Wpis z mikrobloga

Co się #!$%@?ło. Wchodze do sklepu, niedaleko mojego domu. Kupuję sok do roboty. Chce placic karta. Wąsaty Janusz-sprzedawca mi mowi, zeplatnosc karta od 5 zl, sok 4... o Ty #!$%@?, cebulaku... Ja mówię, ze takie cos nie jest legalne. On: w naszym sklepi jest. Dzisiaj zglaszam do banku. Zobaczymy, czy będzie miał boliznes jak mu terminal zabiorą albo zaplaci karę. Pamietajcie Mireczki, NIE ISTNIEJE MINIMALNA PLATNOSC KARTĄ. Prowizje za terminal to groszowe sprawy. Zglaszacie do swojego banku, ze w tym sklepie taka to inba z limitami a bank dalej kreci gownoburze sam. ( ),
  • 223
@support: prowizja od transakcji kartą to mały procent rządu 0,5-1% a co do wcześniejszego komentarza to
"Zgodnie z zasadami MasterCard, sprzedawca akceptujący karty płatnicze nie może odmówić przyjęcia płatności kartą, niezależnie od kwoty na jaką opiewa rachunek, ani nakładać limitów na transakcje kartą płatniczą, czyli wywieszać np. kartki +płatność kartą od...+ - powiedział dyrektor generalny polskiego oddziału MasterCard Europe Bartosz Ciołkowski.
kolego weź poczytaj o swoich prawach bo sklepy dalej będą
ja #!$%@?, nie wstyd ci? donosić na przedsiębiorce, bo nie chce płacić bankowi prowizji od twojego #!$%@? soczku za 4zł? w morele ceny podają dla płatności gotówką, innymi metodami doliczają 0,5%... i co, też doniesiesz na nich czy oni już nie janusze? nie wstyd ci, bulwo, nie mieć 4zł przy dupie? a potem będziesz płakał jak gotówkę zlikwidują a sam do tego łape przykładasz...


@rzydoMasonerya: Niesamowicie mnie zadziwia, że dostałeś tyle
@rzydoMasonerya:

a potem będziesz płakał jak gotówkę zlikwidują a sam do tego łape przykładasz...

ale raczysko od samego rana xd, tak jakby kawałek miał większą wartość od cyferki w banku. Może od razu wróćmy do barteru? xD
przy takim podejściu za niedługo logika pozwie cię za sutenerstwo xd to, co - banki można robić w #!$%@?, ale na mały sklepik to już może sobie łamać przepisy jak chce?

@phreaker: albo
@support: kolego w umowie z bankiem masz że nie masz limitu, sklep który obsługuje visa i mastercard też ma że zero limitu, widzę że cię nie przekonam dawaj się cwaniakom dalej elo
@NieTakiCebulak: Przecież nie ma prawa w Polsce zakazującego takich praktyk więc jakim cudem jest to nielegalne?

Co prawda na umowie z operatorem może mieć zastrzeżone od jakiej ma zaakceptować transakcje (zazwyczaj jest to 1 zł, a nie jak Ty piszesz 0,01 zł), ale Ty nie znasz tej umowy. Może ma właśnie podpisaną umowę opiewającą na minimalną kwotę 5 zł
ja #!$%@?, nie wstyd ci? donosić na przedsiębiorce, bo nie chce płacić bankowi prowizji od twojego #!$%@? soczku za 4zł?


@rzydoMasonerya: kombinator chce cię w #!$%@? zrobić, a ty go bronisz? Typowe polactwo.

Jak to jest, że mogę kupić drożdżówkę za 3zł i sprzedawca z prowizorycznym stoiskiem stojący na ulicy przez 3h rano wychodzi na swoje, a sklep działający całą dobę zbiednieje od większego zakupu? Po prostu jeden jest uczciwy, a
@NieTakiCebulak: > Pamietajcie Mireczki, NIE ISTNIEJE MINIMALNA PLATNOSC KARTĄ.

@NieTakiCebulak: istnieje. Sprzedawca ma obowiązek przyjąć tylko gotówkę i to odliczoną, ma prawo powiedzieć nie mam wydać i odmówić wtedy sprzedaży. Kwestie płatności kartą regulują tylko umowy miedzy sklepem, a operatorem płatności i tu masz trochę racji, że Ci drudzy bardzo rzadko zgadzają się na minimalne kwoty*, przynajmniej oficjalnie, bo często wolą przymknąć oko na takiego janusza niż pozwolić mu przejść
Wy to jesteście #!$%@?, gościu dobrze ze zgłosił. Jak sprzedawca ma problem to nikt mu przecież nie kazał decydować się na terminal. Jak już ma to wymagam bym mógł zapłacić każdą kwotę, bo zwykle mam banknoty 50 zł ponieważ wszystkie bankomaty w okolicy wypłacają taką kwotę. A wiem co się dzieje jak daje kasjerce 50 za bułkę i sok - "a nie ma Pan drobniej". Dlatego ktoś wymyślił kartę i zbliżenie i
@rzydoMasonerya w nowym jorku to norma ze 5-10$ to minimalna kwota którą można zapłacić karta (małe sklepy)
Ludzie poprostu pytają po wejsciu do sklepu czy jest jakieś minimum przy platności kartą. Czy jest to legalne, nie wiem. Napewno jest to tak powszechne że nikt nie zwraca na to uwagi. Aczkolwiek potrafiło mnie to irytować.