Wpis z mikrobloga

Nie myślałam, że tu napiszę. Może są jakieś mireczki z #gdansk którzy szukają pracownika? od grudnia będę bezrobotna. Moje szukanie pracy nic nie daje (póki co szukałam w zawodzie - jestem po Mechanice i Budowie Maszyn i po Edukacji Techniczno-Informatycznej, pracowałam jako inżynier projektant). Chcę zarobić na utrzymanie mieszkania w sumie i nadal szukać pracy w zawodzie. W tym tygodniu będę roznosić CV po sklepach. Ktoś coś? #praca #trojmiasto
  • 141
@wuut niebdo końca się zgodzę. Jak przegląda się dużo cv to zdjęcie potrafi lepiej zapamiętać doświadczenie+twarz, nawet jeśli wygląd nie ma żadnego znaczenia. Po prostu łatwiej "złożyć soboe w głowie" obraz takiego kandydata i wryć go sobie w pamięć.
@dorotka-wu: też zastanowiłbym się nad tym myślistwem. Dla mnie spoko, ale komuś może się to nie spodobać - przeglądając kilka podobnych CV takie detale mogłyby zadecydować. A jeśli szydło z worka wyjdzie nieco później - nikt Cię raczej z pracy nie wyrzuci z tego powodu.
Kiedyś dostałem CV z zainteresowaniami "astrologia i zjawiska paranormalne". Choć poza tym CV dość ogarnięte, to mając do wyboru kilka porównywalnych odpadło niestety jako pierwsze( ͡
@hellyea: gadałem w kilkoma rekruterami z większych firm (IBM, HP, Dell - uniwerek zaprosił) i każdy odradzał dawanie zdjęć, więc powtarzam czego się nauczyłem. ja ani razu nie wysłałem CV ze zdjęciem, a problemu ze znalezieniem pracy nie miałem
@wuut u mnie rekruterzy mieli odwrotne zdanie, ja również. Ale wg mnie to pomaga rekruterowi i brak zdjęcia nie jest wg mnie minusem, ot takie 'ok' jak jest. Jeśli ktoś odradza to już słabo, bo niby czemu miałoby to zaszkodzić?
@hellyea: może w Polsce inaczej to wygląda, poza jest raczej jest podejście by nie oceniać osoby na podstawie wyglądu/wieku (dlatego też się nie podaje)/płci itd. ważne są fakty - dla mnie to jest właśnie logiczne podejście
@wuut dlatego powiedziałam, że to pomaga zapamiętać kandydata, utrwalić, ale o noczym nie świadczy, więc nic złego jak fotki nie będzie. Ale to też zależy od przemiału cv- im mniejszy (np. wyższe stanowiska) tym większy ma to sens. Przy dużym przemiale jak np. na produkcjo i tak to nie pomoże.
@dorotka-wu: nie podoba mi się nowa wersja. Zbyt tak- nowokorporacyjny szablon. Jak znam tą branże (a znam) to tutaj wystarczy zwykłe, czytelne cv bez jakichś fajerwerków i kolorów.
@dorotka-wu: Nie słuchaj ludzi krzyczących o lipnych zainteresowaniach. Sam trochę się tym zajmowałem i powiem Ci, że w firmach, w których Twoje CV będzie przeglądał mężczyzna może Cię wziąć na rozmowę nawet z ciekawości. Kobiety bardzo często sprawdzają też Facebooka, więc zweryfikuj jak wygląda Twój profil dla obcych.
@dorotka-wu: Do gier MMO nie przyznałbym się rodzinie, a co dopiero potencjalnemu pracodawcy. Chcesz tłumaczyć ludziom związanym z konstrukcja maszyn / kontrola jakości / pudelkami z HRu, co to jest raid, gang i kto to jest jungler? Poza tym tracenie wielu godzin dziennie na gry komputerowe raczej średnio rokuje wobec pracownika - "zamiast się uczyć, to gra jak dzieciak". Gdybyś szukała pracy "na pewniaka" jak rasowy wykop.pl 15k+, gdzie ludzie za
@dorotka-wu: znacznie, znacznie lepiej! Prawie perfect ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pamiętaj o odwróconej chronologii (najbardziej świeże najwyżej, wcześniejsze niżej) bo masz bałagan np. w kursach. Nie musisz pisać miesięcy, napisanie w doświadczeniu 2016-2015 będzie "mocniejsze" ale i zgodne z prawdą. Podobnie w edukacji, certyfikatach, kursach - pracodawcę nie interesuje w jakim miesiącu co zrobiłaś.

Zainteresowania zwiń do jednej linii, dodaj tematy prac dyplomowych na poszczególnych etapach studiów
@dorotka-wu: tez jestem po mechanice i wbrew pozorom o pracę w tym kierunku nie jest łatwo, przynajmniej na wschodzie. problemem jest zawsze brak doświadczenia. jeśli przełkniesz dumę to może szukaj w kierunku operatora CNC czy coś takiego.
Poza tym pewnie Ci to pisano już, ale warto poszukać samemu firm konkretnych i do nich wysyłać, a nie z ogłoszeń portali typu pracuj.pl
Poza tym, rynek zachodni wciąż jest chętny na pracownikó z
@dorotka-wu Naprawdę po roku pracy swój poziom w projektowaniu 3D oceniasz tak wysoko? Niestety na tym można się bardzo łatwo przejechać przy rozmowie kwalifikacyjnej jak ktoś kompetentny będzie ją prowadził. Plus przy samej selekcji już to wygląda podejrzanie.
@LR300: Nic z tym nie zrobisz. Jedyne co się musi zmienić to Twoje podejście. Zależy oczywiście czego szukasz - gówno pracy zarobkowej czy może masz konkretny kierunek, powiązany np. z wykształceniem.
Jeżeli gówno pracy, szukaj na magazynach i call center, tam mogą Cię przyjąć bez doświadczenia a za pół roku zmienisz. Jeżeli w konkretnym zawodzie - nie oczekuj wysokich pieniędzy na start (a być może nawet darmowy staż)
@dorotka-wu nie czytaj tego co pisza o zainteresowaniach. Moim zdaniem lepiej wpisac jak sie ma jakies ciekawe (no inne niz ksiazki, film i "nowinki technologiczne" - strasznie modne to sie zrobilo ostatnio). Ja dosc czesto biore udzial w procesie rekrutacji u mnie w firmie i prawie zawsze patrze co ludzie wpisuja. A mysliwstwo to hobby jak kazde inne:) jakby moj szef prowadzil rozmowe to bylby dodatkowe punkty za to (tez tym sie
@dorotka-wu Też jestem z Trójmiasta i bardzo podobna branża i nigdy nie było problemów ze znalezieniem pracy zawodzie. A szukalas na obrzeżach? Tczew, Pruszcz, końce Gdyni? Tam jest sporo firm produkcyjnych.
Nic z tym nie zrobisz. Jedyne co się musi zmienić to Twoje podejście. Zależy oczywiście czego szukasz - gówno pracy zarobkowej czy może masz konkretny kierunek, powiązany np. z wykształceniem.

Jeżeli gówno pracy, szukaj na magazynach i call center, tam mogą Cię przyjąć bez doświadczenia a za pół roku zmienisz. Jeżeli w konkretnym zawodzie - nie oczekuj wysokich pieniędzy na start (a być może nawet darmowy staż)


@gzres: Lol jakie podejście