Wpis z mikrobloga

Gorący wątek na Reddicie. W wielu sklepach w różnych krajach zabrakło konsolek, a u nas mało kto je kupuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poland. No one is buying Switch

W komentarzach nawiązała się ciekawa dyskusja nt. popularności konsol w Polsce, zarobków oraz kosztów życia w naszym kraju.

#nintendo #switch #nintendoswitch #konsole
Pobierz qqwwee - Gorący wątek na Reddicie. W wielu sklepach w różnych krajach zabrakło konsol...
źródło: comment_JxtSByUcy4oyvfB3w5tAcJIOjPU1OnB9.jpg
  • 111
@qqwwee: Ja myślę że to głównie przez to że Nintendo od zawsze ma w dupie nasz rynek, wystawi konsole w sklepach przez jakiegoś gówno-przedstaeiciela żeby nie zawracać sobie dupy i to tyle.

W samym konsoli nie ma też ani Polskiego menu, gier w naszym języku czy sklepu online. W sklepach nie widziałem ani zdrapek ani wystawionej Wii U do przetestowania jak robi konkurencja.
@qqwwee: w naszym kraju kroluje PS bo... PS2 bylo najtanszym dvd playerem, PS3 najtanszym blu-ray playerem a PS4 to juz z przyzwyczajenia.

Bonusowo przez kilka lat N nie mialo nawet oficjalnego dystrybutora na ta czesc Europy, potem przyszedl jakis amatorski distro, ktory wczesniej zajmowal sie sciaganiem z Chin rzeczy do sklepow "Wszystko za 5zl", nastepnie byl Czeski, ktory nie robil nic. Obecnie i tak Slowacy, ktorzy sie tym teraz zajmuja robia
On average a Polish person makes $300 USD a month. Wonder why they aren't selling


@KwadratowyPomidor2: No chyba lekka przesada

http://www.praca.pl/poradniki/rynek-pracy/przecietne-zarobki-w-polsce-nizsze-od-sredniej-krajowej_pr-1519.html - 2016-01-11

Mediana wynagrodzeń w naszym kraju wynosi bowiem 3291,56 zł.


google:
3200 Polish zloty = 789.56800 U.S. dollars

Między najlepiej a najgorzej opłacanymi pracownikami jest prawdziwa przepaść. 10% najlepiej zarabiających otrzymywało pensje w wysokości przynajmniej 6917,23 zł brutto. Z kolei w tej drugiej grupie płace nie przekraczały 1718 zł
że niby nie stać nas na konsole? Przecież konsole są właśnie dla biednych. Zobaczcie jakie ludzie kupują PC często po 3000-4000k z gtx 1060 i i5 żeby mieć 60fps a nie jak biedaki ledwo 30


@Dzonzi: Spójrz na ceny gier na konsole. A teraz spójrz na ceny gier na PC (wliczając w to różne bundle, wyprzedaże na Steamie i - nie bójmy się tego powiedzieć - łatwość piracenia) i myślę, że
@qqwwee: Gry na konsole można kupić tanio z drugiej ręki, albo sprzedać po dobrej cenie. Gre na pc jak kupisz to co najwyżej możesz ją później wywalić w pokrzywy, bo większość jest przypisana do konta, które można łatwo odzyskać i ludzie nie chcą kupować.

Ceny gier na konsole sa dlatego wysokie, że producenci wiedzą, że na konsolach grają janusze i jak dadzą cenę 250 zł to i tak kupią, bo w
@qqwwee: konsola o takich parametrach, za taki hajs, praktycznie bez gier a znając politykę nintendo ryzykuje się, że przez okres życia konsoli wyjdzie na nią 100 tytułów z czego połowa to mario i zelda, które mnie nie interesują? nie, dzięki, za tą samą kasę kupię PS4 i będę miał mnóstwo tytułów do wyboru, od lekkich socjalno-towarzyskich po wszelakie exy, dobre bijatyki, ciekawe RPGi i dużo dużo więcej
"ciekawa dyskusja" czyli jak zwykle polaczki szkalują Polskę na arenie międzynarodowej


@kinky_savage: jak coś to ja nie chciałem nikogo szkalować, chciałem pokazać że nas nic nie obchodzi jakiś Switch podczas gdy jest pełno wątków jak w USA ciężko jest je dostać

Przecież Switch kosztuje tyle co Xbox czy Playstation, a jakoś te konsole nie miały problem ze sprzedażą w PL?


@loczyn: właśnie, kosztuje tyle. A ludzie patrzą np. na grafikę
właśnie, kosztuje tyle. A ludzie patrzą np. na grafikę która tutaj jest z poprzedniej epoki ( ͡° ʖ̯ ͡°) Sam bym może z ciekawości kupił, ale niech najpierw stanieje przynajmniej o połowę xD


@Harry19911: No i 4 gry z czego 2 to raczej demka które powinny być dodawane do konsoli, a nie gry jako takie.
Żałosny start.