemy złożyć dodatkowe zeznania i zespolić sprawy