Wpis z mikrobloga

Nie myślałam, że tu napiszę. Może są jakieś mireczki z #gdansk którzy szukają pracownika? od grudnia będę bezrobotna. Moje szukanie pracy nic nie daje (póki co szukałam w zawodzie - jestem po Mechanice i Budowie Maszyn i po Edukacji Techniczno-Informatycznej, pracowałam jako inżynier projektant). Chcę zarobić na utrzymanie mieszkania w sumie i nadal szukać pracy w zawodzie. W tym tygodniu będę roznosić CV po sklepach. Ktoś coś? #praca #trojmiasto
  • 141
@dorotka-wu: tak jak pisze @kretyn (XD) poza tym przy wykształceniu te akapity wyglają niechlujnie - niewyrównane.

ze swojej strony powiem, że też tak wysyłałem CV na pałę przez 1 miesiąc, nikt się nie odzywał. potem je znacznie uprośiłem i dopracowałem (i wyrzuciłem swoje foto!), od razu zaczął się odzew... powodzenia ;)

a i przy znajomości języków operuj poziomami B1, B2, C1 itd, nie określeniami typu średniozaawansowany

w zainteresowaniach te komputery i
@dorotka-wu: cv jak dla mnie przekombinowane... większość doświadczenia zawodowego do wywalenia, liceum tez bym wyrzucił jak już masz tytuł, czcionka słabo czytelnia, data/miejsce urodzenia niepotrzebne, zdjęcie też nie, nie aplikujesz w końcu na aktorkę ani nic takiego tylko do pracy gdzie wygląd nie ma znaczenia. data stworzenia cv tez do wywalenia, ramka dookoła również, niech będzie to proste i czytelne, aktualnie to nie ma co się dziwić rekruterom... w każdym razie
@dorotka-wu: jeśli masz iść do sklepów, to złóż również na Pocztę. Przyjmą na pewno. Nawet na listonosza xD (są u mnie w Elblągu panie listonoszki).
@dorotka-wu: To i ja zarzucę kilka porad:

1. Postaw na minimalizm - zostaw tylko informację, które będą interesować potencjalnego pracodawcę:
- data stworzenia cv zbędna, miejsce urodzenia również, zbędne doświadczenie (np. konserwator powierzchni płaskich) też wywalić.

2. Odwrócona chronologia - zawsze i wszędzie (patrz, doświadczenie).

3. Jedna czcionka i kolor do tytułów.

4. Zainteresowania - NIGDY literatura/komputery/filmy/muzyka. O wiele lepiej trafiają konkrety np. "filmy Antonio Banderasa"

5. Masz ciekawą znajomość oprogramowania.