Wpis z mikrobloga

Mirki. Zamówiłem rodzicom kuchenkę, kurier wypakował ją ulicę obok i stwierdził, że "Już ją wyładował i nie będzie jej pakować i wozić dalej". Rodzicielka oczywiście powiedziała że nie odbiera towaru, dopóki nie zawiezie jej pod dobry adres. Kurier nie ma czasu i się zawija zostawiając kuchenkę na ulicy. Okazuje się że kurier podrobił podpis na protokole odbioru, zgłosiłem reklamację w sklepie, ale za bardzo ich to nie interesuje i proponują śmieszny rabat na następne zakupy.

Co robić ? Zgłaszać do Sądu przestępstwo i odwiedzić federacje konsumentów ?

#zakupy #kurier #prawo #problemypierwszegoswiata #problem #pytanie
  • 131
@mk99: pamiętam, jak pracowałem na jednej z elektrociepłowni i mieliśmy zamówione dwa silniki Siemensa takie po 1000 kg każdy, no i przyjechał kurier i postawił sobie na placu budowy i podbiega, żeby mu podpisać. Ja patrze na niego to na palety i mu mówię, że i co jaj mam z tym zrobić? przecież nie wezmę tego na plecy i nie przeniosę. A on w tedy do mnie z mordą, że trzeba
Okazuje się że kurier podrobił podpis na protokole odbioru


@mk99: Z miejsca zgłosiłbym to na policję.

Art. 270. KK Fałszerstwo dokumentu § 1. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
@Variv: Będzie nauczka na przyszłość.Chociaż żałuje że nie płaciłem kartą zrobił bym chargeback i było by po kłopocie.

@Greg36 @1984 Niestety pięknie wygląda to tylko na papierze. W praktyce sądy są bardzo łagodne dla takich spraw jak moja. Problemem jest też to że gdybym upierał się że kuchenki nie dostałem, sklep mógłby oskarżyć mnie o oszustwo. A tłumaczenie że stała na ulicy bo ktoś zostawił raczej nie było by dla sądu
@mk99 Nie odpuszczaj sklepowi. Powiedz im, że Ty towaru nie dostałeś a za niego zapłaciłeś. Niech oni ustalają co poszło nie tak. (Polecane też zainstalować u siebie i matki program do nagrywania rozmów telefonicznych w telefonach na przyszłość ). Sklepie ma Ci dostarczyć towar a tego nie zrobił.
@Muraku: @tellet: @1984: @Greg36:
Oni chyba nie dostają za to żadnych kar, bo w ciągu ostatniego miesiąca nie było sytuacji żebym odebrał paczkę sam własnym podpisem. Albo podpisuje sąsiad (o czym dowiaduje się wieczorem), albo kurier podpisuje sam i #!$%@? paczke za bramę też bez mojej zgody (o to zrobiłem ostatnio shitstorm w dpd i ups, ale oczywiście zero reakcji na pismo, a na bagiety mi było szkoda
Na razie oczekuje na odpowiedź sklepu. Gdyż ich oferta mnie nie satysfakcjonuje oraz w ogóle nie odnieśli się do sprawy podrobionego podpisu.
@rdy: Niestety tak jak pisałem wyżej. Sprawy fałszerstw przez kurierów są powszechne a sądy w większości przypadków stwierdzają niską szkodliwość czynu.
Co robić ? Zgłaszać do Sądu przestępstwo i odwiedzić federacje konsumentów ?


@mk99: Powodzenia. Przełożony pokiwa paluszkiem kurierowi i na tym się skończy.
A jak go #!$%@? to ten kurier znajdzie sobie prace w dzień i ma #!$%@? w Ciebie i Twoja #!$%@?ą kuchenke.
@mk99: Nie rozumiem takich ludzi jak Ty... zamawia AGD przez kuriera... Jakby kurierzy chcieli nosić takie sprzęty to by się zatrudnili w takim sklepie. Druga sprawa, że kurier wcale nie musi takich dużych i ciężkich rzeczy wnosić ci do domu. Działa to na zasadzie, że ma wyładować z auta i postwić na równym ternie nabliżej auta.. Reszta go już nie obchodzi, nawet jak jest to dom jednorodzinny.
No ale fakt faktem,
@mk99: przy okazji możesz powiedzieć co to za sklep ma cię w dupie, żeby było wiadomo, gdzie nie kupować.
Zdarzyły mi się trzy razy cyrki z kurierami - ostatnio dość konkretny, bo zapierdzielili paczkę w sortowni, a kiedyś dostarczyli komuś innemu. Za każdym razem sklepy rozwiązywały sprawę z nimi.