Wpis z mikrobloga

Pierwszy wpis (https://www.wykop.pl/wpis/27348317/rozumiem-ze-ten-nowy-ajfon-czy-samsung-lezace-na-m/) spotkał się ze sporym zainteresowaniem, więc będzie kolejny...

Wracam do pytania: czy te najnowsze ajfony albo Samsungi to z tych skromnych, głodowych, rezydenckich pensji, z których nie starcza na chleb i mieszkanie (chodzi m.in. o dziewczynę od selfie albo siedzący rządek tuż przed nią - jakby ktoś miał problemy ze wzrokiem)? W wywiadach dla opozycyjnych mediów płaczecie, że nie macie co do garnka włożyć, tymczasem ja tu widzę telefonik za 5 tysięcy, tam wyjazd na narty do Austrii czy Włoch za drugie tyle. Nawet mi Was nie żal...

Dalej manipulujcie opinię publiczną, że chodzi Wam głównie o dobro pacjentów, a nie o dodatkową kasę na własne wynagrodzenia.

#protestmedykow
vegeciak - Pierwszy wpis (https://www.wykop.pl/wpis/27348317/rozumiem-ze-ten-nowy-ajf...

źródło: comment_4UvDYuWMmQJYByL6WDeM1gfcqRxbOprA.jpg

Pobierz
  • 104
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

I jesli mylilem sie i twoja pensja jest ustalana przez panstwo, strajkuj.


@Skaju: Myliłeś się. Taki więc też był przekaz mojego wpisu, którego fragment zacytowałeś w pierwszej swojej wypowiedzi tutaj. Czekam aż rząd ustąpi przed naporem chorych żądań rezydentów, a następnie na ulicę wyjdą kolejne roszczeniowe grupy, zachęcone sukcesem lekarzy. Czekam na protesty frankowiczów, matek 500+, górników, nauczycieli, mundurówek, itp. itd. Do wyborów coraz bliżej, więc (chcąc kupić sobie głosy) rządowi coraz ciężej będzie odmówić :)

Z Ciebie to prawdziwa cebula, dostajesz 3k na rękę i wylewasz pomyje że lekarze chcą zarobić normalne pieniądze. Porównaj sobie zarobki w porównaniu do Twoich:

I rok aplikacji - lekarz dalej jest na studiach, na
  • Odpowiedz
@vegeciak: powinni zadbać o siebie, tyle lat się uczą a są w gorszej sytuacji niż lekarze, uważam, ze nie powinni wyjeżdżać ani zmieniać zawodu
  • Odpowiedz
@Skaju: Zgadzam się... Niech walczą o swoje i zrobią z sądów noclegownie. Niech nauczyciele wylegują się na materacach w szkołach, a policjanci na posterunkach.

Jak powiedziałem... Mam nadzieję, że rząd w końcu ulegnie chorym żądaniom protestujących rezydentów, a to zachęci pozostałe, równie roszczeniowe grupy do podobnych strajków i ten socjalny #!$%@?łek wreszcie padnie.

Lekarze w dalszym ciągu są w lepszej sytuacji niż przedstawiciele wielu innych, równie potrzebnych i równie wymagających
  • Odpowiedz
@vegeciak: ja #!$%@? iPhone 6 i iPhone se wyznacznikiem statusu społecznego. #!$%@? to już jest żenujące, zaraz się #!$%@? jak swoim samochodem będą mieli czelność podjechać do pracy.

Ludzie walczą nie tylko o kasę ale o zwalczenie patologi w służbie zdrowia a tu jeden z drugim za #60groszyzawpis będzie #!$%@? takie rzeczy. Ze ci w lustro nie wstyd spojrzeć
  • Odpowiedz
Ludzie walczą nie tylko o kasę ale o zwalczenie patologi w służbie zdrowia


@bartdziur: Ja tu widzę przede wszystkim walkę o więcej kasy dla własnej kieszeni i robienie pseudoafery z tego, że do przyzwoitych (albo nawet bardzo przyzwoitych) zarobków lekarz dochodzi "dopiero" 5-10 lat po studiach. Powiedz to nauczycielce czy policjantowi, który do takich zarobków nie dojdzie nigdy...

@Skaju: Ja słyszałem o niemal 7k brutto. Może jestem w
  • Odpowiedz
@vegeciak: Dlaczego lekarzy nazywasz bananowcami? To nieuprawnione oszczerstwo.

Czekam aż ten rząd ulegnie pod naporem chorych żądań protestujących bananowców, a następnie odezwą się kolejne roszczeniowe grupy:

- frankowicze o pomoc w spłacie apartamentów na Wilanowie

- beneficjenci programu 500+ o pieniądze już na pierwsze dziecko

- górnicy o 15-stą, 16-stą i 17-stą pensję (nie śledzę tematu, może już takowe
  • Odpowiedz
kto chce 7k ? Radziwiłł obiecał więcej, a lekarze chcą 1,05 średniej krajowej


@Skaju: Co nie zmienia faktu, że więcej niż średnia krajowa dla kogoś świeżo po studiach to w polskich realiach jakiś absurd. Znajdź mi drugą tak dobrze opłacaną branżę. Jak powiedziałem wcześniej - najlepiej niech wszystkie inne zawody harują za minimalną krajową, bo lekarzom zamarzyła się średnia na starcie i 2, 3, 4 razy tyle w perspektywie następnych
  • Odpowiedz
@vegeciak: może odniesiesz się do postulatu o zwiększenie nakładów na służbę zdrowia zamiast do tego o zarobkach?

Co do kasy, uważam ze powinni zarabiać dużo więcej o tyle. Ustawowa stawka jest żałosna tak samo jak twój komentarz o wylegiwaniu się na leżance
  • Odpowiedz
I jesli mylilem sie i twoja pensja jest ustalana przez panstwo, strajkuj.

@Skaju: Myliłeś się. Taki więc też był przekaz mojego wpisu, którego fragment zacytowałeś w pierwszej swojej wypowiedzi tutaj.


@vegeciak: Lol, pomyliles nas. Jak ci dobrze na twojej pensji to siedz sobie cicho. W przeciwnym razie polecam strajk.

Nazywanie rzadan strajkujacych chorymi, a grup zawodowych roszczeniowymi wieje cebulactwem i dniem swira. Spojrz na relacje w DE, UK czy CH pensja na rezydenturze wzgledem sredniej krajowej. Jesli to by bylo zachowane to wszystko ok.
  • Odpowiedz
Nauczyciele, policjanci czy strażacy pracują za 2-4 przez całe życie


@vegeciak: Niektórzy całe życie kopią rowy za 1k. TO SIĘ NAZWYWA PRACA!!!

czy te najnowsze ajfony albo Samsungi


Kilkadziesiąt złotych miesięcznie w kredycie NO CO ZA BOGACTWO XD XD XD XD
  • Odpowiedz