Wpis z mikrobloga

Jedzie człowiek na wakacje wszystko dopietę na ostatni guzik. Wsiadam w Tarnów 20:40 w pociąg relcja Przemyśl - Świnoujście. Podróż długa a sam w przedziale więc dla wygody położyłem sie przed snem. Plecak pod głowę, zatyczki do uszu, kończę przegladać mirko przed północą i spać. Mija 7h przyświeca mi myśl już za Poznaniem. Jeszcze 2h i bede na miejscu.
TAKI #!$%@?!
Jest 8:20 i jestem we Wrocławiu. 5godzin opóźnienia!!
Na korytarzu ludzie mówią ze konduktora nigdzie nie widać zero komunikatów zero informacji!
12h jazdy do wrocławia. To dopiero połowa trasy za mna.
Żadnego przepraszam ani be ani pocałujcie nas w dupe....
Jak o 18 bede w szczecinie to bedzie dobrze
#pkp #pociagi #intercity #podrozujzwykopem #podroze
  • 84
@balbezaur: zawsze podziwiam ludzi którzy z rubieży południowej polski dymają nad nasze morze ( ͡° ͜ʖ ͡°) cały dzień w drezynie, lub w aucie. #!$%@? na #!$%@? drogi, na januszybiznesu wyzyskiwaczy nad morzem, opóźnienia pociągów, #!$%@?ą pogodę, mentalność cebulaków parawaniaków i ogólnej cepelii panującej w naszych warunkach nadmorskich.. na Chorwację trochę dalej, ale czas podróży podobny, pogoda gwarantowana i bardziej mentalnie cywilizacyjnie (no chyba, że za sąsiadów
@Emptyhuman: A czemu? Pod wieloma względami jest lepiej, ciekawiej, przyjemniej. Podróż z grupą znajomych przebywa przyjemniej, można coś porobić, napić się, nie ma praktycznie szans że coś się stanie, jakiś wypadek czy coś, do tego jest to lekka przygoda, można się wyspać, można być zmęczonym, zmusza do ruszenia się, pójścia gdzieś itd. Ja wbrew pozorom wolę pociągiem niż autem. Dopóki nie ma się małych dzieci to samoloty lub pociągi rządzą. Samoloty
Była komisja ok 12-15 osob dlaczego pociag wpuszczono na złe tory. Był cofany ok 2h w plecy. Zdarzenie miało miejsce na odcinku Katowice - Opole. Z dwojga złego wole opoznienie niż nie dojechać.... Czemu #!$%@? nikt nie wyciagnał wniosków ze Szekocin?? Raczej nie dostanę informacji czy dróżnik był trzeźwy ale to jest bład ktory mogł kosztować wiecej niz kilka godzin.....
@balbezaur: Na tak długie podróże, to polecam wagon sypialny, pełen komfort, po wagonie chodzisz sobie w kapciach, czyściutko, cisza nocna, wagon odseparowany od reszty pociągu, nikt postronny nie wejdzie. Wybieram taką opcje zawsze jak jadę w góry, o 21 w Gdyni kładę do się do poscielonego loża i budzę się w Krakowie (w tym roku, nie znalazłem bezpośredniego połączenia do Zakopca)
@Horaccy: te wagony sypialne sa zaraz za lokomotywą....
Wiesz ja tez sie w wieszkszosci wysypiam na tej trasie. Jeżdże rzadko, a dzis 7h niezakłóconego snu udalo sie wyspać wiec jest ok. Nawet konduktor mnie nie budził żeby bilet sprawdzić. ( )