Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?ę, #!$%@?. 19 lat, zaczynam studia zaoczne. Byłem dzisiaj na pierwszej rozmowie o pracę w kierunku studiów. Wszystko się lux do magicznego momentu pytania o zarobki. Mówię, że na początek 3000 zł brutto wystarczy z gwarancją podwyżki za 3 miesiące. Na to szef, #!$%@? wielki pan, odpowiada, że tyle to on płaci osobom z 3-letnim doświadczeniem XDDD. Przez pierwsze 5 sekund nie wiedziałem co powiedzieć, potem wstałem i wyszedłem. Przed chwilą zadzwoniła do mnie matka i pyta się czy dostałem pracę. Opowiedziałem jej wszystko a ona: "W pierwszej pracy zarobki się nie liczą" i inne tego typu rzeczy. Później dzwoni do mnie babka (pewnie matka do niej zadzwoniła) i po chwili usłyszałem legendarny tekst: "Ty to nawet za darmo powinieneś tam pójść i pracować, a szefa po rękach całować". Słowo w słowo, tak usłyszałem. Ja, #!$%@?ę #!$%@?. Co to za #!$%@? kraj. Brak mi słów...

#pracbaza #praca #bekazpodludzi #januszebiznesu
denn55 - Ja #!$%@?ę, #!$%@?. 19 lat, zaczynam studia zaoczne. Byłem dzisiaj na pierws...

źródło: comment_iQ9aZU3pL82s3CWwv7BfYmIrr4qzSdCB.jpg

Pobierz
  • 106
  • Odpowiedz
  • 0
@raezil na czym się złapałeś? Ja nie mówię, że nie masz żadnego doświadczenia i dostajesz 5k. Mówię o studentach informatyki na stażach w dużych, globalnych korporacjach niepracujących na cały etat tylko pół...
  • Odpowiedz
@j4ace "Ok złapałem się :D", bo na 100% ten topic to bait :D. 4-5k brutto jest bardzo możliwe na start np jako młodszy programista bez doświadczenia zawodowego, ale jeżeli ktoś w mieście wielkości Warszawy zaproponował minimalną krajową, to każdy zaśmiałby się.
  • Odpowiedz
@denn55: nawet jeśli to bait to i tak nie wiem co tu się #!$%@?ło w tym wpisie xD z tą gwarancją podwyżki za 3 miesiące to może bez przesady, ale pensja jak na Warszawę chyba ok, chociaż ja w Krakowie jestem.
  • Odpowiedz