Wpis z mikrobloga

Moja koleżanka podzieliła się ze mną taką historią z czasów podstawówki:

Pewnego dnia podczas lekcji jeden z chłopców z tej samej klasy, siedzący w ostatniej ławce (tuż za nią) zawołał ją po imieniu. Kiedy się odwróciła chłopak wyciągnął ze spodni swoje przyrodzenie i szyderczo się uśmiechnął. Na przerwie wszyscy chłopcy z klasy śmiali się - uwaga - z niej, "bo patrzyła". Dziewczyna postanowiła poinformować nauczycielkę, która wezwała rodziców chłopca i zorganizowała spotkanie: rodzice - chłopak - ona. Przez kilkadziesiąt minut dostawała złośliwe uwagi i pytania w stylu "Skąd wiesz co to było? Skąd taka mała dziewczynka wie jak wygląda "to coś" u chłopców?" Gówniarzowi uszło na sucho, moja koleżanka była napiętnowana za poinformowanie nauczycielki przez całą podstawówkę a 20 lat później wciąż śni jej się to pamiętne spotkanie i obrzydliwe uwagi rodziców chłopaka.

To tak na wypadek, gdyby ktoś miał wątpliwości czy feminizm jest potrzebny.
#truestory #feminizm #oswiadczenie
  • 115
@nacpanazielonka Pasuje? Może pod wpływem opresji boją się cokolwiek zbudować, ba! Sprzeciwić się w jakikolwiek sposób.
Po prostu każdy czuje się mocno w kupie, co tylko daje kopa zachodnim feministkom do coraz to nowych postulatów.
@PiccoloColo: tak się boją, że niektóre otwarcie mówią że lubią nosić burki bo ich matki nosiły i bo taka tradycja albo i gorzej, że europejki zasługują na gwałty bo się źle ubierają. Niektóre rzeczy są bardzo mocno zakorzenione w kulturze i w głowach i póki one same nie wymyślą że coś jest nie tak, to nikt im nie pomoże.
@nacpanazielonka Zindoktrynowane jednostki znajdą się wszędzie. Do tego mówisz o przypadkach, gdzie taka wypowiedź trafiła do mediów. Wyobrażasz sobie, że jakiś Koreańczyk z północy mógłby powiedzieć cokolwiek złego o swym przywódcy?
Co tu dużo mówić, kobiety w krajach trzeciego świata często mają naprawdę #!$%@? i nie znają innego życia niż to pod męskim kloszem.
@TchorzliwyLew

Realne w Polsce dyskryminowani są mężczyźni np. przez niesprawiedliwy wiek emerytalny czy dyskryminacje w sądach rodzinnych.


Nic takiego nie ma miejsca, skoro nawet 1/3 uprawnionych do dwutygodniowego płatnego urlopu ojców z niego nie korzysta (czyli aż 2/3 ma #!$%@?), co ma znaczenie przy strojach bo odpowiada zaangażowaniu w wychowanie dziecka, to nie mamy o czym rozmawiać.
Przez litość nie wspomnę o korzystaniu z prawa do urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego.

Mężczyźni w
@czikiro: taaa, feminizm w Polsce, w kraju, gdzie mezczyzni sa #!$%@? w dupko, smieszne :D
a jezeli opowiem historie, ze ja, mezczyzna, a wlasciwie chlopak z podstawowki bylem zmuszony ogladac pracie jakiegos patusa, bo tak bardzo chcial mi je pokazac, to jaka bedzie puenta, "dlatego potrzebujemy delegalizacji homoseksualizmu"?
@czikiro: urzekająca historia, ale wniosek błędny.

Mi kiedyś kolega opowiadał że u niego w podstawówce był taki chłopak, blondynek. I nikt go nie lubił i wszyscy się z niego śmiali. Czy wyciągniesz z tego wniosek że potrzebny jest międzynarodowy ruch ideowy działający na rzecz blondynów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pomyśl o ile bardziej dzieciaki by się naśmiewały gdyby bohaterem twojej historii był chłopak i "się patrzył". A
@czikiro: ja w podbazie kopnęłam kolegę z równoległej klasy z całej, posiadanej przeze mnie wówczas, siły w piszczel za pokazywanie obscenicznych gestów w moim kierunku. Dzieciak był mocno #!$%@?, potrafił bawić się penisem pod ławką na lekcji i pokazywać go dziewczynom z zaskoczenia, nie miał nawet oporów przed masturbacją na przerwie czy na lekcji, pod ławka albo pod kurtką. No #!$%@?. Kto zarobił solidny #!$%@? od nauczycieli? Ja. Kto nie chciał