Wpis z mikrobloga

Mirki. Zamówiłem rodzicom kuchenkę, kurier wypakował ją ulicę obok i stwierdził, że "Już ją wyładował i nie będzie jej pakować i wozić dalej". Rodzicielka oczywiście powiedziała że nie odbiera towaru, dopóki nie zawiezie jej pod dobry adres. Kurier nie ma czasu i się zawija zostawiając kuchenkę na ulicy. Okazuje się że kurier podrobił podpis na protokole odbioru, zgłosiłem reklamację w sklepie, ale za bardzo ich to nie interesuje i proponują śmieszny rabat na następne zakupy.

Co robić ? Zgłaszać do Sądu przestępstwo i odwiedzić federacje konsumentów ?

#zakupy #kurier #prawo #problemypierwszegoswiata #problem #pytanie
  • 131
  • Odpowiedz
@mk99 PRACUJE W FIRMIE SPEDYCYJNEJ, i już śpieszę Ci z odpowiedzią. Otoż Ty masz umowę wiążącą z MEDIA a ROHLIG SUUS jest tylko podwykonawcą dla Media i tylko Media mogą rościć reklamacje z tytułu niewywiązania się z umowy od Suusa a Ty możesz jedynie do MEDIA składać zażalenia i reklamacje bo to jest dla Ciebie wiążąca strona.
  • Odpowiedz
@r5678: zrobiłem zapytania do produktów na Allegro i za wniesienie na piętro do mieszkania płatne dodatkowo 40PLN

"Nikt nie będzie zatrudniał więcej pracowników na fotel pasażera bo w ogóle się to nie opłaca dla paru myślących inaczej którzy zamawiają lodówki, pralki, kurierem." tych produktów jest mnóstwo na Allegro i przywozi kurier.
Do 30kg ma obowiązek wniesienia, > 30kg można w firmie kurierskiej dokupić usługę wniesienia.

"No ale jak chcesz cebulić to nie płacz że nie masz usług premium. " nikt nie mówi o cebuleniu, po prostu jak ktoś kupuje wysyłkowo to ma prawo oczekiwać, ze doniosą do drzwi a nie,że klient mam sobie
  • Odpowiedz
Powiedz im, że Ty towaru nie dostałeś


@Variv: Czy ty masz na nazwisko Cebulak? Namiawiasz OP do składania fałszywego zawiadomienia? Przecież towar ma - fakt, że z przygodami, ale ma. Tylko zawiadomienie o sfalszowaniu podpisu oraz niewłaściwej dostawie. Nic nie kłamać i nie koloryzować.
  • Odpowiedz
Czy ty masz na nazwisko Cebulak? Namiawiasz OP do składania fałszywego zawiadomienia? Przecież towar ma - fakt, że z przygodami, ale ma. Tylko zawiadomienie o sfalszowaniu podpisu oraz niewłaściwej dostawie. Nic nie kłamać i nie koloryzować.


@Nieszkodnik: Przecież pisał, że mu kurier nie przywiózł tej kuchenki. Chyba, że czegoś nie doczytałem.
  • Odpowiedz
@r5678: no i masz problem z czytaniem ze zrozumieniem :-)
Pisałem
"za wniesienie na piętro do mieszkania płatne dodatkowo 40PLN"
... "> 30kg można w firmie kurierskiej dokupić usługę wniesienia."
  • Odpowiedz
@mk99: Zgłaszaj frustrata. Sam wożę na co dzień agd rtv i nie wyobrażam sobie takiej akcji. Rozumiem #!$%@? gościa, bo pewnie dostał zły adres na protokole (wina sprzedawcy), co może się zdarzać często w sieciówkach. Tam sprzedawcy w piździe mają robotę na dobrą sprawę. Wiem bo na moim terenie też są takie przypadki i nie ma tygodnia żeby coś nie było źle. Zły nr telefonu, adresy, zły towar wydali do
  • Odpowiedz
@r5678: możliwe, ale przy zakupie na allegro możesz wybrać wniesienie, a oni wybiorą odpowiednią firmę kurierską, popatrz na wybraną "aukcję" - tam jest uwaga i chwalą się współpracą z kilkoma firmami.
Jaki byłby sens dzielenia klient na tych, którym się wnosi i na tych, których się nie wnosi. Żaden, to byłoby ograniczanie sobie rynku.
  • Odpowiedz
@mk99 a wystarczyło zadzwonić do centrali i zapytać kiedy będzie kurier z kuchenka bo miał być dzisiaj, czekasz cały dzień w domu bo to ma być prezent dla rodziców. Cały czas trzeba było grać głupa że paczka nie dotarła.
  • Odpowiedz