Wpis z mikrobloga

- Omega 3


- Magnez

- Cynk

- D3+K2

- B-Complex


@Kasahara: Polecisz dobre źródła/sklep i producentów powyższych (może byż kodem BORSUK05 ;)). Dawke dla osoby ćwiczącej i niećwiczącej oraz procentowa zasadność stosowania, gdzie 100% to koniecznie a 50% warto a 10 % można.
@Kompr3s:

5 g codziennie, obojętnie o której porze, obojętnie z jakim posiłkiem; monohydrat; ewentualnie inna forma w przypadku, gdy monohydrat powoduje problemy żołądkowe

Jeżeli jesteś na dopingu, masz 2 jednostki treningowe dziennie lub ogromną masę mięśniowa lub jesteś w ciązy, to można pomyśleć o większej dawce. Dla 98 % osób 1 zalecenie będzie prawidłowe

@pokey: http://muscle-zone.pl (BORSUK05) drugi sklep, który też uważam za git to http://testosterone.pl z racji dużej gamy
@Kasahara: Nie wiem czy te pytanie będzie głupie.. ale troche naszło mnie na refleksje będąc dziś na spacerze z panem psem. A mianowicie:

Który godzinny spacer spaliłby więcej kcal?? Spacer w warunkach letnich ~ lipiec 30stopni ( organizm się poci, szybciej odwadnia ) , czy w warunkach zimowych ? grudzien, gdzie mimo iz jestesmy cieplo ubrani to nasz organizm potrzebuje więcej energii by utrzymac owe 36.6 ( no chyba ze sie
@Kasahara:

co myslisz o poszczegonych suplementach tj: maca, rhodiola, ashwaganda, reishi, cordyceps, maitake, lion's mane, DLPA, tyrozyna, Alpha GPC.

czy wedlug Ciebie przyjmowanie spiruliny i chloerlli moze zastapic przyjmowanie omega 3 w postacji rybich olejow?

Dzieki
@stiwinga22: niestety mimo robienia researchu na ten temat jakiś czas temu nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, w jednych i w drugich warunkach minimalnie będzie zwiększony wydatek kaloryczny, choć nie jest to na tyle znaczne, aby specjalnie się pocić lub ziębić. A konkretnie co by było lepsze - tu nie widziałem naukowego badania z dokładnie tak odtworzonymi warunkami. Nie zdziwiłbym się jakby wynik był podobny

- Maca - tylko standaryzowana, jednak
@Kasahara: trenuje 5 razy w tygodniu (bjj i muay thai) chce złapać pare kilogramów. Jak będę trzymał miche z dodatnim bilansem kalorycznym to mnie po prostu podleje tłuszczem? Jest sens dorzucać siłownie? Czas na siłownie bym znalazł,bardziej martwi mnie przetrenowanie,kontuzje i jak to wpłynie na mobilność.
@siea01: zawsze na plusie trochę tłuszczu wpadnie; siłownia warto, ale musi to byś spersonalizowany trening bazujący bardziej na sile/mocy aniżeli objętości abyś się nie zaorał objętością
@Kasahara: co do suplementacji: beta-alanina, warto czy nie? Na jakiejś liście "działających i niedziałający" supli znalazłem kiedyś, że niby działa.
2. Leucyna - tak czy nie?

Ogólnie zakładając, że dieta i trening są dopięte w 100% i nie przejmujemy się funduszami - jakieś jeszcze suplementy warte stosowania przychodzą Ci do głowy?
Ofc poza tym co już tu https://www.wykop.pl/wpis/27685513/#comment-98256987 wpisałeś
@shymon:

Beta-alanina - jeśli nie uprawiasz sportów wytrzymałościowych to tylko w momencie, gdy masz problem z bolesnością mieśniową po treningu bo wysokie stężenie karnozyny może na to pomóc

Leucyna - głownie w dietach wegetariańskich oraz w momentach, gdy ktoś ma ogromne wyrwy między posiłkami; czyli nie dla każdego i zawsze

Udyryna, Fosfatydyloseryna, Forskolina, Kurkumina, Gotu Kola, Bacopa, NAC, Berberyna, Q10, PQQ, Ashwa, Rhodiola, Reishi, Theanina, Alpha-GPC, CLA, ALA
@MAKZIE00: jeszcze jakbym sie mógl podpiać to z mojego doswiadczenia polecalbym spacery zamiast cardio ( w miedzyczasie audiobook or sth ) + pic kawe, nasyca i stopuje głód // czasem tez napoje zero.. ogolnie miec zajęcie , bo to przewaznie z nudów sie podjada i redu idze jak krew z nosa. Pozdrawiam
@Kasahara: Jakie produkty dobrze kupować? Co polecasz markami? Co ty kupujesz do jedzenia? Czy twoje posiłki są proste (na jeden tydzień jeden rodzaj posiłku na obiad), czy bardzo urozmaicone (dużo drobiazgów, dodatków i dupereli)?
@caribbean:

Jestem dość daleki od używania super foods, gdy nie ma takiej potrzeby; również z punktu prawnego certyfikaty "bio" oznaczają tyle co nic. Żywność nieprzetworzona marketowa jest zbyt demonizowana. Osobiście jaja i mięso - wołowina/kurczak/indyk mam od rodziny ze wsi. Resztę kupuję w najbliższym dla siebie miejscu + kilka produktów z netu aby zaoszczędzić (np. orzechy, ksylitol, kasze). Osobiście cenię sobie np frytki z piekarnika + buraczki + dobre mięso, lubie