Wpis z mikrobloga

Wymiana 4 świec zapłonowych - czas pracy 5 minut. Mechanik skasował mnie 60 zł.
Czy to ja cebuluje czy to on zdziera?
Niestety cenę poznałem po wykonaniu usługi. Mój blad. Myślałem, że zapłacę maksymalnie 20 zl. Spieszyłem się, ale gdybym wiedział ile zaplace, to pojechalbym do sklepu i kupił za mniejsze pieniądze zajebista grzechotke z przedłużka, nasadka i sam bym to wymienił.

Ogólnie ceny niektórych mechaników mnie #!$%@?. Oni biorą więcej niż lekarze specjaliści.

#cebuladeals #mechanikasamochodowa #januszebiznesu #gorzkiezale #wroclaw
  • 165
  • Odpowiedz
@glxmsc jak to skąd od mechanika zawsze się dziwiłem jak znajomy mechanik wrzucał części które kupował do np mojego auta w koszty bez wystawiania na całość rachunku widać u nich towar i usługa to jedno ;) zdziwiony jak się okazało że centralny VAT i pozycję z faktur będzie musiał podawać. Nie mówię że nie macie racji działalność kosztuje podatki zusy pracownicy itd ale też nie róbmy z nich doktorów medycyny co 2
  • Odpowiedz
@Sad_Raven: w innym aucie również wymieniałem je sobie sam. Tym razem, jak napisałem, spieszyłem się i dlatego podjechałem do warsztatu. Od teraz będę to robił wyłącznie sam. A jak #!$%@? gwint, to będę się zastanawiał.
  • Odpowiedz
@ChomikBojowy: naturalnie zdaje sobie sprawę z kosztow. W moim przypadku usługa trwała dosłownie 5 minut, a łącznie z rozmowa 8 minut. Dla jednego (wypokowej większości) cena 60zl jest ok, ale dla innego, czyli między innymi mnie jest to trochę za dużo. Cena może być tak naprawdę różna w różnych serwisach, tak samo jak i postrzeganie klienta czy jest to cena wysoka czy niska.

Wywolalem dyskusje z wyraźnym zapytaniem czy ja cebuluje
  • Odpowiedz
@glxmsc: Czasem wymiana nie jest tak banalna :)
Jak w H Coupe 2.7 zobaczyłem ile roboty to wolałem podjechać do mechanika :)
Zrobiłem w tym czasie zakupy i się nie denerwowałem.
60 chociaż jak na taką usługę to sporo nie jest jednak majątkiem.
Tyle, że mój mechanik to prawie kolega.
Z pół roku temu 2 godziny otwierał mi maskę w Jaguarze po zerwaniu linki - 20 zł.
Olej z filtrem też
  • Odpowiedz
@glxmsc: No więc moim zdaniem drogo.
Wręcz ceny jak ASO prawie :P
Miej tylko na uwadze, że trzeba brać poprawkę na kogoś kto wcześniej dokręcił za mocno.
Uwalony w gnieździe gwint to nic przyjemnego ;)
Sam wolałem skoczyć do mechanika jak mi się dyno przekręcało niż ryzykować zrzucanie głowicy.
  • Odpowiedz
@glxmsc: zrobił Ci od ręki w 5 minut, więc cena jak najbardziej OK.
Koszt prowadzenia DG kosztuje 1200 zł ZUS + reszta opłat, oczywiście taki mechanik płaci zus za pracowników, lokal, narzędzia i masa innych rzeczy.
Tak samo każdy może sobie samemu wymienić opony, ale mało kto to robi xD
Czemu nie spytałeś się o cenę przed ? To tak jakby baba poszła do fryzjera i chciała balejaż za 20 zł
  • Odpowiedz
@glxmsc Z jednej strony rozumiem Twój problem, a z drugiej... Pomyśl, czy chciałbyś to zrobić za 20zl? Nie chciałeś, bo nie zrobiłeś tego sam, wolales pojechać do mechanika. Ja nowemu klientowi też raczej nie zrobił bym nic za 20zl...
  • Odpowiedz
  • 0
@glxmsc opony, świece i olej zmieniam sam od paru lat ( ͡° ͜ʖ ͡°) polecam taki styl życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
@glxmsc: Normalna, wrecz niska cena. To Ty jesteś cebula. Wyobraź sobie na przykład #!$%@? gwint od świecy który został w głowicy przy próbie wykrecania. Jakby Ci się świeca zerwała przy wykręcaniu to byś się zesrał i nic by Ci nowa grzechotka nie dała. Takie rzeczy się zdarzają. Mechanik bierze za wymianę świec wydawać by się mogło że dużo, co tam 5 minut roboty. Ale jak się coś stanie, to on jest
  • Odpowiedz
@glxmsc: podsumowując, nie zapytałeś ile wyjdzie z roztargnienia, psioczysz że nie wyczyścił gniazd i nie dokręcił dynamometrem z roztargnienia a w ogóle to za 60zł mogłeś kupić dynamometr i nasadki i sam wymienić ale nie wymieniłeś z roztargnienia. Tak, mechanicy jebią klientów jak się klienci dają ale to chyba kwestia tego żeby się nie dawać #!$%@?ć nie? Zmień mechanika jeśli uważasz że nie uczciwy bo warsztat warsztatowi nie równy i nie
  • Odpowiedz