Wpis z mikrobloga

Mirki. Zamówiłem rodzicom kuchenkę, kurier wypakował ją ulicę obok i stwierdził, że "Już ją wyładował i nie będzie jej pakować i wozić dalej". Rodzicielka oczywiście powiedziała że nie odbiera towaru, dopóki nie zawiezie jej pod dobry adres. Kurier nie ma czasu i się zawija zostawiając kuchenkę na ulicy. Okazuje się że kurier podrobił podpis na protokole odbioru, zgłosiłem reklamację w sklepie, ale za bardzo ich to nie interesuje i proponują śmieszny rabat na następne zakupy.

Co robić ? Zgłaszać do Sądu przestępstwo i odwiedzić federacje konsumentów ?

#zakupy #kurier #prawo #problemypierwszegoswiata #problem #pytanie
  • 131
@mk99: Rozumiem Cię, zawalił sprawę tak jak pisałem. Tylko następnym razem warto sobie kupić taki sprzęt w normym sklepie, który handluje agt i rtv np mediaexpert, neonet, mediamatkt, lerła itp.. oni mają swoję samochody, jeżdżą we dwóch i tylko tym się trudniją i oni już ci wnoszą i instalują. A nie przez kuriera.
@mk99: jak mi ostatnio pedał z inpostu zrobił podobny numer to zadzwoniłem do centrali i powiedziałem ze ma być paczka do domu dostarczona a kurier dopuścił się poświadczenia nieprawdy i podrobienia podpisu i to przestępstwo. I ze to zgłoszę. W zębach dzień później przywiózł paczkę
@mk99: :O W takim wypadku to jakaś kpina.. Oni mają obowiązek Ci dostarczyć wnieść i podłączyć i mają czas.
Tylko czemu pisałeś, że kurier ? Mediaexpert to nie kurier.
@mk99: no to niespodzianka, ich odpowiedzialność. Dręcz ich dalej i nie przestawaj.

Sprzedawca jest zobowiązany dostarczyć Towar będący przedmiotem Umowy sprzedaży bez wad.

Tak że ten. Zobowiązany dostarczyć (nieważne za czyim pośrednictwem), a de facto nie dostarczyli.

No i:

Sprzedawca ponosi odpowiedzialność z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy, lecz w przypadku umów zawieranych z Klientami będącymi Przedsiębiorcami Sprzedawca ponosi odpowiedzialność tylko w przypadku umyślnego wyrządzenia szkody i w granicach rzeczywiście
@r5678: Towar zamawiany online (prezent dla rodziców) wysłany z centrum dystrybucji w Łodzi. Do czasu dostarczenia również myślałem że przywiezie mi to kierowca MediaExpert jednak według listu przewozowego był to kurier Rohlig Suus.
o to zrobiłem ostatnio shitstorm w dpd i ups, ale oczywiście zero reakcji na pismo, a na bagiety mi było szkoda czasu

@rdy: no to nie dziw się, że olali. Jakbyś raz zgłosił gdzie trzeba, że żadnej paczki nie dostałeś, nic nie odbierałeś ani nic nie leżało pod domem, a masz w statusie "odebrano" to by się nauczyli.

Znajomy zrobił tak z laptopem, którego kurierowi nie chciało się wnosić na 4.
@mk99 W pracy odbieram masę towarów od Suusa i nigdy nie było żadnych problemów. Jeśli podrobil by za mnie podpis, a ja bym to potwierdził to kierownictwo zrobilo by dym niesamowity. Już nie wspominając o tym jakby towar nie znalazł się na terenie zakładu. Musiałeś trafić na niezwykłego półgłówka.
@rdy dostają. Brat kiedyś pracował w dziale zatrudnienia do DHL i kiedyś jakiś facey zgłosił, że dostawca porobił podpis i zgłasza to na policję i całą część DHL była w dupie
@mk99: musisz dojechać kuriera tak jak wyżej napisane. Zostawienie paczki u sąsiadki czy coś ma uzasadnienie, ale wywalenie kuchenki która trochę waży gdzieś na pałę to trochę problem. Ale to problem kuriera, nie Twój. Ciś go ile wlezie. Zrób znalezisko przy okazji bo wykop głodny krwi i aktualizacji. Pozdrawiam