Wpis z mikrobloga

Kolejne rodzinne święta w przemiłej atmosferze.

Miałem przyjechać dzisiaj na 10, ale z powodu ostrego skrętu żołądka spóźniłem się jakieś 20 minut bo musiałem wysiedzieć na kiblu. Oczywiście 20 telefonów od matki drącej ryja, że gdzie jestem i nie rozumiejącej, że punktualny przyjazd byłby równoznaczny z zasraniem sobie fotela w samochodzie.

No, ale już w końcu dotarłem, oczywiście matka obrażona, że tak ją znieważyłem tym bolącym żołądkiem.

Jakby tego mojego chamstwa było mało od razu wszedłem do toalety, bo zasrany biały dywanik w przedpokoju to też nie jest nic fajnego. Szczególnie w święta.

W trakcie mojego 5 minutowego pobytu zostałem z 20 razy nazwany niepoważnym i chyba jakiś wjazd na to, że nie pracuje na etacie (?).

No, ale w końcu zasiadłem przy tym suto zastawionym stole i oznajmiłem, że z racji na moją przypadłość, że raczej nic teraz nie zjem, bo mam obawy przed pogorszeniem sytuacji.

No i wtedy moja kochana rodzicielka odrzekła, że skoro tak to równie dobrze mógłbym w ogóle nie przyjeżdżać. Skoro tak to wstałem od stołu i wyszedłem.

Nie była to najlepsza decyzja z taktycznego punktu widzenia, bo musiałem zahaczyć o najbliższą stację.


#polskiedomy #coolstory #swieta #wielkanoc
  • 22
@Jestem_Tutaj: rodzina co nie. Toksyczne, czy nie.

Staram się być wyrozumiały, bo moja matka przez lata pracy w dużym banku na wysokim stanowisku ma kompletnie zszargane nerwy i tak stresujące sytuacje jak święta ją mocno przytłaczają. Dlatego jak coś nie idzie po jej myśli to reaguje ostrym #!$%@?, czyli pewnie nawyk z pracy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No, ale że ja raczej mam charakter po niej to
@srsly_meh: kek, coś delikatny jesteś jeżeli takie traktowanie jest Twoim zdaniem "jak gówno". Poza zwykłym #!$%@?, do którego się przyzwyczaiłem, nic się wielkiego nie stało. Już dawno mieszkam sam i od dawna żyje po swojemu także jak chcą spędzać święta bez syna to ich sprawa. Ja już jestem w pracy, pije sobie drineczka z kumplem i jest fajnie. Także chyba bardziej się tym przejąłeś, niż ja.

@camerondiaz: dwa razy w
moja matka przez lata pracy w dużym banku na wysokim stanowisku ma kompletnie zszargane nerwy i tak stresujące sytuacje jak święta ją mocno przytłaczają. Dlatego jak coś nie idzie po jej myśli to reaguje ostrym #!$%@?


@to_wszystko_nie_tak: Osoby ze zszarganymi nerwami tak mają, co też nie znaczy, żeby odwalała aż takie akcje. Rozumiem zniecierpliwienie i lekkie pretensje, no ale kurde... poza tym spóźniłeś się nie przez to, że byłeś z kolegą