Wpis z mikrobloga

W najnowszym CD-Action pojawiła się króciutka recenzja Fallout 1.5 Resurrection. Gra dostała ocenę 6/10 (6 za gameplay, 3 grafikę i 5 audio). Generalnie okazała się za trudna dla recenzenta, który narzekał że nie jest w stanie zabijać wszystkiego i wszystkich już od pierwszych minut, a jedynym rozwiązaniem były albo ucieczka albo savescumming. Nie ma co się dziwić, że Fallouty Bethesdy wyglądają jak wyglądają i nawet upośledzony przejdzie grę.

#rpg #crpg #fallout #falloutresurrection #bethesdasucks
  • 104
  • Odpowiedz
trochę rozumiem, bo 6 ghuli tuż po Rat Hole to trochę przeginka, zwłaszcza że mają Hunting Rifle.


@Usmiech_Niebios: Wiekszosc graczy moze po prostu uciec przed tym. Jak mawial mistrz -> trzeba unikac niepotrzebnych walek.
  • Odpowiedz
  • 10
@Bethesda_sucks Kurde, ludzie obserwują gównotagi z setką wpisów dziennie, ale jak ktoś ich zawoła w dobrej wierze to zachowują się jak prezydent Stanów Zjednoczonych.

Co do meritum, zamiast narzekać na denne opinie mediów tzw. głównonurtowych sugerowałbym tradycyjne rozwiązanie - założenie niszowego serwisu/bloga, który pisałby rzeczowo o RPG i budował społeczność. Czasy takie, że to parę godzin pracy i trochę dobrej woli.

Sam poczytuję czasem takie blogi anglojęzyczne (ot, choćby taki Retro
  • Odpowiedz
@kurp: masz rację. Przydałoby się założyć taki blog i dzielić się na nim swoimi przemyśleniami, wrażeniami i nowinkami. Nawet nie musi to być coś wielkiego, może być w mniejszej skali. Takiej mikro nawet. I żeby jeszcze jakaś społeczność się wokół tego kręciła, by móc od razu dla kogoś to wszystko pisać.

Chwila. Mikro? Blog? Społeczność? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kurp: To tak się mówi, ale taki blog to wcale nie jest taka prosta sprawa. Jeszcze gdyby pisać po angielsku to może miałoby się jakąś tam poczytność, ale po polsku to byś miał jakieś 5 wyświetleń na miesiąc z czego 4 to boty. Jakbym już miał prowadzić bloga to raczej nie po to by moje teksty pozostawały niezauważone bo tak równie dobrze mógłbym wrzucić je do szuflady. Już pomijam to,
  • Odpowiedz
@TgcRap4: @GARN: Ogólnie ucieczka na 4 poziomie, kiedy 2 ghule strzelają z Hunting Rifle a ty nie masz nawet Leather Armora jest - spoiler - trudna. Przeszedłem grę dwa razy i umierałem najwięcej w tym momencie, a miałem postacie po 9 AP (i 4 toughnessa, ale mniejsza). Użycie stimpacków spowalnia postać, a obrażenia zadawane są w okolicach 15 HP, jako że ostatni raz grałem miesiąc temu nie mam
  • Odpowiedz
No i erpegi to nisza w niszy, nawet największe serwisy erpegowe nie są jakoś szczególnie popularne.


@Bethesda_sucks: no nie wiem, zobacz, jaką popularnością swego czasu cieszyła się seria Mass Effect.

  • Odpowiedz
Kurde, ludzie obserwują gównotagi z setką wpisów dziennie, ale jak ktoś ich zawoła w dobrej wierze to zachowują się jak prezydent Stanów Zjednoczonych.


@kurp: Jeszcze do tego fragmentu się odniosę bo to trafna uwaga. To doskonale pokazuje jak wielu użytkowników klika bezmyślnie "wykop" tylko dlatego, że coś jest na głównej. Jeden mirek się nawet oburzył twierdząc, że nie trawi postapokaliptycznych klimatów, a przecież wykopał postapokaliptyczną grę (Age of Decadence). Sądziłem,
  • Odpowiedz
@Bethesda_sucks: on myli świat gry od fabuły w grze. Reszty mi się nie chce nawet komentować, temat był wałkowany setki razy. Takie osoby mogą pisać co chcą, ale historii nie zmienią. Fallout 1 to klasyk i jeden z najważniejszych erpegów w historii, i tak już pozostanie.
  • Odpowiedz
@yahoomlody: > kupowanie tego w wieku jakichś 15 lat to już wstyd

Kto mówi, że kupuję? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A czytam okazjonalnie i tylko teksty gier, które mnie interesują. W Polsce nie ma alternatywy, a teksty CD-Action potrafią rozreklamować produkt (tak było na przykład w przypadku Age of Decadence, tak jest w przypadku Fallout 1.5) i sprowokować dyskusję (co widać na tym przykładzie).
  • Odpowiedz
Generalnie okazała się za trudna dla recenzenta, który narzekał że nie jest w stanie zabijać wszystkiego i wszystkich już od pierwszych minut, a jedynym rozwiązaniem były albo ucieczka albo savescumming.


@Bethesda_sucks: czyli to tak naprawdę spory plus, wystarczy umieć odczytać ukrytą treść ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak poza tym to CDA zawsze ssało, Resetowi nie dorastało do kolan ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@Bethesda_sucks: czytałem jakiś czas temu recenzję Halo 5 w CDA i jak dobrze pamiętam, recenzentem był właśnie gem. Tekst zawierał nieprawdziwe lub przekręcone informacje, widać było że grał tylko w singla bo o multi to pisał takie pierdoły że szok.
  • Odpowiedz