Wpis z mikrobloga

Pierwszy wpis (https://www.wykop.pl/wpis/27348317/rozumiem-ze-ten-nowy-ajfon-czy-samsung-lezace-na-m/) spotkał się ze sporym zainteresowaniem, więc będzie kolejny...

Wracam do pytania: czy te najnowsze ajfony albo Samsungi to z tych skromnych, głodowych, rezydenckich pensji, z których nie starcza na chleb i mieszkanie (chodzi m.in. o dziewczynę od selfie albo siedzący rządek tuż przed nią - jakby ktoś miał problemy ze wzrokiem)? W wywiadach dla opozycyjnych mediów płaczecie, że nie macie co do garnka włożyć, tymczasem ja tu widzę telefonik za 5 tysięcy, tam wyjazd na narty do Austrii czy Włoch za drugie tyle. Nawet mi Was nie żal...

Dalej manipulujcie opinię publiczną, że chodzi Wam głównie o dobro pacjentów, a nie o dodatkową kasę na własne wynagrodzenia.

#protestmedykow
vegeciak - Pierwszy wpis (https://www.wykop.pl/wpis/27348317/rozumiem-ze-ten-nowy-ajf...

źródło: comment_4UvDYuWMmQJYByL6WDeM1gfcqRxbOprA.jpg

Pobierz
  • 104
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rayon: to zajebiscie madrzy Ci rezydenci, kwiat narodu ktorego pierwszym krokiem po studiach jest wziecie iphona na raty, przeciez to najwazniejsze. smierdzi to na kilometr
  • Odpowiedz
grupa bananowców chce niemal 7 koła zaraz po studiach.

pod naporem chorych żądań protestujących bananowców

bo bananowcowi świeżo po studiach zachciało się niemal siedmiu tysięcy.

protestujący bananowcy widzą tylko czubek własnego nosa

@vegeciak: Złapałem pokemona, mam go!
  • Odpowiedz
@Rayon: tak na powaznie, zajebiscie bawi mnie fakt ze zamiast rozmawiac o problemach sluzby zdrowia, to wykopki od tygodnia spamuja jacy to rezydenci sa biedni, jak to powinni zarabiac wiecej bo inaczej wyjada, na koniec wyjdzie na to ze dostana wiecej hajsu a sluzba zdrowia dalej bedzie w dupie
  • Odpowiedz
Absolwentem prawa, przygotowuję się do egzaminu na aplikację sędziowską lub prokuratorską za 2k na rękę (po odliczeniu tysiąca na dojazdy do Krakowa na obowiązkowe zjazdy). Powinienem kupić materac i dołączyć do protestu? A dla większego tłumu namówić do tego samego mojego znajomego, który skończył rachunkowość na jednej z lepszych uczelni i w średniej wielkości mieście haruje za 800zł na jakimś stażu?

Ach ci biedni lekarze...


oni w przeciwieństwie do cb robią
  • Odpowiedz
@vegeciak: chwila chwila!
Chcesz powiedzieć, że masz ludziom za złe, że walczą o swoje.
Przecież mogli by w tym czasie tak jak ty pisać swoje wysrywy na wykopie

  • Odpowiedz
może odniesiesz się do postulatu o zwiększenie nakładów na służbę zdrowia zamiast do tego o zarobkach?


@bartdziur: Odniosłem wielokrotnie.

Postulat o zwiększeniu nakładów to populistyczna gadka i mamienie opinii publicznej. Pod płaszczykiem troski o dobro pacjentów, rezydenci walczą głównie o wyższe
  • Odpowiedz
Mówisz o tych chciwych lekarzynach, którzy całe dnie wylegują się na materacach i za pomocą drogich telefonów za średnie krajowe komentują na mikroblogu? Tak to dokładnie wygląda...


@vegeciak: Mówię o Tobie, który naskakujesz na lekarzy którzy nie raz ratowali życie Twoim bliskim, a kiedyś może i będą musieli ratować i Tobie - mimo tego co teraz piszesz. Oni nie domagają się samego podwyższenia płac, a podwyższenia WYDATKÓW na SŁUŻBĘ ZDROWIA.
  • Odpowiedz
I dopiero na końcu o swoje pensje.


@Roszp: Doprawdy? Skąd ta pewność?

Bo mi się wydaje, że podwyżki chcą dostać z automatu (i na to dodatkowe pieniądze mają być wydatkowane od początku każdego roku), a jak przyjdzie maj/czerwiec to znów na badania pacjenci będą czekać do nowego roku "bo na więcej zabiegów nie starczyło". Wiesz w ogóle jak działa budżet?

Wrócę więc do tego, co napisałem. Większe wydatki w większości
  • Odpowiedz
@vegeciak: eee... ajfon 5s/6 najnowszy? Ciekawe xD

Ja wiem że jesteś pisowskim trollem i tak musisz, ale zastanawia mnie jedno:

czy protestować obronie rezydentów mają prawo tylko osoby przymierające głodem i bez środków do życia? Jeśli znaczący procent jakiejś grupy społecznej dostaje w dupę, to tylko reprezentanci poszkodowanych mają prawo się wypowiadać i żądać naprawienia sytuacji?
  • Odpowiedz
@vegeciak: bez jaj xd sama mam telefon wart może z 7 stów, ale myślę, czy następnego nie wziąć ajfona, bo podobają mi się parametry i względna niezawodność (chinczyki psują się co pół roku). A zarabiam mniej niż rezydent xd ale wezmę nową umowę, w tym telefon, dopłacę parę stów i też będę mieć. Nie pomyślałeś, że te ludki mogą robić podobnie? Albo nawet, jednorazowe wydanie tysiąca czy dwóch na tel,
  • Odpowiedz
@Roszp: Nie masz pojęcia, jak działa budżet.

Jeśli "wywalczą" podwyżki, to dostaną wyższa kasę z automatu. Ich wyższe wynagrodzenia będą wpisane do budżetu na przyszłe kolejne lata "z góry", jeszcze w starym roku, niezależnie od pozostałych, prognozowanych wydatków w roku budżetowym.

Wygląda to więc tak, że dodatkowe wydatki na służbę zdrowia (te 6-7%, którymi tak czarują) NAJPIERW pójdą na ich wyższe pensje (niezależnie od wszystkiego), a na dodatkowe badania czy
  • Odpowiedz