Wpis z mikrobloga

Kaczyński dla Reuters: "Zabieramy pieniądze elitom które je zagrabiły...", Polska niczym zabawka: "Byłbym skłonny zdecydować się na jakieś spowolnienie wzrostu ekonomicznego, jeżeli byłoby ono ceną przeforsowania mojej wizji Polski"
Czy tylko ja mam skojarzenia z najgorszymi latami komuny? I tym typowym napuszaniem dolow na ludzi ktorzy mieli czelnosc starac sie bardziej? Przeciez to jest identyczna narracja jak jak za PRLu.

Znalezisko: http://www.wykop.pl/link/3517547/kaczynski-dla-reuters-zabieramy-pieniadze-elitom-ktore-je-zagrabily/

#gospodarka #polityka #neuropa #dobrazmiana #bekazpisu #bekazprawakow #mikroreklama
  • 27
@pk347: co ty poerdolisz ? W PRL-u każdy musiał być równy i po równo gdzie tu jakieś podobieństwa ? Ktoś #!$%@? sypie kasa bo ilość #rakcontent postów nt sytuacji w kraju i wmawianie ludziom ze to komuna, ze dyktatura, ze #!$%@? patologia. Pewnie ze tak. Ale czym się różnią jedni od drugich #!$%@? ? Ja osobiście czekam ze swoimi deklaracjami, dajmy tej jadzie troszkę porządzić. Efekty szybko się pojawia. Ale co
To ze spora cześć ustaw czy pomysłów na ustawy pod fala krytyki mediów zostaje zmieniona.


@orw: Ha, ha, ha!!! Na przykład ta dotycząca gimnazjów, na której nikt nie zostawił suchej nitki. Albo kretyńska 'dezubekizacyjną', obniżająca emerytury wszystkim jak leci, w tym tym, którzy wstąpili do służb za czasów rządu Tadeusza Mazowieckiego. Uznana przez Sąd Najwyższy za niekonstytucyjną, ale co tam PiS-owi konstytucja. Niektóre zostają zmienione lub sie wycofuja, bo są zwyczajnie
@Andreth: Haha ja cie proszę akurat za ustawę deuzbe to ich pochwale. W Czechach po zmianie władzy wszyscy dostali zakaz , pełna lustracja, a u nas co ? Te same osoby co wtedy i dziś. To wg ciebie jest dobre ? Ja bym #!$%@? wszystkich którzy mieli najmniejszy związek z poprzednia władza. Wszystkich. Bez wyjątku. Ale niestety przez takich ludzi, ignorantów, albo sprzedajnych dziwek, mamy to co mamy. Skąd #!$%@? taka
@orw: Odpuść, piszesz z osobą która chodzi na marsze organizowane przez KOD i namawia innych na wykopie do udziału. Takiej osoby nie przekonasz do gruntownych zmian, oni będą bronić do upadłego swoich przywilejów. W całości się zgadzam z tym co napisałeś.
@LordOfTheBananas: o czym ty mówisz neoliberale? Polacy są jednym z najbardziej pracowitych ludzi w europie i nie ma nic złego w tym, że chcą mieć więcej kasy.

@Siepa: każdy poważny politolog uważa chadecje za prawicę, szkoda strzępić ryja także wklejam pastę:

Szkoda, że takie instytucje jak BBC czy Encyklopedia Britannica o tym nie wiedzą.
Nie będę wspominał o takich niszowych pisemkach jak The Economist, The Guardian, Independent,
określają PiS jako partię prawicową.


@3n3bl0: PIS jest partia prawicową obyczajowo... a ten wpis jak i moja wypowiedz tyczą się gospodarki. Twierdzisz ze socjalizm, wyższe podatki, przerośnięta biurokracja, nepotyzm itp. ma coś wspólnego z prawicą? Te same media klasyfikują Trumpa jako prawicę, pomimo ze jego pomysły na gospodarkę to przeciwieństwo PISu, media klasyfikują partie na podstawie światopoglądu a nie gospodarki, czy tak ciężko zrozumieć ze nic nie jest czarno-białe...
każdy poważny politolog uważa chadecje za prawicę, szkoda strzępić ryja także wklejam pastę:

@3n3bl0: Tylko że PiS to nie chadecja, bo:

Jest to model, który w pełni respektuje własność prywatną, ale jednocześnie uwzględnia potrzebę umiarkowanej ingerencji państwa w sferę socjalną

A Kaczyńskich chce pełnej ingerencji, jak przystało na komunistę.
Komunizm jest lewicowy i chodzenie do kościoła (przed kamerami oczywiście) tego nie zmieni.