Wpis z mikrobloga

Nie myślałam, że tu napiszę. Może są jakieś mireczki z #gdansk którzy szukają pracownika? od grudnia będę bezrobotna. Moje szukanie pracy nic nie daje (póki co szukałam w zawodzie - jestem po Mechanice i Budowie Maszyn i po Edukacji Techniczno-Informatycznej, pracowałam jako inżynier projektant). Chcę zarobić na utrzymanie mieszkania w sumie i nadal szukać pracy w zawodzie. W tym tygodniu będę roznosić CV po sklepach. Ktoś coś? #praca #trojmiasto
  • 141
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: Jeżeli mogę Ci coś doradzić z pozycji osoby która dostaje sporo cvek.

Wyrzuć doświadczenie które nie jest związane z stanowiskiem na które aplikujesz lub zbierz je w jeden punkt np. od 2008-2010 praca na stanowiskach specjalista taki albo i inny w firmach x y i z
Zmień format pokazywania doświadczenia - aktualne na górze.
Wywal ramkę, tylko wkurza, CV powinno być proste tak żeby wygodnie się czytało
Dopisz podsumowanie zawodowe
  • Odpowiedz
@zombiag: oczywiscie wy dalej drążycie tego baita :) ale ok.
Nie jestem #!$%@?ą aby sprzedawać ciało. A jestem kobietą sukcesu. Z podniesioną głową odchodzę z pracy tylko nie udało mi sie znaleźć kolejnej.
  • Odpowiedz
@dorotka-wu CV słabe, dużo niepotrzebnych prac, a w kluczowym zajęciu brak opisu obowiązków- lepiej temu poświęcić moeksce niż pracom niemającym nic wspólnego z ofertą, na którą aplikujesz. Mogłabyś też określić stopień umiejętności, które są przydatne na stanowisku, o które się starasz, to tak z grubsza. Zrekrutowałam sporo osób i to poerwsze rzuciłoby mi się w oczy- że mało można wyczytać odnośnie do Twoich kompetencji.
Co do rynku pracy w Gdańsku to jest
  • Odpowiedz
@dorotka-wu Czekaj, czekaj, jestes po takich studiach i jedyna sensowna pracę jaka do tej pory miałaś to jako asystent? Naprawdę dziwisz się, że nikt do Ciebie nie oddzawania?

Aktualnie studia są w oczach pracodawców na tym samym poziomie co skończone liceum.

Dam Ci dobra radę, skoro w Gdańsku nie przyjmują nikogo bez doświadczenia na stanowiska z Twoimi studiami, co za tym idzie doświadczenia nie zdobędziesz, sprobuj otworzyć coś własnego, start up aktualnie
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@dorotka-wu: zawsze mnie dziwi, czemu ludzie najwieksza czcionka, pogrubieniem i innymi zlotymi literami, czyli generalnie informacje ktora najbardziej rzuca sie w oczy, podaja jako dumne CURRICULUM VITAE, zamiast dac tam swoje imie i nazwisko. Przeciez wiadomo ze to CV, a tak to trzeba szukac tego imienia gdzies naskrobanego ponizej. Druga sprawa, zobacz ile miejsca zajmuja dane osobowe i wyksztalcenie a ile doswiadczenie. Zawsze to co wnosisz na ewentualne stanowisko powinno byc
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: polecam 'no bullshit approach' w szukaniu pracy. Jesli cos nie ma znaczenia to tego nie umieszczasz w CV. Potencjalnego pracodawcy nie obchodzi doswiadczenie w innych branzach, nieodnoszace sie kursy, zainteresowania, liceum czy twarz. Jedyny aspekt to czy bedziesz zdolna do wykonania powierzonych obowiazkow. Bez zadnych konkretow od razu odpadasz.
Skoro nie umiesz poprawnie sformatowac CV, wyjustowac tekstu, ustawic czcionki to na bank znasz office w stopniu zaawansowanym. Pewnie podobnie z
  • Odpowiedz