Wpis z mikrobloga

@Kwiatuszek_Mateuszek:

Zależy od adaptacji. Bo mogą działać dobrze zarówno przed i po. Nie ma tu jednej dobrej odpowiedzi ze strony nauki. Jednak ja zalecam jednak dodanie ich również przed w postaci złożonej, podczas treningu 20-25 g carbo, a później dalej lecieć z dietą. Z pewnością nie pakowałbym wszystkich przed ani wszystkich po
@pkrr: Bezpośrednio ciężko będzie coś zastosować, aby zdominować jego aktywację podczas ćwiczenia z obciążeniem. Najsensowniej w ramach mobility np sobie na stepie postawić nogę i nogę do rotacji zewnętrznej i wewnętrznej. Masz go przykurczonego? Kontuzja? W czym dokładnie problem?
@Kasahara: ogólnie to nie chcą rosnąć co jest dziwne. Zwłaszcza że w siadzie 160 mr to już coś powinno je widać. A tymczasem wąskie mam uda. Gadałem z kotem to mówi że to przez nisko zaczepione przyczepy i że dużo mięsa musze dorzucić żeby mieć "bocheny"
@Kasahara:

1) Najważniejsze suplementy diety ktore warto stosować całorocznie według kolejnosci.
2) Najmniej ważne suplementy diety ktore nie warto stosować całorocznie\cyglicznie\ w ogole według kolejnosci od najgorszego.
3) set-poit mit czy prawda?
@pkrr: a jaki masz wzrost? Jak 185 i więcej to fakt może być problem lub takie przyczepy. Z ćwiczeń z pewnością h.bar i fronty bardziej je zaangażują, tak samo jak martwy w węższym ustawieniu nóg. Goblet Squat z kontrolą 4-5 sec przy zejściu też ma sens
@Kasahara:
Podaj swoim zdaniem najbardziej wartosciowe ( powiedzmy 2-3 ksiazki czy inne formy poszerzenia wiedzy ) dotyczace procesow biochemicznych (sic!) zachodzych w organizmie dzieki ktorym kazdy bedzie mogl interpretowac swoje cialo i zaczac poglebiac swoja wiedze w tym zakresie.
@wojciech-ogien:

- Omega 3
- Kreatyna
- Magnez
- Cynk
- D3+K2
- B-Complex
- Cytrulina

Chyba to tyle jeśli chodzi o stałą suplementację, reszta pod potrzeby

- BCAA
- Witamina E
- Witamina A
- Glutamina
- Tribulus i wiele innych boosterów testosteronu
- Większość spalaczy legalnych

Jeśli chodzi o set-point - ja bym bardziej nazwał to hemeostazą nie koniecznie związana z poziomem % tkanki tłuczowej
@pamietajomelanzu:

Zależy czy masz podstawy chemii i biochemii, ogólnie uważam po prostu za najlepszy wybór podręczniki akademickie, rzeczy ewentualnie biochemia harpera; jednakże z ostatnich które czytałem fajna jest ksiązka "Rozszyfruj swoją krew" od Inhatowicz/Ptak, która dla osoby nie będącej dużo w temacie daje fajną wiedzę na przystępnym poziomie. Nie najgorszym źródłem też jest internet, z zastrzeżeniem, że patrzymy na źródła materiałów, a nie na samy ich interpretacje przez autorów.
@Kasahara: Jeśli moim celem jest głównie schudnięcie to (ofc kcal liczone) jaki program treningowy(nie tylko o silowym mowie, bieganie tez) bedzie optymalny? Mowimy ofc o duzym deficycie kalorycznym.
@cadcadcad: Nie robić cardio do póki to nie potrzebne. Program treningowy powinien być periodyzowany; z pewnością na redukcji unikać zajeżdżania układu nerwowego szarganiem w kółko ciężarów bliskich maksowi. Warto też czasem zwiększać/podtrzymywać objętość akcesoriami, gdy główne boje zaczynają padać lub łapać stagnację
@cadcadcad: osobiście układam zawsze plany indywidualnie w różnych systemach. Od SL możesz zacząć redukcję, a później przejść w FBW na większych zakresach, aby ostatecznie dokończyć treningiem dzielonym np push/pull + arms na np. 5 dni, aby nabić większą objętość .