Wpis z mikrobloga

#trump #clinton #amerykawybiera2016 #przemyslenia i #wykop

Kiedyś sądziłem, że Wykop to całkiem inteligentna grupa ludzi. Uważacie się za wolnomyślicieli, nie zatrutych telewizyjną propagandą, albo propagandą jakąkolwiek. Tymczasem totalnie się nie różnicie od lemingów, od których tak bardzo się dystansujecie. Niczym nie różnicie się od lewaków, z których się tak śmiejecie. Jesteście siebie warci.

Paradoksalnie jesteście równie zmanipulowani i zapatrzeni, tylko dla różnicy w drugą stronę. #maxkolonko jako główna tuba propagandowa Trumpa zebrał piękne żniwa i będzie jeszcze zbierał przez jakiś czas. A co będzie w dłuższej perspektywie czasu, np za rok? Wiadomo... cyrk zacznie się od nowa, tylko strony zamienią się miejscami. Zatrucie metanolem będzie leczone etanolem. Tak było z Korwinem, tak było z Dudą, z PiSem, tak będzie z Trumpem - na początku ohy i ahy, zero obiektywności, zero rzetelności, do tego usiłowanie zmieszania każdego sceptyka z błotem... a później tag #bekaztrumpa będzie pękał w szwach jak obecnie #bekazpisu , #bekazlewactwa i #bekazprawakow

To co się dzieje obecnie na Wykopie to jest właściwie druga faza cyrku. Pierwszą fazą było niemałe zainteresowanie Trumpem, teraz jest totalne zapatrzenie i wyparcie niewygodnych faktów. Nie zrozumcie mnie źle, nie jestem za Clinton, ale nie jestem również za Trumpem. Oboje są siebie warci, ale z jakiś powodów gloryfikacja tego pajacowatego miliardera osiąga szczyt na tym portalu. Nie potrafię tego pojąć. Podobnie by było gdyby to fałszywa Clinton była tak gloryfikowana - wyobrażacie to sobie?

I przykre jest też to, że głównym argumentem za kandydatem jest sam fakt możliwości wyśmiania znienawidzonego obozu. Nie ważne jaki nasz kandydat jest, nie ważne w jakim stylu to osiągnął, nie ważne jakie głupoty powiedział, za to ważne i najważniejsze że przeciwnikom będzie pękać teraz dupa. Niestety, tak teraz wygląda retoryka na tym portalu - z jednej jak i z drugiej strony. Zero refleksji, zero tego czym tak bardzo się szczycicie.
  • 22
  • Odpowiedz
@adisont2009: Uderz w stół a nożyce się odezwą. 15 sekund po dodaniu wpisu, które przeczytanie zajmuje dużo więcej i już mamy komentarz o pękającej dupie i do tego plus przy nim. Idziecie po rekord.
  • Odpowiedz
@adisont2009: Tu nie chodzi o pieczenie tyłka kogokolwiek, bo gdyby przykładowo wygrała Clingon to byłoby tak samo z tym, że zwolennicy Trumpa by krzyczeli, że sfałszowane wybory, a "mityczne lewactwo" by się śmiało z drugiej strony. Jednym słowem - obie grupy są siebie warci. Spamowanie za/przeciw w imię jakiegoś klauna zza oceanu jest wg. mnie trochę dziecinne.
  • Odpowiedz
@M4lutki: witamy w społeczeństwie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niestety, zasada mówiąca że "wróg mojego wroga jest moim przyjacielem" działa nie tylko na wykopie. Wszędzie jest tak, że jak ktoś ma szansę pogrążyć obóz kogoś kogo nie lubimy to automatycznie obdarzamy go sympatią. A jak mija hype to przychodzi otrzeźwienie i refleksja że jednak Trump nie jest ideałem.

Tak było i będzie pewnie zawsze bo takie mechanizmy nie
  • Odpowiedz
@M4lutki: zgadzam się całkowicie, każdemu #!$%@? czasem palma, choć jedni piszą to co piszą mniej - inni bardziej poważnie

problem taki, że w tekście tego nie widać, trzeba by ze wszystkimi rozmawiać w cztery oczy
  • Odpowiedz
@jaqqu7: "Spamowanie za/przeciw w imię jakiegoś klauna zza oceanu jest wg. mnie trochę dziecinne."

Boze, co za glupi argument. To, ze wybory USA dzieja sie w USA za oceanem a nie w PL, to znaczy, ze mam miec na to #!$%@?? Wygrana Trumpa czy Clinton mialaby wplyw na polityke swiatowa. Wygral Trump, wiec mam nadzieje, ze najwieksza choroba XXI wieku, czyli poprawnosc polityczna, zostanie bardzo zlagodzona. Wszelkie blokowania facebooka, cenzura w
  • Odpowiedz
Boze, co za glupi argument. To, ze wybory USA dzieja sie w USA za oceanem a nie w PL, to znaczy, ze mam miec na to #!$%@??


@adisont2009: Nie mówię, że trzeba mieć #!$%@? - mówię, że robienie z tego walki "mitycznego prawacta" z "mitycznym lewactwem" jest dziecinne. To już nie jest dyskusja ale czysty spam i prostacka "walka plemienna" w imię bólu dupy drugiej strony.
  • Odpowiedz
@jaqqu7: czy ja wiem czy dziecinna, raczej element wykopowego folkloru

fakt faktem, że dla zewnętrznego obserwatora to przysłowiowe "obrzucanie się gównem", ale podobne wrażenie miałby "niedzielny internauta" po wejściu na 4czana
  • Odpowiedz
@FLAC: Wiesz - póki dyskusja pozostawała sferą zastanawiania się, który kandydat może być najbezpieczniejszy dla Polski było ok, ale w pewnym momencie zmieniło się to w agitkę, gdzie często na główną trafiały jakieś niesprawdzone lub zmanipulowane newsy. Ludzie wrzucają tutaj pod tag reakcje wyborców Clinton, które imho są mocno przesadzone ale z drugiej strony na Wykopie mieliśmy istny zalew treści dotyczącej mniej lub bardziej prawdziwych przewin kandydatki Demokratów. I jeszcze te
  • Odpowiedz
@jaqqu7: a to już zapomniałeś jak było przed wyborami do sejmu i senatu rok temu? Gdyby liczyły się znaleziska z głównej to Korwin miałby więcej stołków niż obecnie PIS :P

taki urok wykopu, trzeba przywyknąć, a że tym razem zjawisko wyjątkowo nasilone - toć to i wybory nie byle jakiej wagi były
  • Odpowiedz
I przykre jest też to, że głównym argumentem za kandydatem jest sam fakt możliwości wyśmiania znienawidzonego obozu.


@M4lutki: a to wybory w Polsce inaczej niby wyglądały? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@M4lutki A dlaczego tak jest? Ponieważ komuś na tym zależy. Dali społeczeństwu złudzenie wyboru, aby kłóciło się miedzy sobą i miało poczucie, że ma wpływ na władze. #!$%@? jaki to wybór? Dziwak vs Przestepca? A to i tak tylko podstawione marionetki.
Prawdziwi przywódcy stoją ponad wyborem szaraków takich jak my.
  • Odpowiedz
Uważacie się za wolnomyślicieli, nie zatrutych telewizyjną propagandą, albo propagandą jakąkolwiek.

@M4lutki: tu jest twój problem: uważasz, że społeczność łączy coś więcej, tymczasem wykopowiczów łączy jedno: konto na portalu. Koniec, kropka. I jak w ten sposób będziesz traktował społeczność, to się nie zawiedziesz.

Reasumując, znajdziesz czasem fajne wypowiedzi, ale niejednokrotnie będziesz trafiał na intelektualne szambo i reakcje lemingowate (np. minusowany komentarz sporadycznie zmienia się na plusowany, od pewnego momentu minusy lecą
  • Odpowiedz
@M4lutki: Dlaczego sądzisz, że wykop to jest monolit? Że ci sami ludzie najpierw optowali za pisem a teraz się z niego wyśmiewają? Nie jest to tak, że na wykopie są ludzie o różnych poglądach i raz głośniejsi są jedni a potem drudzy?
Co jakiś czas można zobaczyć komentarz/wpis o treści "hipokryzja wykopków". Tak szczerze, to osoby co tak myślą uważam za mało inteligentnych i krótkozwrocznych. Liczę na refleksję.
  • Odpowiedz
@M4lutki:

Mało kto popiera Trumpa za to, że jest Trumpem - większość popiera go za to, że nie jest Hillary. Czy osoba poważnie chora, która przyjmuje pieniądze od pedofilów, sama latała na "Wyspę Pedofili" Lolita Expressem 6 razy (Bill 20), w emailach pisała o składaniu ofiary molochowi (no i przy okazji wyszło z niej, że jest homofobem i rasistką) może zostać prezydentem? Ona powinna zostać wykreślona z tych wyborów w momencie,
  • Odpowiedz