Wpis z mikrobloga

Wrzuć zużytą butelkę, odbierz pieniądze. Takie automaty mogą stanąć w Polsce
Jak ogłosiła Gazeta Wyborcza, a za nią Miasto Jest Nasze, Ministerstwo Środowiska oraz reprezentanci branży recyklingowej złożyli projekt, aby od przyszłego roku plastikowe i szklane butelki oraz aluminiowe puszki można było oddawać w każdym sklepie bez okazania paragonu.
#pieniadze #biznes #ekologia #ciekawostki #finanse #technologia #polska
link: http://www.coolhunters.pl/ramka/wrzuc-zuzyta-butelke-odbierz-pieniadze-takie-automaty-moga-stanac-w-polsce
Pobierz CoolHunters___PL - Wrzuć zużytą butelkę, odbierz pieniądze. Takie automaty mogą staną...
źródło: comment_v7Ht9Nu4Gpi9orZWsOccpNnN9Ju879QM.jpg
  • 89
@Artur-: Może zastanówmy się wspólnie Królu Złoty, co przez ostatnie 20 lat – jak nie więcej – przeszkadzało nam żyć "jak w Niemczech"? (jeżeli jednak będzie to ode mnie wymagało douczania Cię z historii - ja jednak pasuję)

I wybacz, że użyłem tutaj cudzysłowu, jednak nie każdy chce takiego życia jak oni teraz mają. A coś ich do miejsca, w którym się teraz znajdują doprowadziło.
Już teraz są takie automaty w auchan czy kauflandach (nie wiem czy wszystkich). Zajebisty system. Mam akurat niedaleko więc sobie jeżdże raz na pare tygodni wymienić. Co prawda można tylko 20 butelek na raz, ale dla mnie jest ok. A i wymienia się na kupon na zakupy, ale i tak spoko bo zakupy tam robie i tak.
@coo84: ale kaucję płacisz raz a później wracasz do sklepu z sześcioma pustymi butelkami, wrzucasz do maszyny, odbierasz kupon a przy kasie po odliczeniu płacisz już za samą wodę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@haker_proker: no i wszędzie gdzie pójdziesz z tą wodą(bo przecież po to są butelki 0.5l-żeby je nosić przy sobie) musisz targać pustą butelkę i odkładać w określone miejsce żeby zwrócić

jakoś na zachodzie nie mają problemu z darmowymi butelkami walającymi się po miastach, a w niemczech jak w lesie, trzeba ich finansowo zmuszać do bycia czystymi
@CoolHunters___PL: zaczynają od dupy strony. Najpierw infrastruktura a później zmiany w prawie. Nakładanie na sklepy obowiązku przyjmowania opakowań i to nie tylko szklanych butelek po piwie uderzy w małe sklepy bez odpowiedniego miejsca i transportu, który mógłby odbierać opakowania.
W innych krajach to działa bo mają infrastrukturę.
@Artur-: @Aeny: a nie będzie to #!$%@? tak, że np. masz wodę 2 zł teraz, po ustawie będzie 2,5 zł
kaucja wyniesie 50 groszy. Wyjdziesz na zero i jedyne co będziesz robić to segregować odpady.
Profit dla sklepów bo cięcie kosztów, ktoś inny nie musi tego robic ?
Jak to było w krajach które już t o mają ?
@CoolHunters___PL: raz poczęstowałem żula fajką pod uczelnią a ten w zamian uraczył mnie tą historią
Żule w czasie juwenaliów łączą sie w grupy i współpracują bo sklepy nie chcą brać od nich butelek jakie uzbierali bo to na serio duże ilości więc dzielą sie butelkami,roznoszą je na cały Kraków i dzielą sie zyskiem
wyobrażacie sobie co sie będzie działo kiedy staną te automaty? xD