Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?ę, #!$%@?. 19 lat, zaczynam studia zaoczne. Byłem dzisiaj na pierwszej rozmowie o pracę w kierunku studiów. Wszystko się lux do magicznego momentu pytania o zarobki. Mówię, że na początek 3000 zł brutto wystarczy z gwarancją podwyżki za 3 miesiące. Na to szef, #!$%@? wielki pan, odpowiada, że tyle to on płaci osobom z 3-letnim doświadczeniem XDDD. Przez pierwsze 5 sekund nie wiedziałem co powiedzieć, potem wstałem i wyszedłem. Przed chwilą zadzwoniła do mnie matka i pyta się czy dostałem pracę. Opowiedziałem jej wszystko a ona: "W pierwszej pracy zarobki się nie liczą" i inne tego typu rzeczy. Później dzwoni do mnie babka (pewnie matka do niej zadzwoniła) i po chwili usłyszałem legendarny tekst: "Ty to nawet za darmo powinieneś tam pójść i pracować, a szefa po rękach całować". Słowo w słowo, tak usłyszałem. Ja, #!$%@?ę #!$%@?. Co to za #!$%@? kraj. Brak mi słów...

#pracbaza #praca #bekazpodludzi #januszebiznesu
Pobierz denn55 - Ja #!$%@?ę, #!$%@?. 19 lat, zaczynam studia zaoczne. Byłem dzisiaj na pierws...
źródło: comment_iQ9aZU3pL82s3CWwv7BfYmIrr4qzSdCB.jpg
  • 106
@denn55: Ja w wieku 19 lat po długich poszukiwaniach dostałem prace około 1000 GBP/mies. Strasznie się męczyłem. Ale potem już z górki. Bierz prace która ci sie spodoba i pozwoli odłożyć więcej niż 300-400zł. Za rok sobie podziękujesz.

A najlepiej to wyjedz z polski xD
@denn55: Ja #!$%@?ę, ale jestem rozdarty xD Z jednej strony nie lubię podejścia ludzi wychowanych w komunie, że trzeba być wdzięcznym za jakąkolwiek pracę i że ktokolwiek chce nam płacić choćby jakieś biedowe stawki. Ale tutaj jest przegięcie w drugą stronę. 19 lat, bez wykształcenia, bez doświadczenia choćby w roznoszeniu ulotek, z gównianą wiedzą o czymkolwiek i na starcie 3 tys? xD No rozumiem, trzeba się szanować, ale trzeba też znać
@metrom miałem takiego kumpla, który szukał pracy jako programista, a nie znał książkowych podstaw programowania. Na wejściu żądał 6k xD szukał roboty z pół roku, aż geniusz stwierdził, że musi chyba obniżyć warunki xD
@slepywidzi: OP pisał że Warszawa.

Ja się nie dziwię. 2tys zł na rękę to dostają stażyści w korpo, które gwarantuje naukę , szkolenia i dla co bardziej ogarniętych świetną pracę po roku. Jak studiujesz na firze to w big4 będziesz miał jak pączek w maśle
@denn55: a z jego strony jaka jest gwarancja, że wyda (umowa na 3 miesiące) 10k i pracownik będzie dobrze wykonywał swoją pracę? xD trzeba było brać robotę, pokazać jaki jestes zajebisty i wtedy negocjować, a tak to skazałeś się na porażkę