Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki z racji tego że wielkimi krokami zbliża się mój koniec edukacji na #studbaza i muszę napisać #pracainzynierska to chciałbym zapytać czy byłby ktoś zainteresowany śledzeniem postępów nad pracą (jak tak to można zostawić plusika) przy tej okazji utworzył bym swój tag pod którym bym wszystko umieszczał, ale o jaką pracę i temat konkretnie chodzi?

Otóż tematem pracy byłby fizyczny model autonomicznego / inteligentnego samochodu a raczej jego modelu z lego i sterowanie odbywało by się za pomocą sztucznej sieci neuronowej która reagowała by na utrzymanie pasa ruchu (line assist), rozpoznawanie podstawowych znaków i ich interpretacje, obserwacja zagrożeń na typu obiekt na drodze lub wtargnięcie i kilka innych rzeczy. Dodatkowo prosty system nawigacji tak aby auto starało się pokonać drogę z punktu A do B

Od kwestii technicznej wykorzystane by były #raspberrypi #lego biblioteka openCV do przetwarzania obrazu oraz kilka innych związanych z sieciami neuronowymi i samą klasyfikacją. Drogi po których by się poruszał samochód będą wydrukowane na dużym arkuszu banner (tak jak te banery reklamowe). Lego zastosowane z powodu prostego budowy modelu i łatwych zmianach konstrukcyjnych.

Dodatkowo byłoby to dla mnie motywacją do systematycznej pracy ponieważ mam z tym problemy(często robię rzeczy na ostatnią chwilę)

#programujzwykopem #programowanie #naukaprogramowania #edukacja #pytanie #informatyka #siecineuronowe #iot #arduino #robotyka #lego
bi-tek - Mirki i Mirabelki z racji tego że wielkimi krokami zbliża się mój koniec edu...

źródło: comment_WpvrjeCnMThhm08Cnmy6usmokPPXKbfn.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AdireQ: Informatyka, generalnie bardzo spodobał mi się temat sieci neuronowych i bez pisania algorytmów sprawiania aby komputer sam doszedł do tego jak rozwiązać problem lub na podstawie jakiś danych rozwiązywać podobne problemy
  • Odpowiedz
@Nighthuntero: Powiem Ci tak, zrobić tak jakby autko zdalnie sterowane ale będzie samo jeździło - ty mu powiesz że chcesz jechać z tego punktu do innego i trafi tam oraz nie zrobi z tego przejazdu carmageddonu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz