Wpis z mikrobloga

AMA - dieta, suplementacja, trochę trening

Cześć. Po raz kolejny organizuję AMA, gdzie odpowiem na pytania w formie filmu.

Jestem Adam; zajmuję się dietetyką (i z papierów tęż można mnie nazwać dietetykiem), suplementacją; lubię też ćwiczyć na siłowni. Nie jestem i nie będę trenerem, w sprawach treningów moje jedynie jeśli ktoś nalega powiedzieć swój subiektywny pogląd. Reszta dieta/supplementacja - jak najbardziej naukowo i jak najdalej od broscience.

W zadawaniu pytań proszę o zawężanie tematu ciężko powiedzieć na pytanie "Jak schudnąć".

Link do opowiedz z pewnością na moim borsuczym tagu. Zapewne nagram pojutrze. A w sobotę materiał o rozkładzie makroelementów na redu/masie.

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #dieta #chudnijzwykopem #zdrowie #fullborsukworkout
  • 65
@AndrusZgc: pytanie nie do mnie, ani specem nie jestem, ale odpowiem z własnego doświadczenia że się da - nawet nie mając nadwagi, nie trzeba się też jakoś specjalnie głodzić. niestety tak jak mówiłem nie mam żadnego wykształcenia w tym kierunku, więc nie mogę powiedzieć jak coś takiego odbija się na zdrowiu. może OP się wypowie to oboje dowiemy się coś więcej :)
@SNUPPi: Jasne. Nie mam z tym problemu. Nie musisz zamazywać twarzy. Rozwijałem wtedy własna firmę, z której się utrzymuję do dziś i przypłaciłem bardzo zdrowiem pracowanie po 16 godzin dziennie. Nie żałuję, dzięki temu moja żona i córka nie musi się martwić sytuacją finansową. Nie żałuję swoich decyzji; w pewnym etapie była to dla mnie ważniejsza sprawa. A to jak fajnie i szybko zredukowałem 50 kg pokazuje, ze jednak oprócz naukowego
@Kasahara:

1. Jaka jest twoja opinia na temat IF? Bo stosuję go od ponad roku, ale nie dlatego, że daje to jakieś lepsze efekty niż klasyczny model żywienia, tylko po prostu z wygody. Bardzo nie lubię jeść rano przed wyjściem na uczelnię/do pracy. Czy mając okno jedzenia 8-10h są jakieś znaczące różnice w budowaniu masy mięśniowej w porównaniu do regularnego jedzenia co 3-4h?

2. FBW Sakera/Stronglifts 5x5/Starting Strength/Ice Cream Fitness 5x5
@SNUPPi: Nie, luzik; póki co nie mam komercyjnego podejścia do tego co robię; w sensie nie mam aż takiego parcia, aby koniecznie z tego zarabiać nie wiadomo ile w tym momencie, bo utrzymuję się z czegoś innego aktualnie, więc na obecną chwilę jakoś takie rzeczy mnie nie rażą. Pytanie rozumiem i specjalnie nie potraktowałem go jako wjazd. Jestem osobą publiczną przez swoją firmę i mam doskonałą świadomość co umieszczałem w sieci
@Kasahara Jest jakiś limit ile maksymalnie kcal moze byc w jednym posiłku? Obecnie jestem na masie i jem dwa posiłki w ciągu dnia po 1700kcal bo jest mi tak wygodnie i lubie sie najadać. Czy taki duzy posiłek rozszerza jakoś żołądek i można przytyć na brzuchu, czy jeśli kcal sie zgadzaja to nie mam sie co przejmowac i zjesc to nawet w jednym posiłku?
@Kasahara co polecasz dodac do odzywki potreningowej oczywiscie poza bialkiem i weglami? Czy wogole warto stosowac taka odzywke zakladajac ze najblizszy posilek po treningu wjedzie za ok pol godziny? Czy moze zamiast takiej odzywki lepiej brac jakis gotowy posilek na silke i tam zjadac?