Wpis z mikrobloga

Mój świąteczny koteł skończył właśnie pół roku. (ʘʘ) Zawsze mówiłam, że jak "osiądę" trochę w jednym miejscu to przygarnę zwierzaka, ale nie myślałam, że naprawdę się zdecyduje - zdecydowanie najlepszy wybór! Wyszłam też z założenia, że kot nie wie, że jest kotem i tresuję ją jak psa. ( ͡° ͜ʖ ͡°) To chyba najbardziej bezproblemowe zwierzę, jakie kiedykolwiek miałam. Nic nie niszczy w domu, poszczekuje na ptaki, przychodzi i siada na komendę, jest zazwyczaj bezdźwięczna i nie miałczy, wskakuje na deskę i korzysta z normalnej toalety (dzięki czemu nie potrzebuje kuwety i w domu jest czysto i pachnąco ( ͡° ͜ʖ ͡°)), chodzi na szelkach na smyczy, a ostatnio nauczyłam ją przybijać piątkę ( ). Więc jeśli ktoś ma wątpliwości i mówi, że kota się nie da ułożyć, to... się da. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W komentarzu zdjęcie w pierwszy dzień w domu. ()

#thegirlcontent #nicwaznego #koty #zwierzaczki #dziendobry
T.....l - Mój świąteczny koteł skończył właśnie pół roku. (ʘ‿ʘ) Zawsze mówiłam, że ja...

źródło: comment_1vkxXaK1S5JnI6NySovvQBvy938BwzOe.jpg

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MinnieMouse0: Zależy o jakiej komendzie mówisz? Trzeba mieć dużo cierpliwości, nie denerwować się i nie krzyczeć jeśli kot stwierdzi, że to dobra pora by się położyć i nie reagować. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do komendy siad wystarczą smakołyki. Ja mówiłam "siad" i przesuwałam smakołykiem nad głową kota tak, że jeśli chciała go zjesć to siłą rzeczy musiała usiąść. Koty szybko ogarniają, że to słowo znaczy, że
  • Odpowiedz
@TheGirl: Nie powinno się uczyć kota korzystania z WC. Potem jak będzie starszy albo zachoruje to nie będzie miał jak doskoczyć i zrobi się problem. Poza tym kot nie bez powodu zawsze zagrzebuje w żwirku - taką ma naturę, a Ty chcesz zrobić z niego człowieka.

O tym, że to niehigieniczne dla ludzi nie wspomnę nawet, bo to oczywiste.
  • Odpowiedz
@hangover: czytałam o wszystkich za i przeciw. Mój wybór był taki, jak widać. Jeśli kiedykolwiek będzie miała trudności z odskoczeniem na toaletę to przecież nie będę jej męczyć, tylko dostanie standardową - logiczne. Nie korzystam też z tej samej toalety co kot, w dodatku jest regularnie sprzątana. W moim przypadku widzę same plusy, ale każdy wybiera co dla niego najlepsze :) pozdrawiam
  • Odpowiedz
@TheGirl: No a myślisz, że będzie łatwo kota przestawić potem na zwykłą kuwetę? Będzie przyzwyczajony to będzie skakał. Powinnaś wybierać to co najlepsze dla kota, a nie dla siebie.

W takim razie zazdroszczę, że Twój kot ma prywatny kibel XD Ale 99,5% ludzi, których koty załatwiają się do WC tego nie ma i jakoś nie chce mi się wierzyć, że po każdym załatwieniu się przez kota dezynfekują całą ubikację.
  • Odpowiedz