Wpis z mikrobloga

AMA - dieta, suplementacja, trochę trening

Cześć. Po raz kolejny organizuję AMA, gdzie odpowiem na pytania w formie filmu.

Jestem Adam; zajmuję się dietetyką (i z papierów tęż można mnie nazwać dietetykiem), suplementacją; lubię też ćwiczyć na siłowni. Nie jestem i nie będę trenerem, w sprawach treningów moje jedynie jeśli ktoś nalega powiedzieć swój subiektywny pogląd. Reszta dieta/supplementacja - jak najbardziej naukowo i jak najdalej od broscience.

W zadawaniu pytań proszę o zawężanie tematu ciężko powiedzieć na pytanie "Jak schudnąć".

Link do opowiedz z pewnością na moim borsuczym tagu. Zapewne nagram pojutrze. A w sobotę materiał o rozkładzie makroelementów na redu/masie.

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #dieta #chudnijzwykopem #zdrowie #fullborsukworkout
  • 65
@Kasahara: cześć, zebrałem kilka pytań:

1. Czy warto jeść banana bezpośrednio po treningu? Jeśli tak to po co, jeśli nie to dlaczego? Jeśli tak, żeby uzupełnić glikogen - po co go uzupełniać? Jeśli tak, jakie są zamienniki banana równie skuteczne?

2. Czy to jak dokładnie pogryzę pokarm, ma wpływ na przyswajanie makroskładników?

3. Obiło mi się o uszy, że tłuszcze wydłużają trawienie. Działa to w ten sposób, że posiłek trawi się
@Kasahara: da radę jeszcze zadać pytanie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Adaptacja organizmu do niskiej podaży kalorii. Dlaczego jedząc ~1000 kcal dziennie, przy 5 - 6 treningach tygodniowo waga/obwody nie spadają? Jak wyjść z takiego stanu?

2. Tycie/chudnięcie a stres. Mówi się, że jedni ludzie chudną ze stresu, z kolei inni go przejadają i tyją. Przypadek chudnięcia to po prostu niska podaż kalorii? Jak w takich sytuacjach
@AndrusZgc 10 kg ciężko w miesiąc ciężko. Mam już dosyć spore doświadczenie w temacie odżywiania i znam swoje ciało. Jutro mija miesiąc od kad zacząłem redukcję i zleciało 7kg trening fbw 3x w tygodniu i po każdym treningu lekkie cardio 15-30min.