Wpis z mikrobloga

Nie myślałam, że tu napiszę. Może są jakieś mireczki z #gdansk którzy szukają pracownika? od grudnia będę bezrobotna. Moje szukanie pracy nic nie daje (póki co szukałam w zawodzie - jestem po Mechanice i Budowie Maszyn i po Edukacji Techniczno-Informatycznej, pracowałam jako inżynier projektant). Chcę zarobić na utrzymanie mieszkania w sumie i nadal szukać pracy w zawodzie. W tym tygodniu będę roznosić CV po sklepach. Ktoś coś? #praca #trojmiasto
  • 141
  • Odpowiedz
@dorotka-wu Gdybym zobaczył Twoje CV z tym konserwatorem powierzchni płaskich i miał firmę w której pracowaliby ludzie to chyba że wszystkimi toczylbym bekę z tego cały dzień ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i poważnie bym się zastanowił czy Cię zatrudnić bo nie wiadomo czy to sarkazm czy głupota.
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: konserwator powierzchni płaskich jako 80% doświadczenia zawodowego w odniesieniu do 6 lat studiów, poza tym obowiązkowe praktyki i wpisane liceum które trzeba ukończyć by dostać się na studia. Twoje CV gdyby obciąć z niepotrzebnych informacji zajęłoby 1/3 tego co zajmuje.

Poza tym trochę beka z osoby która wpisuje bdb znajomość Office i oddaje takie CV ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Żeby nie było szczerze życzę powodzenia,
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: zdecydowanie lepiej, w końcu czytelne, od razu rekruter widzi co najważniejsze - mogłabyś jeszcze dodać jakieś krótkie podsumowanie swojej osoby, profil czy coś takiego ale i tak na plus :)
  • Odpowiedz
@dorotka-wu dużo lepiej. Jeszcze jedno: warto podawać szczegółowe obowiązki+efekt, jakieś liczby, np. "zarządzanie podległym zespołem (100 osób)" albo "optymalizacja procesów w firmie, dzięki którym średnia produktywność w dziale x wzrosła o x%" etc.", czyli trochę przemycać swoje sukcesy lub pokazywać wytaźnie skalę. No i tak dodatkowo- wiem, że trzba być sobą etc., ale zqinteresowania nie są najważniejsze w cv i rekruter nie musi w tej materii wszystkiego o Tobie wiedzieć, jednak
  • Odpowiedz
@hellyea: tylko wiesz, jeżeli ktoś od początku nie zaakceptuje mojej pasji na początku to później może mi robić pod górkę - dlatego zawsze to podaje. a obowiązuje mnie klauzula poufności w firmie i nie mogę napisać nic szczegółowo...
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: prawa strona - wyraźnie lepiej, lewa - ja bym postawił na prostsze i bardziej klasyczne rozwiązanie niż takie paski, ale rekruterem nie jestem. Brak zdjęcia. Z językiem raz piszesz podstawowy teraz B2 - rozrzut IMO spory.

tylko wiesz, jeżeli ktoś od początku nie zaakceptuje mojej pasji na początku to później może mi robić pod górkę - dlatego zawsze to podaje


@dorotka-wu: weź pod uwagę, że może odrzucić
  • Odpowiedz
@dorotka-wu Największym błędem jaki widzę w CV ludzi których zatrudniam czy zatrudnialem było to, że podawali większość informacji w taki sposób, że o kant dupy to można było rozbić. Np. "Znajomość pakietu Office w stopni takim i takim" a nikt nie napisał co zrobił za pomocą tego pakietu, przy czym pracował używając tego pakietu i tak dalej. Pracodawca patrzy na to, co zrobiłaś dzięki temu a nie w jakim stopniu to
  • Odpowiedz
@dorotka-wu zrbisz jak będziesz chciała. Z drugiej strony to Twoja prywatność, więc nie trzeba też tego pisać.
Każdego obowiązuje klauzula poufności (albo prawie każdego), ale czasem da się coś zakombinować lub ująć ogólnie, bez konkretnych danych, to był tylko przykład, jak masz możliwość to pokombinuj ;) generalnie chodzi o to, że w więkoszości cv, jak i w ogłoszeniach o pracę stosuje się ogólniki, które mogą znaczyć 1000 różnych rzeczy. "Zarządzanie zespołem"
  • Odpowiedz