Wpis z mikrobloga

Wrzuć zużytą butelkę, odbierz pieniądze. Takie automaty mogą stanąć w Polsce
Jak ogłosiła Gazeta Wyborcza, a za nią Miasto Jest Nasze, Ministerstwo Środowiska oraz reprezentanci branży recyklingowej złożyli projekt, aby od przyszłego roku plastikowe i szklane butelki oraz aluminiowe puszki można było oddawać w każdym sklepie bez okazania paragonu.
#pieniadze #biznes #ekologia #ciekawostki #finanse #technologia #polska
link: http://www.coolhunters.pl/ramka/wrzuc-zuzyta-butelke-odbierz-pieniadze-takie-automaty-moga-stanac-w-polsce
Pobierz CoolHunters___PL - Wrzuć zużytą butelkę, odbierz pieniądze. Takie automaty mogą staną...
źródło: comment_v7Ht9Nu4Gpi9orZWsOccpNnN9Ju879QM.jpg
  • 89
@CoolHunters___PL: korzystałem z takiego urządzenia w Auchanie i dwóch butelek nie chciało mi przyjąć, bo prawdopodobnie nie zaktualizowali akceptowanych etykiet piw. Jeśli będą działać na zasadzie maszyn zachodnich to zajebiście :)
W Szwecji jest fajnie płacisz kaucję za butelkę/puszkę i potem idziesz do sklepu wymienisz puste na kupon którym płacisz na kasie.
@CoolHunters___PL: Kiedyś było w moim Tesco takie pojemniki, wrzucałeś, dostawałeś paragon-bon na daną kwotę za butelki, który mogłeś wykorzystać w Tesco, nie wiem czemu zniknął, bo to był dobry pomysł.
b.dobry pomysł w Niemczech na wszystkie butelki masz kaucję i w praktycznie każdym większym sklepie taki automat, dostajesz paragon a potem odpisują ci to z kosztu zakupów b. dobra sprawa.


@Artur-: tylko po #!$%@? to komu? wyrzucasz butelke do tego kontenera co stoi pod smietnikiem i sprawa zalatwiona, a tak bedzie trzeba taszczyc ze soba ten syf do sklepu i nawet nie dostaniesz za to zwrotu kasy tylko mozliwosc zrobienia za
@TomdeX: Pomysł jest dobry ale żeby to nie działało tak jak w Niemczech. Automaty często nie przyjmuję lekko pogniecionych butelek, z naderwaną czy pobrudzoną etykietą. Przy automatach stoją pełne kosze butelek które nie weszły, a kaucję trzeba płacić za każdym razem. Wychodzi na to, że na pusta butelkę trzeba chuchać i dmuchać. Słabo to działa.