Wpis z mikrobloga

  • 1606
#!$%@?, wiedziałem, że kot w domu to zły pomysł. Całe dzieciństwo mieliśmy psy, jedne były mądrzejsze, drugie głupsze, ale generalnie wszystkie były kochane. Później wyjazd na studia do innego miasta, praca, ślub, kupno mieszkania na miejscu. Trzema słowami - zamieszkanie tu na stałe.

Żona jest zwolenniczką kotów, ja psów, ale koty też lubiłem - rodzice mają domek na wsi, przychodziło do nas wiele wiejskich kotów, które całkiem dobrze współżyły z moim psem. Łapą w mordę, pies uciekał do domu i nie wychodził dopóki kot sobie nie poszedł. Poza tym, że lubiły znęcać się nad moim czworonogiem to były całkiem spoko - przyprowadzały swoje młode, bawiły się, ocierały i lubiły głaskanie.

Ale nie wyobrażałem sobie trzymania w domu rasowego drapieżnika, który z natury jest bardzo żywiołowy i nie skory do uległości.

Problem był jeden - obydwoje pracujemy w korposracjach, więc posiadanie psa byłoby problemem (trzeba go wyprowadzać itp.). Kot z kolei radzi sobie sam. Długo się wahałem, ale w końcu się zdecydowałem na kociaka. I to był błąd:

- kot budzi się codziennie o 4.30 i ma stały rytuał - poranna kupa, #!$%@? w żwirku przez 10minut, później totalnie mu #!$%@? i biega po całym mieszkaniu, drze jape na maxa itp.
- bardzo często jestem po tym na tyle #!$%@?, że nie ma opcji by ponownie zasnąć. O 5 jestem już na nogach
- wtedy ten #!$%@? kładzie się spać
- prawie się zabijam w kuchni na wielkiej kałuży wody - kot ma podwójną miskę z leader price'a (jeszcze po moim psie, #gimbynieznajo), przegródki na wodę i chrupki. Powiedzmy ze ten debil jest głodny. Siada przed chrupkami, najada się i chce mu się pić. #!$%@? wafla, nie podniesie dupy żeby dostać się do wody. Łapą przesuwa miskę (#!$%@? do skutku), wylewajac połowę na podłogę.
- mało tego, rano zazwyczaj jest głodny. jak jest głodny to jest #!$%@?. Żona wstaje z łóżka to CODZIENNIE #!$%@? ją po lydkach
- nie daje się głaskać, ucieka, drapie
- całe dnie mialczy. CAŁE #!$%@? dnie
- byliśmy u weterynarza w zwiazku z tym zachowaniem. i teraz najlepsze. Weterynarz stwierdził, że kot jest chory psychicznie i w sumie to nie da się z tym nic zrobić.

Czaicie #!$%@?, mam kota psychola w domu. Najgorsze jest to, że te #!$%@? żyją dużo dłużej niż psy, a znając tego #!$%@?ńca to pewnie zrobi nam na złość i będzie żył 25lat...

Niestety to nie pasta, a bardzo bym tego chciał. Pic rel na dowód.

#koty #kot #gorzkiezale #oswiadczenie #oswiadczeniezdupy
brck89 - #!$%@?, wiedziałem, że kot w domu to zły pomysł. Całe dzieciństwo mieliśmy p...

źródło: comment_qCBrKoQgKkkQ6r4sr1AFOfPsmLFFwOLU.jpg

Pobierz
  • 156
@brck89: Powiem Ci, że mam podobnie. Koty drą mordę od rana, jak robisz coś do jedzenia, jak chcą żeby je wpuścić do pokoju. Niszczą meble, rzygają, srają i szczają po za kuwetę. Tych rzeczy można wymieniać do usranej, ale najgorsze jest to, że psa możesz czegoś nauczyć, kotów nie i tak jak napisałeś żyją dłużej niż psy. Ogólnie nie polecam nikomu kota, postaraj się oddać jakiemuś fanowi kotów, bo z czasem
@brck89: mam podobnego kota, mogę udzielić kilka porad. Zostawiajcie mu jedzenie na noc. Do wody polecam zainteresować się poidelkiem fontanna, mój kot #!$%@? każda miskę z wodą, teraz mam spokój. No i kup mu jakieś zabawki, jak się wybawi w dzień, to w nocy będzie spokojniejszy.
@Pantokrator: #!$%@?, bo to kot xD Zawsze będzie mu trochę #!$%@?ć, mój też jęczy po wyjściu z kuwety (szczególnie, jeśli jest niewyprzątnięta) i choćbym nie wiem ile się z nim bawił ma chociaż raz dziennie fazę, że #!$%@? po całym mieszkaniu w tę i z powrotem przez jakieś 20 minut. Ale nie chodzi cały czas #!$%@?, nie drapie mnie i nie robi przez cały dzień wszystkiego, żeby zwrócić na siebie uwagę,
@brck89: 1.jesli jescze tego nie zrobiliście to wykastrujcie kota, skoro kot jest niewychodzący to mu sie nudzi w mieszkaniu- tak samo potrzebuje uwagi kupcie mu jakąś pierdołe tzw wędke, jakąś malutką piłeczkę itd, koty też uwielbiają jednorazówki i kartony, bawcie sie z nim kilkanaście minut dziennie. Jeśli dajecie i suchą i mokrą karme to mokrą podawajcie o stałych godzinach, codziennie o tej samej porze. Według mnie wet jest chory psychicznie xD
espectsorka - @brck89: 1.jesli jescze tego nie zrobiliście to wykastrujcie kota, skor...

źródło: comment_PhQiQ6L4QtajQNZoWXmMbPfsTl7Mvv4u.jpg

Pobierz
Ciesz się, że chociaż ładny jest. Co do twojego problemu to on się po prostu nudzi, a jak jest wysterylizowana to najlepszym wyjściem będzie wypuszczać go na dwór i po jakimś czasie zabierać, w końcu sam się nauczy kiedy ma przychodzić, a i będzie spokojniejszy.