Wpis z mikrobloga

Prawaki mają dużo przywar i jedną z nich jest brak umiaru. Jak już się do jakiejś kwestii przyczepią, to nie wiedzą, kiedy powiedzieć sobie "dość" i tak ją forsują, że się człowiekowi chce rzygać na samą myśl.
Tak jest na przykład z Żołnierzami Wyklętymi. Tak, zdaję sobie sprawę, że były wśród ŻW jednostki bandyckie, ale jednak w ogólnym rozrachunku byli to bohaterowie, znacznie więcej było wśród nich pozytywnych postaci, niż morderców. I uważam, że należy im się cześć i pamięć.
Ale nie, to za mało. Należy zasrać wszystko dokoła informacjami o ŻW, tak żeby ludziom niedobrze robiło się na samo hasło. Bluzki, gacie, kołdry, apele, szopki i jasełka - to jest k---a tak przaśne i żenujące, że Żołnierze Wyklęci przestają się kojarzyć jako bohaterowie, tylko zaczynają w świadomości społeczeństwa istnieć jako mem, jak jakiś nudny żart, który powtarzany po raz setny na nikim już nie robi wrażenia, wszyscy mają go dość i nie chcą o nim słyszeć. Gratulacje.
#bekazprawakow #bekazpisu #bekazpodludzi #zolnierzewykleci #polityka
advert - Prawaki mają dużo przywar i jedną z nich jest brak umiaru. Jak już się do ja...

źródło: comment_5K8xi5KsXcYdIXTT8dyDml9yXELJtsxU.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Andreth: Czytałem oba listy i się z nimi zgadzam. Nie zgadzam się zaś z narracją, jakby komukolwiek miało to wyrządzić krzywdę czy przykrość. Jeśli ktoś uważa inaczej, powinien podejść i przedstawić swoje zdanie wszystkim, którzy tam byli, uśmiechnięci, zainteresowani i szczęśliwi, że w tym smutnym jak p---a mieście coś ciekawego się dzieje.
  • Odpowiedz
Nawet nie masz pojęcia jak ważne są takie wydarzenia


@razvizion: @razvizion: Ale ja nie rozumiem - jaki cel ma mieć jakaś rekonstrukcja ślubu? O co chodzi, bo nie jestem w stanie pojąć po co takie coś robić?; x
  • Odpowiedz
Ale ja nie rozumiem - jaki cel ma mieć jakaś rekonstrukcja ślubu?

@stjimmy: Bo jest to akurat chwytliwe. Po takim ślubie był przemarsz przez całe miasto, z orkiestrą i kawalerią, a potem trzecia część w grodzie. Na jakiś smętny wykład nawet 1/3 ludzi by nie przyszła.
  • Odpowiedz
@stjimmy: Ale dzisiaj konieczne, zwłaszcza w małych miastach, gdzie większość mieszkańców jest równie rozgarnięta jak przywołani wcześniej moi sąsiedzi. Może żenujące, może śmieszne, ale co zrobisz, gawiedzi się to podobało, a też czegoś się dowiedzieli.
  • Odpowiedz
Ale ja nie rozumiem - jaki cel ma mieć jakaś rekonstrukcja ślubu?


@stjimmy: @razvision ci napisał - igrzyska dla miejscowych. (Przy czym ja w pełni rozumiem, że w miasteczku, gdzie się mało co dzieje, to duża atrakcja).
  • Odpowiedz
@advert: To jest doskonały biznes. Ostatnio nawet koło mnie na bazarku pojawił się Wietnamczyk ze stoiskiem z odzieżą patriotyczną z orłami, Pileckimi, powstaniem itd.
  • Odpowiedz
Prawaki mają dużo przywar


@advert: No dobrze, ale co to ma wspólnego z prawicą? PIS to partia lewicowa, a indoktrynacja i propaganda to atrybuty lewicy. Narodowcy to też nie prawica. W sumie jedyna różnica to, że teraz chwalą antykomunistów, a wcześniej chwalili komunistów. Ale to cały czas lewica. Normalnie nikogo to nie powinno obchodzić, problem w tym, że to robi ministerstwo, a nie zwykli patrioci (znów nie mylić z prawakami).
  • Odpowiedz
Prawaki, a zwłaszcza PiSmeni są w stanie obrzydzić właściwie wszystko co się nawet uznaje za słuszne.


@Bury_Zenek: Mam nadzieję, że wkrótce sami siebie wszystkim obrzydzą.
  • Odpowiedz
@Andreth: Obawiam się, że ludzie dla których ból d--y lewaków jest ważniejszy niż wszystko inne na świecie nigdy się nie zmienią.

Nie żebym nie dostrzegał innych chorych grup po drugiej stronie barykady, ale przez ostatnie 8 lat słusznie jechana tu była władza, a teraz obecna władza może zrobić dosłownie wszystko, a i tak tu usłyszymy tylko "a jak PO rządziło to..."
  • Odpowiedz
teraz obecna władza może zrobić dosłownie wszystko, a i tak tu usłyszymy tylko "a jak PO rządziło to..."


@Bury_Zenek: Niestety. PiS-owi ciągle udaje sie wmawiać ogłupiałym pelikanom, że są w opozycji.
  • Odpowiedz
Nooo powiem ci stary, w stanach z takim podejściem to byś chyba się wyhuśtał ze względu na wszechobecną flagę.


@joyko: To nie chodzi o flagę, jak ktoś chce mieć biało-czerwone gacie, to nikt nie ma nic przeciwko (w Danii też sie swoją flagą fajnie bawią, i niech im będzie na zdrowie), ale Pilecki naprawdę nie zasłużył sobie na to, żeby go na siłę ludziom wpychać w gardło jak Lenina za
  • Odpowiedz
orzełek na klacie jest k---a zabawny.


Są tacy, co się przyczepią do każdego ubrania: czy to rurek, czy orzełka, czy klapek. Po to żyją. Nic nie poradzisz.

Kim ty jesteś, by to oceniać? Zasłużył na pamięć, cześć i chwałę.


@
  • Odpowiedz