Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?ę, #!$%@?. 19 lat, zaczynam studia zaoczne. Byłem dzisiaj na pierwszej rozmowie o pracę w kierunku studiów. Wszystko się lux do magicznego momentu pytania o zarobki. Mówię, że na początek 3000 zł brutto wystarczy z gwarancją podwyżki za 3 miesiące. Na to szef, #!$%@? wielki pan, odpowiada, że tyle to on płaci osobom z 3-letnim doświadczeniem XDDD. Przez pierwsze 5 sekund nie wiedziałem co powiedzieć, potem wstałem i wyszedłem. Przed chwilą zadzwoniła do mnie matka i pyta się czy dostałem pracę. Opowiedziałem jej wszystko a ona: "W pierwszej pracy zarobki się nie liczą" i inne tego typu rzeczy. Później dzwoni do mnie babka (pewnie matka do niej zadzwoniła) i po chwili usłyszałem legendarny tekst: "Ty to nawet za darmo powinieneś tam pójść i pracować, a szefa po rękach całować". Słowo w słowo, tak usłyszałem. Ja, #!$%@?ę #!$%@?. Co to za #!$%@? kraj. Brak mi słów...

#pracbaza #praca #bekazpodludzi #januszebiznesu
denn55 - Ja #!$%@?ę, #!$%@?. 19 lat, zaczynam studia zaoczne. Byłem dzisiaj na pierws...

źródło: comment_iQ9aZU3pL82s3CWwv7BfYmIrr4qzSdCB.jpg

Pobierz
  • 106
  • Odpowiedz
@goferek: No a wielu dostaje w #!$%@? wiecej wiec x-D
Jak wiekszosc dalej sie bedzie godzila pracowac za niskie stawki to nic sie w tym kraju nie zmieni xD
  • Odpowiedz
@e_mati: nie mają wyjścia, skoro świeżo po opuszczeniu uczelni są nieprzydatni dla pracodawcy i trzeba ich przeszkolić by się do czegoś nadawali. Bo na studiach mieli do czynienia z rzeczami, które w praktyce były stosowane 20-30 lat temu albo przekazywali im je niekompetentni ludzie. Taka smutna prawda o naszym szkolnictwie wyższym.
  • Odpowiedz
#!$%@? mam nadzieje ze te #!$%@? co komentują tu to zarzutka, bo 3k brutto to dla was duzo na poczatek?XDDDDDDDD
idzcie dalej robic za najnizsza krajowa
3k brutto to ok 2k na reke, co to za pieniadze, za to nawet ciezko bedzie mieszkanie wynajac, a co dopiero jedzenie, duzo jest teraz prac gdzie ma szie 3,4k netto, netto podkreslam, a wykopki szkaluja mlodego, bo nie ma doswiadczenia i 3k brutto to za
  • Odpowiedz
@denn55: 3000 w biurze rachunkowym w Wawie? Człowieku Ty się szanuj! 3000 to na start na podlasiu w Lidlu czy innym Biedronce dają! Imo powinieneś rządać minimum 5000 z gwarancją podwyżki do 6000 po 3 miesiącach. Nie psuj rynku, znajdzie się jeden z drugim jak Ty co za takie ochłapy popracują i jak tu potem dostać stawkę pozwalającą na przeżycie? Jak Ty sobie wyobrażasz za te 3000 brutto (czyli ze 2000
  • Odpowiedz
@Duzy_Dziki_Zwierz: Za 3000 brutto bez doświadczenia? Najlepsza rada jaką kiedykolwiek usłyszałem to rób swoje, a pieniądze same przyjdą.
Pieniądze nie mają znaczenia tylko to co się potrafi zrobić. Człowiek z umiejętnościami jest cenny, więc za możliwość pracy, a tym samym zdobycie umiejętności nawet za niewielkie pieniądze w wieku 19 lat powinno się być wdzięcznym.

Ale łatwiej powiedzieć, po przeczytanie mirko na wykopie, że za tyle to ja nie będę nawet dupy
  • Odpowiedz