Wpis z mikrobloga

Wrzuć zużytą butelkę, odbierz pieniądze. Takie automaty mogą stanąć w Polsce
Jak ogłosiła Gazeta Wyborcza, a za nią Miasto Jest Nasze, Ministerstwo Środowiska oraz reprezentanci branży recyklingowej złożyli projekt, aby od przyszłego roku plastikowe i szklane butelki oraz aluminiowe puszki można było oddawać w każdym sklepie bez okazania paragonu.
#pieniadze #biznes #ekologia #ciekawostki #finanse #technologia #polska
link: http://www.coolhunters.pl/ramka/wrzuc-zuzyta-butelke-odbierz-pieniadze-takie-automaty-moga-stanac-w-polsce
CoolHunters___PL - Wrzuć zużytą butelkę, odbierz pieniądze. Takie automaty mogą staną...

źródło: comment_v7Ht9Nu4Gpi9orZWsOccpNnN9Ju879QM.jpg

Pobierz
  • 89
  • Odpowiedz
@CoolHunters___PL W każdym sklepie? Na pewno nie chodzi im o każdy hipermarket? Przecież jedna taka maszyna kosztuje z kilkadziesiąt koła. Dodatkowo jak w zwykłym sklepie znajdzie się na to miejsce? xD

Wg mnie powinno się jakoś normalizować wszystkie butelki i dać możliwość oddawania ich w każdej ilości (oczywiście bez przesady, nie po 200 sztuk dziennie do warzywniaka pod domem) bez żadnych #!$%@? paragonów itp. To samo z plastikiem i puszkami. Oczywiście
  • Odpowiedz
@CoolHunters___PL: no fajnie, tylko że nawet u Niemców, takie maszyny często nie przyjmują nawet lekko pogniecionych butelek, i dlatego bardzo wiele napojów typu Cola sprzedawanych jest w grubych butlach, o dużo wyższej kaucji. I to samo przydałoby się powoli wprowadzać razem z tym pomysłem. Tymczasem w Polsce można było w takich butelkach spotkać np. Colę waniliową, albo inne limitowane edycje, a więc sporadycznie.
  • Odpowiedz
@BabyBuns u mnie w kaufie jest. Oddaje te kaucjowe po 30 groszy, maszyna wydaje taki kupon którym mogę pozniej zapłacić w kasie. A bez kaucji do otworu obok się wkłada.
  • Odpowiedz
Znajomy woził z Polski (przy okazji, nie jakoś masowo) nasze zwykle butelki i drukował i naklejał ten kodzik, który ta maszyna czyta xd ( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz