Wpis z mikrobloga

Co oznacza świat cieplejszy o 3°C?

Najnowsze badanie z Nature Climate Change pokazuje, że ocieplenie klimatu do 2100 na 95% przekroczy 2°C. Realny scenariusz to 3,2°C - co to oznacza dla Ziemi? I dlaczego świat cieplejszy o 3°C to co innego niż dzień cieplejszy o 3°C?

#nauka #klimat #neuropa #gruparatowaniapoziomu #liganauki #ciekawostki #mikroreklama
Sierkovitz - Co oznacza świat cieplejszy o 3°C?

Najnowsze badanie z Nature Climate...

źródło: comment_y5h8kDHfTY2morrGh5ebMyJtfB19hN5m.jpg

Pobierz
  • 34
Wołam zainteresowanych (205) z listy RiGCzowa
Możesz zapisać/wypisać się klikając na nazwę listy.

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Masz problem z działaniem listy? A może pytanie? Pisz do IrvinTalvanen

! @BarekMelka @smyl @Xianist @Lipathor @Destr0 @Majk_ @GilbertEatingGrape @kakaowymistrz @eMac1ek @wielooczek @donmuchito1992 @MalyBiolog @daj_pan_spokoj @baqs @hidd3n13 @Songbird @kvvach @Bartoni @GeorgeSorosVEVO @Szarlejowiec @banani @Usurper @Replica @fukboi @fantomasas @madmen @emdey @nuuminat @franek-pokrywko @Slonx @Lisek_Chrystusek @Awerege @qweasdzxc @nawon @GordonLameman @Saeglopur @Matyson @buntpl @sayan @Doctor_Manhattan @vrah_ @falszywy_prosty_pasek @
@Za_jakie_grzechy: A dlaczego ja mam to robić? Bo wskazałem, że treść jest nierzetelna, bo przedstawia sto procent minusów? To autor obrazka się nie postarał i wypisał same minusy pomimo tego, że jednak musiał zaczerpnąć skądś wiedzę i poświęcił na to chwilę. To podobnie jak by opisał, że wyjście z domu to tylko i wyłącznie ryzyko śmierci, zadeptanie robaków, ryzyko udaru i chorób.
@Radeg90 Oho, czyli pod jakimś tematem medycznym byś miał pretensje do autora infografiki, że napisał, że ilość x substancji Y powoduje niewydolność oddechową, zawał serca, poraża układ nerwowy, i reszta skutków śmiertelnych, ale nie napisał że leczy katar xD

To ma na celu ostrzeżenie przed minusami, gdyż te są tak katastrofalne, że nawet o ewentualne plusach nie ma co myśleć.
@Sierkovitz: Ja bym do tego dorzucił mordercze upały związane z temperaturą mokrego termometru.

Po krótce - temperatura mokrego termometru to temperatura do której może ochłodzić się ciało poprzez parowanie przy określonej wilgotności. Przy wilgotności 100% temperatury suchego i mokrego termometru są równe. Ciało parując oddaje temperaturę ochładzając się.

Samo w sobie to niewiele mówi ale rozważcie taką sytuację - wczorajsza temperatura w cieniu we wrocławiu wynosiła ponad 35 stopni. Jeżeli wilgotność
Spoko, ale dla polski oznacza to wzrost gospodarczy (znajdziemy się w optimum temperaturowym) i pomimo wzrostu temperatur ich odczuwanie będzie mniejsze. Wadą jest jednak podtapianie brzegów i zalanie kilku ważnych miast.