Wpis z mikrobloga

Prawaki mają dużo przywar i jedną z nich jest brak umiaru. Jak już się do jakiejś kwestii przyczepią, to nie wiedzą, kiedy powiedzieć sobie "dość" i tak ją forsują, że się człowiekowi chce rzygać na samą myśl.
Tak jest na przykład z Żołnierzami Wyklętymi. Tak, zdaję sobie sprawę, że były wśród ŻW jednostki bandyckie, ale jednak w ogólnym rozrachunku byli to bohaterowie, znacznie więcej było wśród nich pozytywnych postaci, niż morderców. I uważam, że należy im się cześć i pamięć.
Ale nie, to za mało. Należy zasrać wszystko dokoła informacjami o ŻW, tak żeby ludziom niedobrze robiło się na samo hasło. Bluzki, gacie, kołdry, apele, szopki i jasełka - to jest #!$%@? tak przaśne i żenujące, że Żołnierze Wyklęci przestają się kojarzyć jako bohaterowie, tylko zaczynają w świadomości społeczeństwa istnieć jako mem, jak jakiś nudny żart, który powtarzany po raz setny na nikim już nie robi wrażenia, wszyscy mają go dość i nie chcą o nim słyszeć. Gratulacje.
#bekazprawakow #bekazpisu #bekazpodludzi #zolnierzewykleci #polityka
advert - Prawaki mają dużo przywar i jedną z nich jest brak umiaru. Jak już się do ja...

źródło: comment_5K8xi5KsXcYdIXTT8dyDml9yXELJtsxU.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
@advert: i nagle udawane śluby kościelne przebierańców w żaden sposób nie zagrażają rodzinie ani nie umniejszają wagi sakramentu małżeństwa, w przeciwieństwie do związków partnerskich dwóch osób darzących się autentycznym uczuciem.
  • Odpowiedz
@elberet: To nie są przebierańcy, tylko aktorzy, każdy kto uczestniczył w tym wydarzeniu był tego świadom, dorabianie do tego własnej historii i motywów jest debilizmem.
@advert: Nawet nie masz pojęcia jak ważne są takie wydarzenia. Moja sąsiadka (bo pochodzę z tego miasta) skwitowała to tak: "a kim to ta Ostrowska była, a po co to komu, a ten Pilecki to co on zrobił takiego". No #!$%@? ręce załamać,
  • Odpowiedz
@elberet: Aktorzy, przebierańcy, figuranci, rekonstruktorzy. Jak zwać tak zwać. Czy ksiądz też był prawdziwy? Czy świadomie udzielił 'ślubu' ludziom podającym się za kogoś innego? No i czy doczekamy się inscenizacji egzekucji i ekshumacji rotmistrza pod patronatem ministra kultury?
  • Odpowiedz
@advert: Czekam na album z naklejkami 'zbierz wszystkich żołnierzy wyklętych' niczym za czasów pokemonów bo do tej samej rangi chcą to wszystko sprowadzić.
  • Odpowiedz
@advert: dla mnie największe XD to jest fakt że dokładnie 8 maja rozpoczęły się jego tortury, pomijając już fakt że swych teściów miał za chamów i prostakow i był tu 2 razy
  • Odpowiedz
@razvizion: nie każdy ma ochotę żyć w ciągłej martyrologii, i nie ma to nic wspólnego z nieszanowaniem wyklętych, prawactwo niedługo zbierze żniwo własnego #!$%@? i niemal siłowego forsowania wyklętych jako państwowej ideologii
  • Odpowiedz
@se_mallo: życie w ciągłej martyrologii =/= wyciągnięcie dzieciaków aby zobaczyły coś więcej niż ekran telewizora w słoneczną niedzielę. Akurat do Pileckiego i jego bohaterstwa nie można się #!$%@?ć, to mówi się w tym temacie ogólnikowo o ŻW.
  • Odpowiedz
Aktorzy, przebierańcy, figuranci, rekonstruktorzy. Jak zwać tak zwać. Czy ksiądz też był prawdziwy? Czy świadomie udzielił 'ślubu' ludziom podającym się za kogoś innego

@elberet: Każdy wiedział że to "rekonstrukcja", tylko ludzie twojego pokroju mają z tym problem xD
  • Odpowiedz
@advert: Będzie tak samo jak z kultem papieża, obowiązkowy kiepski pomnik wyklętych w każdej gminie. A ci najbardziej ich czczący, będą robić to tak komicznie, że jednocześnie będą ich najbardziej ośmieszać.
  • Odpowiedz
  • 1
@advert: Dużo w tym racji. Interesowałem się ŻW i nawet lekko ich promowalem wśród znajomych kiedy to nie był modne i temat w świadomości społecznej albo nie istniał albo istniał powierzchownie. I teraz sam zaczynam mieć przesyt szczególnie ze mam wrażenie że w tej tematyce zaczyna się to skupiać na ideologii a nie na historii i faktach.- choć może to tylko moje wrażenie.
  • Odpowiedz
zamiast zainteresować czymś, co jest częścią historii tego miasta


@razvizion: Polecam zainteresowac się tymi oświadczeniami krewnych Pileckiego: http://www.ostrowmaz.com/aktualnosci/17339 http://www.ostrowmaz.com/aktualnosci/17350 @advert: Najbardziej obrzydliwe jest to, że robi sie takie cyrki majac kompletnie w d... zdanie protestującej rodziny. Bo waaadza wie wszystko lepiej, bo ich "suweren wybrał" (wszystkie przed nią jacyś antypolacy zapewne).
  • Odpowiedz