Wpis z mikrobloga

Prawaki mają dużo przywar i jedną z nich jest brak umiaru. Jak już się do jakiejś kwestii przyczepią, to nie wiedzą, kiedy powiedzieć sobie "dość" i tak ją forsują, że się człowiekowi chce rzygać na samą myśl.
Tak jest na przykład z Żołnierzami Wyklętymi. Tak, zdaję sobie sprawę, że były wśród ŻW jednostki bandyckie, ale jednak w ogólnym rozrachunku byli to bohaterowie, znacznie więcej było wśród nich pozytywnych postaci, niż morderców. I uważam, że należy im się cześć i pamięć.
Ale nie, to za mało. Należy zasrać wszystko dokoła informacjami o ŻW, tak żeby ludziom niedobrze robiło się na samo hasło. Bluzki, gacie, kołdry, apele, szopki i jasełka - to jest #!$%@? tak przaśne i żenujące, że Żołnierze Wyklęci przestają się kojarzyć jako bohaterowie, tylko zaczynają w świadomości społeczeństwa istnieć jako mem, jak jakiś nudny żart, który powtarzany po raz setny na nikim już nie robi wrażenia, wszyscy mają go dość i nie chcą o nim słyszeć. Gratulacje.
#bekazprawakow #bekazpisu #bekazpodludzi #zolnierzewykleci #polityka
Pobierz advert - Prawaki mają dużo przywar i jedną z nich jest brak umiaru. Jak już się do ja...
źródło: comment_5K8xi5KsXcYdIXTT8dyDml9yXELJtsxU.jpg
  • 43
@elberet: To nie są przebierańcy, tylko aktorzy, każdy kto uczestniczył w tym wydarzeniu był tego świadom, dorabianie do tego własnej historii i motywów jest debilizmem.
@advert: Nawet nie masz pojęcia jak ważne są takie wydarzenia. Moja sąsiadka (bo pochodzę z tego miasta) skwitowała to tak: "a kim to ta Ostrowska była, a po co to komu, a ten Pilecki to co on zrobił takiego". No #!$%@? ręce załamać, piękny słoneczny
@se_mallo: życie w ciągłej martyrologii =/= wyciągnięcie dzieciaków aby zobaczyły coś więcej niż ekran telewizora w słoneczną niedzielę. Akurat do Pileckiego i jego bohaterstwa nie można się #!$%@?ć, to mówi się w tym temacie ogólnikowo o ŻW.
Aktorzy, przebierańcy, figuranci, rekonstruktorzy. Jak zwać tak zwać. Czy ksiądz też był prawdziwy? Czy świadomie udzielił 'ślubu' ludziom podającym się za kogoś innego

@elberet: Każdy wiedział że to "rekonstrukcja", tylko ludzie twojego pokroju mają z tym problem xD
@advert:

odbył się ślub Rotmistrza Pileckiego


CO #!$%@? O_O

To jest jakiś aszdziennik? No ręce opadają.

Czekam na inscenizowaną noc poślubną Rotmistrza Pileckiego i poród dziecka Rotmistrza Pileckiego. Przydałoby się też trochę bardziej przyziemnych spraw, np. jedzenie jajecznicy przez Rotmistrza Pileckiego albo mycie zębów Rotmistrza Pileckiego. Wszystko oczywiście inscenizowane, rekonstrukcja, więc nich nikt nie ma bólu dupy. Całkowicie normalna sprawa.
@advert: Dużo w tym racji. Interesowałem się ŻW i nawet lekko ich promowalem wśród znajomych kiedy to nie był modne i temat w świadomości społecznej albo nie istniał albo istniał powierzchownie. I teraz sam zaczynam mieć przesyt szczególnie ze mam wrażenie że w tej tematyce zaczyna się to skupiać na ideologii a nie na historii i faktach.- choć może to tylko moje wrażenie.
zamiast zainteresować czymś, co jest częścią historii tego miasta


@razvizion: Polecam zainteresowac się tymi oświadczeniami krewnych Pileckiego: http://www.ostrowmaz.com/aktualnosci/17339 http://www.ostrowmaz.com/aktualnosci/17350 @advert: Najbardziej obrzydliwe jest to, że robi sie takie cyrki majac kompletnie w d... zdanie protestującej rodziny. Bo waaadza wie wszystko lepiej, bo ich "suweren wybrał" (wszystkie przed nią jacyś antypolacy zapewne).