Wpis z mikrobloga

#wroclaw #oszukujo

Cześć!
Przydarzyła mi się przykra sytuacja i chciałem was trochę ostrzec we #wroclaw .
Znalazłem z dziewczyną fajną ofertę kawalerki na olx.pl. Skontaktowaliśmy się z "właścicielem". Gość powiedział, że to mieszkanie z ogłoszenia już jest zajęte, ale ma jeszcze inne na ulicy Gwieździstej 6. Pojechaliśmy tam od razu, gość pokazał nam mieszkanie powiedział co i jak. Oferta była tak dobra, że się zdecydowaliśmy koszt to 1000 zł kaucja oraz 1300 czynszu w tym wliczone rachunki. Podpisaliśmy umowę. Posługiwał się swoim dowodem, morda się ze zdjęciem zgadzała. Zapłaciliśmy za wszystko dostaliśmy klucze i git, miał się kontaktować następnego dnia bo chciał zabrać jakieś rzeczy z mieszkania do siebie i to tyle. Ja byłem w pracy więc moja dziewczyna miała czekać na jego odpowiedź, okazało się, że ma wyłączony telefon, pojechaliśmy tam jak najszybciej się dało, około godz 19. Zamki w drzwiach zostały zmienione. Popytaliśmy sąsiadów i jeden facet potwierdził, że ktoś ok godziny 15:00 wymieniał zamki bo były dziury w drzwiach. Sprawę zgłosiliśmy na policję, być może nie jesteśmy jedyni.. uważajcie.
  • 167
  • Odpowiedz
W dniu kiedy nas oszukano a chłopak z firmy przyjechał na miejsce to na miejscu parkingowym strikte przypisanym do tego miejsca stoi samochód, stoi do dzisiaj tam


@mOzdzierz: jak to jest miejsce z tego mieszkania, to na pewno ma związek. Każde mieszkanie ma swoje miejsce przypisane (jedno lub dwa), może być tak, że typ jeszcze wynajął komuś garaż w tym czasie na lewo. Ja bym to zgłosił też na policję
  • Odpowiedz
@Mu_H: Tak to jest to miejsce, chłopak z firmy zostawił kartkę i martwi się o to samo o czym ty mówisz, dopiero jutro po 12 możemy się kontaktować z kimś na policji u kogo możemy złożyć dodatkowe zeznania i zespolić sprawy
  • Odpowiedz
Mi dzisiaj przepadł pokój na wynajem, bo zawołałam akt własności i ktoś mnie ubiegł i wpłacił szybko zaliczkę. Okazuje się, że chyba jednak lepiej być ostrożnym.
@mOzdzierz: Piszesz, że kilka rzeczy wzbudziło Twój niepokój, ale nie posłuchałeś intuicji - możesz napisać, jakie to rzeczy?
  • Odpowiedz
@mOzdzierz: jak jest jakiś tutaj gliniarz z wrocka co chce rozpracować to gówno to zapraszam na PW( ͡° ͜ʖ ͡°) chcieli mnie oszukać również na 1500zł kaucji gdy na początku szukałem mieszkań. Pomoge rozpracowac bardzo chętnie jako słup :D
  • Odpowiedz
@mOzdzierz:
Przykro mi stary, podręcznikowo Cię załatwił - "Jak kraść? Podręcznik złodzieja - Kazimierz Turaliński"

Oszust miał farta życia bo ogólnie chłopak z tej firmy wynajmującej zawsze przyjmuje tylko płatność kartą, ale w tym dniu był niesamowicie zabiegany i pierwszy raz się mu zdarzyło że przyjął
  • Odpowiedz
@csmrex: wpisz w google ekw i na stronie rządowej możesz po numerze księgi wieczystej sprawdzić kto jest właścicielem, ale tu by się wykręcał pewnie że nie pamięta nr że na akcie notarialnym ma a on gdzie indziej i pewnie op by odpuścił, ale mogę się mylić ;?
  • Odpowiedz
#!$%@? mają tupet i odwagę tak ludzi okradać. Jak trzeba być wyrachowanym żeby nie wpaść, nie dać po sobie poznać, że się kręci wałek. Pewnie pojechał teraz gdzie indziej okradać ludzi
  • Odpowiedz
@igson: Znajomy mieszkał w tych rejonach. Wciąż w tych wielkich blokach między Gwiażdzstą a Zielińskiego, są działające zssypy. Prusaków miał pełno, zwłaszcza koło piekarnika. Co się ich pozbył, to nie mijał tydzień i znów cała gromada. Więc taka cena za mieszkanie w tej okolicy jest możliwa.

@mOzdzierz: Jak już zaczniesz szukać dalej, tounikaj też bloków z zzsypami, nawet w świetnej lokalizacji za dobrą cenę. Mieszkanie z takim świństwem
  • Odpowiedz
@lodyzketchupem: Też oczywiście nie wykluczyłem współpracy właściciela firmy i typa, ale w tym wypadku chyba tak chętnie ze mną by nie pojechał na policje żeby złożyć zeznania, plus dziś wystraszyliśmy jego klientów dość mocno sytuacją.
  • Odpowiedz