Wpis z mikrobloga

@MichalStopka_pl: Nie sprecyzowałem pytania bo trochę dziwnie pod tym wpisem wyskoczyłem. Moje pytanie nie ma związku z tym artykułem, zrobiłem mały offtop bo chciałem znać twoje zdanie co do fazy cyklu w jakiej obecnie jesteśmy. Ale jeśli któryś z powyższych artykułów to określa to chętnie przeczytam.
Jeśli przewidujesz cykl 10 letni to w 2018 spowolnienie dynamiki wzrostu będzie a w 2018 kryzys, no chyba, że zakładasz jeszcze jeden cykl 4 letni a kryzys dopiero w 2022 w co raczej wątpie.

@kopytkujacy_bombelek: Jak słusznie zauważył jeden z wykopowiczów pod powyższym linkiem o cyklu dziesięcioletnim cały cykl spowodowany jest jakimiś wydarzeniami globalnymi więc w 2018 coś zgodnie z tym powinno być (stopy procentowe USA w górę to spowodują? Chiny?).
@Atom_: @agent89 A to musi być kwestia tego, że jedne z czytelników podał mi nick kogoś z wykopu aby zweryfikować mi konto oficjlalne na wykopie. Okazało się, że to jakiś/jakaś regularna czytelniczka mojej strony ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zweryfikowała konto i pewnie dodała gdzieś mój link ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale nie do końca znam jeszcze wykop. Cała historia jest przeciekawa, nie wiedziałem,
@Atom_: Noż mówie prawdę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poniżej info na priv jakie dostałem dzisiaj. Widocznie fanka mojej strony ( ͡° ͜ʖ ͡°) postanowiła mi zrobić prezent i jestem na tej głównej, czy jak tam zwał. Zobacz:
"Cześć,
znam stronę, zaglądam regularnie :-)

Potwierdziłam wiarygodność Twojego konta (pojawił się ptaszek przy loginie) - do rejestracji konta użyłeś maila firmowego, dlatego nie mam wątpliwości
@Majku_: Tak jest sporo ciekawych rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko uważaj bo jeżeli jesteś początkującym to trochę musisz nad tym posiedzieć. Bo inaczej jest ryzyko że stracisz kasę niepotrzebnie. A to by było bez sensu. To wymaga zaangażowania jak każda inna rzecz w życiu gdzie ktoś osiąga sukces. Powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Majku_: Każdy może dać radę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko przy inwestowaniu jakoś tak działa psychika ludzi (też tak miałem) że jak zaczynają to im się wydaje, że to maszynka do robienia pieniedzy. Nic nie robisz i pieniądze same lecą do Ciebie. A to tak nie jest. Trzeba w tym trochę posiedzieć, wiedzieć o co chodzi. Stąd też moja strona w tym ma też pomgać. Myślę, że
@RUNDMC: ( ͡° ͜ʖ ͡°) Błogosławienie którzy uwierzyli a nie zobaczyli. Cytat z maila jak poprosiłem o uwierzytelnienie nick:
"Cześć,
znam stronę, zaglądam regularnie :-)

Potwierdziłam wiarygodność Twojego konta (pojawił się ptaszek przy loginie) - do rejestracji konta użyłeś maila firmowego, dlatego nie mam wątpliwości co do wiarygodności konta. Powodzenia na Wykopie! :-) "
@MichalStopka_pl: dzięki :)
Na okrągło dzwonili do mnie z różnych firm oferując opiekę maklerską, a ja ich olewałem, bo nie interesował mnie ten temat (sam wiesz, że przy prowadzeniu działalności spływają dziesiątki róznorodnych ofert). Natomiast teraz, kiedy o tym myślę, od ponad miesiąca nikt nie zadzwonił ( ͡º ͜ʖ͡º) I nie wiem, czy lepiej wszystko robić na własną rękę, czy powierzyć komuś swoje pieniądze, ale na
@Majku_: To zależy czy chcesz się w to bawić czy nie. Jeżeli masz biznes który możesz rozwijać i zarabiać coraz lepszą kasę to pewnie lepiej się jednak specjalizować w tym co sie robi najlepiej. I oddać komuś kasę. Z tym, że to też różnie bywa jak komuś oddasz kasę. Nie masz gwarancji czy nie udupią Ci kasy. I nic im nie zrobisz. Tak czy tak to na pewno w obu przypadkach
@MichalStopka_pl: Panie Michale, czytam Pana bloga i uważam Pana za bystrego gościa który zna się na giełdzie i gospodarce. Moja rada - proszę nie brać wszystkiego co tu piszą na poważnie, większość kontent tutaj jest dla zabawy..
Jak już mam możliwość zadania pytania, czy Pana zdaniem jest możliwość zarabiania na rynku forex w długim terminie? Czy praca jako trader/spekulant ma sens? Czy tylko analiza fundamentalna i inwestycje długoterminowe?
Tak czy tak to na pewno w obu przypadkach warto mieć solidną wiedzę zdobytą we własnym zakresie. Jak będziesz z kimś rozmawiał to od razu poczujesz czy te ktoś wie o czym mówi czy to tylko wciskanie sprzedażowego kity aby zarobić na Twojej kasie


@MichalStopka_pl: I to jest właśnie to. Powierzając komuś swoje pieniądze chcę przynajmniej czuć się pewnie, że ta druga strona wie, co z pieniędzmi zrobić.
No i rada
Panie Michale, czytam Pana bloga i uważam Pana za bystrego gościa który zna się na giełdzie i gospodarce. Moja rada - proszę nie brać wszystkiego co tu piszą na poważnie, większość kontent tutaj jest dla zabawy..


@Sarza01: @Majku_

Już się nauczyłem zlewać hejterów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na początku na mojejs stronie też się pojawiali hejterzy ale jak zobaczyli o czym piszę to albo przestali hejtowac albo
Jak już mam możliwość zadania pytania, czy Pana zdaniem jest możliwość zarabiania na rynku forex w długim terminie? Czy praca jako trader/spekulant ma sens? Czy tylko analiza fundamentalna i inwestycje długoterminowe?


@Sarza01: Forex moim zdaniem nie (ale to moja opinia, może zdarzają się jacyś fenomenalni ludzie którzy tutaj nie tracą ). Natomiast tak, analiza fundamentalna. Z tym, że niekoniecznie to musi być bardzo długoterminowo. Może być takie podejście. Ale też możn
a był pan na otwarciu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@drewb: otwarciu?


@MichalStopka_pl: no właśnie o takie coś mi chodzi.. on panu teraz odp: "parasola w du.."
tak wygląda kontent na portalu ze śmiesznymi obrazkami - wykop.pl..
są tu inteligentni ludzie z wiedzą, ale dwa razy tyle jest troli i debili. Trzeba mieć dystans... tylko uprzedzam.

Czyli Pana zdaniem bardzo trudno lub wręcz niemożliwe jest zarabianie na
@Sarza01: Nie pisze, że to jest niemożliwe. Ale to tak jak z trafieniem szóstki w lotka. Niby możliwe ale mało prawdopodobne. Można też do tego podejść inaczej. Jak ma się np. 100 tys. zł to na giełdzie jak Pan w rok wyciągnie 30% to mamy zaledwie 30 tys.zł z tego. Stopa zwrotu przyzwoita ale bez szału od strony wartości zarobku: to jest dobry wynik jeżeli powtarzane systematycznie.
Natomiast na Forex jak