Wpis z mikrobloga

Moja koleżanka podzieliła się ze mną taką historią z czasów podstawówki:

Pewnego dnia podczas lekcji jeden z chłopców z tej samej klasy, siedzący w ostatniej ławce (tuż za nią) zawołał ją po imieniu. Kiedy się odwróciła chłopak wyciągnął ze spodni swoje przyrodzenie i szyderczo się uśmiechnął. Na przerwie wszyscy chłopcy z klasy śmiali się - uwaga - z niej, "bo patrzyła". Dziewczyna postanowiła poinformować nauczycielkę, która wezwała rodziców chłopca i zorganizowała spotkanie: rodzice - chłopak - ona. Przez kilkadziesiąt minut dostawała złośliwe uwagi i pytania w stylu "Skąd wiesz co to było? Skąd taka mała dziewczynka wie jak wygląda "to coś" u chłopców?" Gówniarzowi uszło na sucho, moja koleżanka była napiętnowana za poinformowanie nauczycielki przez całą podstawówkę a 20 lat później wciąż śni jej się to pamiętne spotkanie i obrzydliwe uwagi rodziców chłopaka.

To tak na wypadek, gdyby ktoś miał wątpliwości czy feminizm jest potrzebny.
#truestory #feminizm #oswiadczenie
  • 115
@Argajl: już wyjaśniałam, ale chętnie zrobię to jeszcze raz: patriarchalne społeczeństwo z łatwością znajdzie usprawiedliwienie dla zachowania chłopców, nawet jeśli wiąże się ono z przemocą. ("to jeszcze dziecko", żeby przytoczyć ten częsty argument). Dziewczynka natomiast będzie w pewien sposób seksualizowana od najmłodszych lat (np. reakcja rodziców sugerująca, że to moja koleżanka powinna się wstydzić, że wie jak wygląda penis). Feminizm jest potrzebny dla zwalczania takiego napiętnowania dziewczynek i kobiet, victim-shamingu itd.
patriarchalne społeczeństwo z łatwością znajdzie usprawiedliwienie dla zachowania chłopców, nawet jeśli wiąże się ono z przemocą. ("to jeszcze dziecko", żeby przytoczyć ten częsty argument)


@czikiro: Ale przecież ten sam argument jest używany gdy chłopcy biją innych chłopców lub gdy dziewczynki gnębią swoje koleżanki. Poza tym nie zapominajmy że zdecydowana większość nauczycieli to kobiety i to one odpowiadają za wychowanie następnych pokoleń więc jeśli do kogoś należy apelować o zaprzestanie takich działań
@plushy: no właśnie tu jest problem, bo nie zawsze tak to działa (przykład z krótkimi spodenkami -> chłopiec: jeszcze dziecko, dziewczynka: prowokuje ubiorem...).

Poza tym nie zapominajmy że zdecydowana większość nauczycieli to kobiety i to one odpowiadają za wychowanie następnych pokoleń więc jeśli do kogoś należy apelować o zaprzestanie takich działań to właśnie do kobiet.


Oczywiście, feministyczne postulaty nie krzyczą przecież do mężczyzn, ale do wszystkich.
Oczywiście, feministyczne postulaty nie krzyczą przecież do mężczyzn, ale do wszystkich.


@czikiro: Jak widać w tym wątku jednak słabo ci się udało to przekazać i wywołałaś ogólną burzę pt. "A mężczyźni są dyskryminowani bardziej". Reakcję innych dzieci można było całkiem pominąć bo odwraca to uwagę od prawdziwego problemu czyli haniebnego zachowania dorosłych.

Powiedzmy sobie szczerze, w polskiej edukacji nie ma żadnego szacunku dla dzieci i każdy z nas się spotkał z
Po drugie, zaryzykuję stwierdzenie że widziałam w życiu w Europie tysiące kobiet i ani jedna nie miała piersi na wierzchu. Daje to jakieś 0% kobiet z piersiami na wierzchu. Ale by zobaczyć jakąś kobietę trzeba wyjść z piwnicy, wiadomo że te z red tube mają na wierzchu. Pod spodem załączam próbkę mody damskiej w Europie.


@MinnieMouse0: A z genitaliami na wierzchu widziałać? W Krakowie można takie zobaczyć, chore na feminizm obnażają
Pobierz L.....i - > Po drugie, zaryzykuję stwierdzenie że widziałam w życiu w Europie tysiące...
źródło: comment_VfVfbOKxxePpud26o5HnTcnwXhBkdKap.jpg
@czikiro: U mnie na podwórku (też chyba byłam w wieku przedszkolnym), w krzakach stała grupka dzieciaków, a w środku Witek i pokazywał beniza. Poszłam więc do jego rodziców i powiedziałam, że Witek pokazuje siusiaka dzieciom. Zszedł na dół jego ojciec z grubym skórzanym pasem i na tym się skończyły Witkowe wygłupy. To nie feminizm jest potrzebny tylko odpowiednia postawa rodziców.

Bez feminizmu wina zawsze będzie po stronie dziewczynki


@czikiro: z feminizmem wina zawsze będzie po stronie faceta, spojrzy źle nie spojrzy źle. Udowodnij że się mylę.