Wpis z mikrobloga

Mirki. Zamówiłem rodzicom kuchenkę, kurier wypakował ją ulicę obok i stwierdził, że "Już ją wyładował i nie będzie jej pakować i wozić dalej". Rodzicielka oczywiście powiedziała że nie odbiera towaru, dopóki nie zawiezie jej pod dobry adres. Kurier nie ma czasu i się zawija zostawiając kuchenkę na ulicy. Okazuje się że kurier podrobił podpis na protokole odbioru, zgłosiłem reklamację w sklepie, ale za bardzo ich to nie interesuje i proponują śmieszny rabat na następne zakupy.

Co robić ? Zgłaszać do Sądu przestępstwo i odwiedzić federacje konsumentów ?

#zakupy #kurier #prawo #problemypierwszegoswiata #problem #pytanie
  • 131
  • Odpowiedz
@r5678: "Nie oczekuj tylko, że ktoś Ci to wniesie do domu." no zaraz, jak adres to ul. Wykopiasta 2/34 to ma zostawić pod blokiem? Pod blokiem to Wykopiasta 2, na 7 piętrze to Wykopiasta 2/34. Niech doniesie do drzwi, a jak za cieżko, to niech zatrudniają pomocników i więcej kasują za transport.
  • Odpowiedz
@tomaszk-poz: W przypadku kurierow normalnych, typu dpd, gls, dhl, inpost, kex poczta itd... W przypadku ciężkich i dużych rzeczy. to jest tzw od burty do burty, nie muszą, a nawet nie mogę tego wnosić, tyko wyrzucić z auta na chodnik.. dalej to już Twój problem. Jak chcesz żeby ktoś Tobie wnosił to zamawiasz sobie ze sklepu który ma własną spedycje, wnosią Ci i podłączą.. Oni sobie siedzą w sklepie, zbierają
  • Odpowiedz
  • 0
@mk99 wołaj co dalej sie bedzie dzialo, jestem ciekaw. Podrobienie podpisu to juz znacznie wiekszy kaliber niz zostawienie paczki ulice dalej.
  • Odpowiedz
@mk99: kurierów obowiązuje dostawa do pierwszych drzwi (chyba, że zamówiona jest usługa wniesienia sprzętu) w tym przypadku kurier rozładował to pod innym adresem więc powinien to zapakować znowu na auto i zawieźć gdzie trzeba.
  • Odpowiedz
@mk99 ja się dziwię że po kuchenkę kogoś wysłałeś, ja bym miał to w du... bo zamówiłem towar z usługą dostawy pod wskazany adres a nie ulicę dalej, usługa nie została zrealizowana, towar nie dotarł, reklamował bym że towaru nie dostałem
  • Odpowiedz
@mk99: § 1. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto wypełnia blankiet, opatrzony cudzym podpisem, niezgodnie z wolą podpisanego i na jego szkodę albo takiego dokumentu używa.

~Dz.U.2016.0.1137 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny
  • Odpowiedz
@mk99: Sytuacja z wczoraj w naszej firmie. Paczka nie dotarła do klienta, klient lekko zdenerwowany bo robota u niego stoi. Według DPD paczka odebrana przez panią Kowalską, jako dowód przesyłają podpis czyli koślawe "K". Problem w tym że pani Kowalska, która zajmowała się odbiorem paczek od tygodnia jest na chorobowym, leży w szpitalu. DPD reklamacje odrzuca bo podpis jest. Paczki brak, 1500 w plecy.
  • Odpowiedz